DMX - Didnt Go Nowhere (Nejdem Nikam) SK Titulky
dominikguzman  22/01/2012 08:09
Pieseň od amerického rapera menom DMX z jeho naposledy vydaného albumu.
dominikguzman     09/03/2014 13:04
Haha, no teda, dnes by som ten preklad najradšej upravil, na lepší, tento sa mi už nepáči.
dominikguzman     25/01/2012 16:33
Arvo Pärt :) No to si dobre napísal. Ten je dobrý :) Ja mám obľúbených preto viac žánrov. Jeden sa opočúva, počúvam iný, ktorý sa mi páči. A neviem kde je chyba. Neukazuje mi takéto ikonky ako ty popisuješ.
Virtue-digger     23/01/2012 12:05
Neviem kde je chyba že to nevidíš, dúfam že tie ďalšie ikonky tam máš.
Vymedzený v hudbe som možno preto, lebo hoci som prechádzal rozličnými hudobnými žánrami, časom sa mi každý opočúval, až som objavil house. Neviem, možno tu zvolené nasmerovanie nejako súvisí aj s povahou človeka. Niekto osamote sústredene počúva Arvo Pärt, iný radšej v dave tancuje.

Dominik, vo viere aj treba byť presne vyhranený, ináč sa človek ocitá mimo kurz a zaostáva.
dominikguzman     23/01/2012 11:05
Nie, nezobrazuje. A nemusíš. To som len dal také info, čo sa týka hip hopu. Ja nie som tak špeciálne vymedzený ako ty. Špeciálne vymedzený som akurát v rámci viery a nie hudby :)
Virtue-digger     23/01/2012 11:00
Nerozumiem akože tebe neukazuje štatistiku prezretí a linky. Pri otvorení hocijakého súboru sa ukážu vpravo pod jeho vyobrazením tie štvorčeky s počtom, na ne klikni a otvoria sa.
A ďakujem ti za zaujímavý a fundovaný popis tejto kultúry, budem sa o ňu trochu viac zaujímať.
dominikguzman     23/01/2012 10:49
Mne nič také neukazuje. A áno patrí tam celá tzv. urban kultúra, ktorá zahŕňa štýl obliekania, vyjadrovania, hudby, tancu, graffiti, skate. Dnes sa to graffiti už rozšírilo ako aj o nálepky či dokonca lepenie rôznych útvarov na stenu či nápisov. Samozrejme je to druh umenia, ale berie sa to aj ako vandalstvo. Pôvodne graffiti vzniklo tak, že si gangy označovali sprejom na stenách svoje územie, tak že tam nasprejovali svoju značku. Dodnes sa to tak robí.
Virtue-digger     23/01/2012 10:32
(Oprava údaja z nižšieho príspevku: D12.)
Ano niečo som čítal o týchto veciach, aj videl film. Suseda mám rapera, tak cez neho to poznám. Taká kultúra tuším súvisí aj s graffiti?
Rap vnímam ako nejakú traskavinu, hard rock & metal ako temnú drsnosť, pop je príliš sladký a naivný, jazzrock ako intelektuálsko-elitársky, klasiku zas vidím ako úzko osobnú, introvertnú a veľmi intímnu záležitosť, takže som nakoniec zakotvil v pokojnejších hlbokých vodách house music a jej subžánrov.
Dominik, otvor … [More]
dominikguzman     23/01/2012 10:06
No ja neviem či to pozerajú Američania. Ja som to chcel dať pre Slovákov hlavne. Ako rapper je ozaj fajn. Ja som rástol na hip hope by sa dalo povedať. Je to taký celkom fajn smer pre ľudí, v ktorom sa dá vyjadriť toho dosť. Je to vlastne životný štýl. Vznikol v Harleme v New Yorku. Tie veľké široké veci napríklad čo sa nosia, to je symbol chudoby a jednoduchosti. Vieš deti rastú, kúpi sa im niečo väčšie aby to mali dlhšie, veď dorastú do toho, alebo dedia po súrodencoch čo sú starší a čo už … [More]
Virtue-digger     23/01/2012 09:44
Jasné, medzi US hudobníkmi sotva možno zbadať katolíka, veď Severná Amerika je tradične protestantská ale aj slobodomurárska. Som teda rád keď je to aspoň presvedčený protestant; už to je dosť...
Zaujímavé že tieto tvoje dve videá tu zhliadlo dosiaľ 133 Američanov.
dominikguzman     23/01/2012 09:35
No je to kresťan baptista je Virtue. Katolík určite nie je. Ale jeho texty sú skôr o ďakovaní, o chvále, o podpore od Pána. Takže je to prijateľné aj u Katolíkov.
Virtue-digger     23/01/2012 09:24
Dominik, inak mne je rap/hip-hop sympatický hoci to neni moja parketa, aj keď krajovo som dakedy počúval D21, Eminem, a pod. Ale že je DMX kresťan, včera som zavesil link naň do jedného fóra.
dominikguzman     23/01/2012 06:00
Ak sa jedná o DMXa, tak tiež nie je dobre informovaný. On nezačal zrazu spievať o Bohu. Ako som písal, mal vždy modlitbu na albume či pieseň o Bohu, Ježišovi. Prešiel si svojim obrátením však samozrejme. Natočil film Angel o tomto, ktorý má asi tak 20minút a je aj pieseň od neho s názvom Angel. K Bohu ma blízko, aj keď si prešiel tvrdými časmi.
dominikguzman     23/01/2012 05:55
Veľmi dlhý čas som nosieval ruženec zavesený na krku. Ktokoľvek ma poznal, tak vždy vedel a videl, že mám ruženec na krku. Kým som sa nedozvedel takúto vec, že to je rúhanie sa Bohu. A ja že čo? Zniesol som si preto posmešky a kadečo iné ešte, ale vraj ak niekto, kto neverí v Boha či sa stavia do opozície k Nemu, tak nosí zámerne kríže, či ružence a podobné vec, aby sa mu vysmieval a rúhal. Pozri sa, ja tu nosím tvoj kríž a ty i tak nič nespravíš.
3 more postings from dominikguzman