Clicks2.2K
Jacekalbert
3

Redaktor TVN nagrodzony medalem Jana Pawła II za załugi

Kardynał Dziwisz nagrodził redaktora TVN za zasługi

Kard. Dziwisz odznaczył dziennikarzy
Redakcja Fronda.pl
Medale Jana Pawła II za zasługi dla archidiecezji krakowskiej wręczył dziennikarzom 28 czerwca kard. Stanisław Dziwisz. Odznaczenia w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich otrzymali: red. Ewa Czaczkowska z „Rzeczpospolitej”, red. Brygida Grysiak z TVN 24 oraz red. Piotr Legutko z krakowskiego „Gościa Niedzielnego”.

- Błogosławiony Jan Paweł II zwracając się do niemieckich dziennikarzy powiedział, że „ważne jest, aby same media i osoby w nich działające, za każdym razem w sytuacjach decyzyjnych, poważnie postrzegały własną odpowiedzialność i w swoim zakresie postępowały zgodnie z własnym sumieniem”, słowa te stanowią wyzwanie dla wszystkich, a dla dziennikarzy w sposób szczególny – mówił kard. Stanisław Dziwisz. - Dlatego dzisiejsza uroczystość odznaczenia Państwa medalami Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej doskonale wpisuje się w ton papieskiej myśli – dodał.

Hierarcha wyraził radość z powodu możliwości odznaczenia złotymi medalami redaktor Ewy Czaczkowskiej z „Rzeczpospolitej” i redaktor Brygidy Grysiak z telewizji TVN24, także srebrnym medalem redaktora Piotra Legutkę z krakowskiego „Gościa Niedzielnego”.

- Pani redaktor Ewa Czaczkowska dała się poznać jako wytrawna dziennikarka zajmująca się sprawami kościelnymi. Jest autorką biografii Prymasa Stefana Wyszyńskiego, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i jak do tej pory najlepszej biografii św. Faustyny – mówił metropolita krakowski. - Natomiast Pani redaktor Brygida Grysiak to nie tylko osobowość telewizyjna popularyzująca nauczanie papieskie, ale także autorka książek „Najbardziej lubił wtorki”, „Kobiety w życiu Jana Pawła II” i najbardziej poczytna ostatnia książka „Wybrałam życie. Aborcja to nie jest powód do dumy” – podkreślił kardynał.

- Z kolei Pan redaktor Piotr Legutko jeszcze jako redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” prezentował nauczanie Kościoła przybliżając je czytelnikom Małopolski. Niejednokrotnie włączał się w bieg wydarzeń religijnych i kulturalnych Archidiecezji Krakowskiej. W „Dzienniku Polskim” studenci naszego Uniwersytetu Papieskiego odbywali dziennikarskie praktyki zdobywając pierwsze szlify. Niejednokrotnie zabierał głos na temat znaczenia mediów i ich roli po roku 1989 – zaznaczył hierarcha.

Dekorując Państwa medalami za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej, pragnę podziękować za Państwa działalność i prosić, aby nie ustawała, a jednocześnie aby zyskiwała coraz większe uznanie w Małopolsce i w kraju – powiedział kard. Dziwisz.

Ewa Czeczkowska w rozmowie z KAI podkreśliła, że bardo cieszy się z tego odznaczenia i że w ten sposób jej praca dziennikarska w gazecie ogólnopolskiej oraz publicystyczna, zostały dostrzeżone przez archidiecezję krakowską. „Bardzo cieszę się, że to medal Jana Pawła II, który otrzymałam w tak ważnym miejscu, z którym Jan Paweł II był związany przez całe życie. To ma dla mnie ogromne znaczenie” – mówiła Ewa Czaczkowska.

Dziennikarzy do odznaczenia zgłosił ks. dr Robert Nęcek, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej.

JW/KAI/Franciszkanska3.pl

Gratulację i uwagi proszę przesyłać:

SEKRETARIAT METROPOLITY KRAKOWSKIEGO

ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków
tel. +48 12 429 43 40, +48 12 628 81 10, (112), (116)
fax +48 12 429 44 05
e-mail: gloria.tvkardynal@diecezja.krakow.pl

Sekretarz Księdza Kardynała
ks. mgr Tomasz Szopa
e-mail: gloria.tvsekretarz@diecezja.pl

Mój email
pr@religia.tv
Public domain
Radek33
(Łk 17,1-6)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia;
lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby
kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być
powodem grzechu jednego z tych małych.
annaaurelia
nie do mnie należą sądy, ale Brygida Grysiak, to z tej ferajny, chyba najbardziej normalna dziennikarka TVN. Dlatego dziwie się, że daje radę, w TYM TOWARZYSTWIE. Z każdego słowa, myśli i zgorszenia bliźniego będziemy rozliczeni. Każdy sobie zbiera "tobołek", z którym stanie przed Najwyższym.
David44PL
Czy przypadkiem za te słowa?:
"...czy były transparenty po stronie Marszu wzywające do nienawiści, odpowiedziała: "Tak, m.in. Bóg, honor, ojczyzna".