Polscy lekarze nie musieli stawać przed wyborem komu udzielić pomocy. To najważniejszy wniosek z działań podjętych w związku z epidemią koronawirusa, na jaki wskazał dr n. med. Robert Ryczek. Lekarz …More
Polscy lekarze nie musieli stawać przed wyborem komu udzielić pomocy. To najważniejszy wniosek z działań podjętych w związku z epidemią koronawirusa, na jaki wskazał dr n. med. Robert Ryczek. Lekarz w marcu uczestniczył w misji medycznej we włoskiej Lombardii. We wtorek, razem z przedstawicielami rządu dokonał bilansu epidemii w Polsce.
radiomaryja.pl

Dr n. med. R. Ryczek: Polscy lekarze nie musieli stawać przed wyborem komu udzielić pomocy

Polscy lekarze nie musieli stawać przed wyborem komu udzielić pomocy. To najważniejszy wniosek z działań podjętych w związku z epidemią koronawirusa,…
Weronika-S.
@Siula Co gorsze, pomyślmy. Komunizm czy obecny biologizm jako idea przewodnia władz państwowych i kościelnych, niszcząca praktyki religijne jak nigdy dotychczas. Nawet za komuny tak źle nie było pod względem religijnym. Zgodnie z zaleceniem abp. Gądeckiego w czasie procesji mamy myśleć nie tyle o Bogu, ale o tym jak się asekurować od innych biorących udział w procesji, łącznie z wyliczaniem …More
@Siula Co gorsze, pomyślmy. Komunizm czy obecny biologizm jako idea przewodnia władz państwowych i kościelnych, niszcząca praktyki religijne jak nigdy dotychczas. Nawet za komuny tak źle nie było pod względem religijnym. Zgodnie z zaleceniem abp. Gądeckiego w czasie procesji mamy myśleć nie tyle o Bogu, ale o tym jak się asekurować od innych biorących udział w procesji, łącznie z wyliczaniem odległości. Przezorny zapewne weźmie ze sobą metrówkę, tak bezpieczniej. I co ty na to. Pozdrawiam.
scythia
Trzeba pomagać faktycznie chorym a nie tworzyć fikcyjne statystyki jakiegoś pseudo wirusa, którego można wykryć nawet u kozy czy w owocu mango.
Weronika-S.
Na raka według statystyki za 2019 umierało 277 osób dziennie. Ale kogo to obchodzi. W tymże 2019 chorowało 1 mil. a zmarło 100 tys chorujących, czyli śmiertelność wynosi 10%. Podobnie, a może jeszcze gorzej jest w skali globalnej. Śmiertelność koronawirusa w Polsce to najwyżej to 2-3 promila.
starski
Dużego problemu nie ma, np w zachodniopomorskiem mamy setki "zakażeń" (w tym paredziesiąt "aktywnych" - cokolwiek to znaczy?), prawie tysiąc ludzi w domowym areszcie sanepidu i ZERO hospitalizacji. Czyli mamy w rejonie dofinansowane i wyposażone 3 szpitale/oddziały zakaźne w których nie ma nikogo.