Petícia občanov SR na podporu Otvoreného listu slovenských osobností proti číslovaniu Slovákov osobným identifikátorom BIFO. Petícia občanov SR na podporu Otvoreného listu slovenských osobností …More
Petícia občanov SR na podporu Otvoreného listu slovenských osobností proti číslovaniu Slovákov osobným identifikátorom BIFO.
Petícia občanov SR na podporu Otvoreného listu slovenských osobností proti číslovaniu Slovákov osobným identifikátorom BIFO
CHYSTÁ SA NA SLOVENSKU ČIPOVANIE ĽUDÍ?

Vládna koalícia v závere súčasného volebného obdobia pripravuje do parlamentu na schválenie zákon o nahradení rodného čísla Identifikátorom fyzických osôb. Skupina slovenských osobností zaslala ministerke vnútra SR i ďalším našim predstaviteľom otvorený list, ktorý uverejňujeme v plnom zmení.
Otvorený list proti číslovaniu Slovákov osobným identifikátorom
My občania Slovenskej republiky, ktorej ústava sa odvoláva na cyrilo-metodské duchovné dedičstvo a na úsilie o uplatňovanie záruk slobodného života, s nevôľou pozorujeme proces premeny človeka – bytosti obdarenej rozumom a slobodnou vôľou, stvorenej na Boží obraz, rodičmi pomenovanej menom svojho rodu (priezviskom) a krstným menom – na súčasť tzv. ľudského …More
ľubica
Arcibiskup Ján Babjak sa vyhráža svojim kňazom. Ak sa nedajú otestovať, nedostanú výplatu | Prehľad…
vybraté z FB Vladyka Milan odpoveda:
SICH vazeny vladyka(Milan Chautur) otazku mam na Vas kedze nas prinutili dat sa testovat tak ak nas budu nutit sa ockovat tak Vas nazor na ockovanie vakcinov ktorou chcu pozabijat ludi a hlavne ze nechcu brat zato co sa bude diat po ockovani ziadnu zodpovednost …More
Arcibiskup Ján Babjak sa vyhráža svojim kňazom. Ak sa nedajú otestovať, nedostanú výplatu | Prehľad…
vybraté z FB Vladyka Milan odpoveda:
SICH vazeny vladyka(Milan Chautur) otazku mam na Vas kedze nas prinutili dat sa testovat tak ak nas budu nutit sa ockovat tak Vas nazor na ockovanie vakcinov ktorou chcu pozabijat ludi a hlavne ze nechcu brat zato co sa bude diat po ockovani ziadnu zodpovednost Vladyka vas nazor poprosim na vakciny do ktorych nas nasilu zase donutia
facebook.com/…tovat-tak-ak/2600254086931305/
............................................................
odpoved: Tieto obavy sú hneď na prvý pohľad nepravdepodobné, nakoľko dnes sú "ľudské práva" posunuté do tak výraznej polohy, že už len náznak čohosi, čo popisujete by vyvolal vo svete tak silnú vlnu protestov, že tí, ktorí by sa odvážili čo len pomyslieť na čosi podobné, by sa museli obávať celosvetového "lynčovania". V tomto snažení o testovanie a vakcíny teraz, je skôr dôležitý naozaj zodpovedný a morálny prístup k príprave tejto vakcíny, o ktorú sa mnohí usilujú skôr z komerčných dôvodov. Preto sa dnes často vyskytujú aj tieto vami spomínané konšpirácie, aby sa znemožnilo zbohatnúť komusi inému, kto skôr pripraví a predá túto vakcínu, hoci by táto obsahovala nie celkom otestované účinné látky. Tak, ako už dnes bežné očkovania proti žltačke, týfusu, tetánu, či bežnej chrípke majú stimulovať vlastný obranný systém nášho organizmu /imunitu/ k víťazstvu nad chorobou, tak aj pripravovaná vakcína by nás mala pripraviť k odolnosti voči aktuálnym ochoreniam. Ide len o to, aby sa to dialo v medziach morálky a zodpovednej medicínskej vedy, a nie z politického a komerčného popudu. Minulotýždňové testovanie, aj keď bolo veľakrát až nezmyselne napádané, dnes nám už dáva aspoň nejaký obraz chorobnosti na "kovit 19" u nás, od ktorého sa môžu odraziť ďalšie medicínske postupy. Pritom bolo až zarážajúce, ako sa manipulovalo s ľudským myslením len preto, aby niekto iný nezískal "politické body". Zarážajúce je to preto, že ide tu o zdravie a životy ľudí, a ktosi tu chce vidieť len seba, resp. svoju politickú stranu. Buďme teda triezvi a zároveň múdri múdrosťou Božou, ktorú si vyprosujme úprimnou modlitbou a objektívnym pohľadom na súčasné dianie vo svete. Prosme tiež Presv. Bohorodičku, aby vyprosila tým, ktorí chcú úprimne pomôcť ľudstvu veľkú zodpovednosť pri hľadaní východísk zo súčasnej situácie a pomoc pri správnom zvládnutí prípravy zdraviu zodpovedajúcej vakcíny.
Anton Čulen
charisma and one more user link to this post
Anton Čulen
One more comment from Anton Čulen
Stylita
K debatě o bezhotovostních platbách:
Hotovostní platby jsou v jedné z nejvíce prosperujících evropských ekonomik stále velmi oblíbené. Rakousko dokonce zvažuje, že právo platit hotově zakotví v ústavě. Tento měsíc s tím přišla konzervativní lidovecká strana ÖVP bývalého kancléře Sebastiana Kurze, která v parlamentních volbách plánovaných na konec září usiluje o další vítězství.
"…
More
K debatě o bezhotovostních platbách:
Hotovostní platby jsou v jedné z nejvíce prosperujících evropských ekonomik stále velmi oblíbené. Rakousko dokonce zvažuje, že právo platit hotově zakotví v ústavě. Tento měsíc s tím přišla konzervativní lidovecká strana ÖVP bývalého kancléře Sebastiana Kurze, která v parlamentních volbách plánovaných na konec září usiluje o další vítězství.
"Mít možnost platit hotově je základní podmínka autonomní existence," prohlásil třiatřicetiletý Kurz. Jeho návrh byl přijat vstřícně. Svobodná strana Rakouska FPÖ, která vládla spolu s ÖVP až do května, připomněla, že s podnětem na ústavní změnu pro ochranu plateb v hotovosti přišla první. Sociální demokraté si přisadili s požadavkem na více bankomatů na venkově a chtějí zrušit poplatky za výběr.
Přívrženci hotovosti se ale nerekrutují jen z venkovských oblastí. V turisty oblíbeném hlavním městě Vídni odmítají přijímat platby kartou četné obchody, kavárny a restaurace.
Podle studie Evropské centrální banky (ECB) se v roce 2016 v Rakousku uskutečnilo 67 procent všech plateb v hotovosti. Například v Nizozemsku to bylo 27 procent. V Německu, které také proslulo láskou k hotovosti, se uskutečnilo 55 procent transakcí.
Podle vysokoškolského odborníka na ekonomickou psychologii Ericha Kirchlera mají Rakušané a Němci vlivem své zkušenosti s autoritářskými režimy jasnější povědomí o hrozbě, jakou představuje stát, když se všechna moc octne v jeho rukou. "Za takových okolností se z efektivních veřejných institucí stává nebezpečí," říká vědec.
Tuto teorii potvrzuje i majitel kavárny a restaurace v centrální čtvrti Vídně Philipp Klos. V hotovosti spatřuje podmínku pro svou svobodu. Na jídelníčku jeho podniku je odstavec věnovaný její obhajobě: "Bez hotovosti se staneme zranitelnými. Totalitní stát by nad námi měl neomezenou moc," stojí tam.
Podle nedávného průzkumu, který provedla ve 13 evropských zemích a také v Austrálii a ve Spojených státech banka ING, se Rakušané ukázali být nejvíce odmítaví k myšlence vzdát se placení v hotovosti. To označilo za přijatelné jen deset procent z nich.
Například Švédové se chystají na budoucnost zcela bez mincí a bankovek. Ta by mohla podle analýzy, kterou si nechala zpracovat švédská obchodní rada, nastat už v březnu 2023. Tedy o sedm let dřív, než zatím odhadovala tamní centrální banka. Dnes v této desetimilionové zemi proběhne šest ze sedmi maloobchodních transakcí bezhotovostně.
Posvětit placení v hotovosti zanesením do ústavy, jak si přejí konzervativci, by ale podle odborníků mělo jen symbolický význam. Rakousko je členem eurozóny a v ní má v záležitostech měnové politiky poslední slovo ECB.

archiv.ihned.cz/c1-66633910-rak…
apredsasatoci
To elitu nezaujíma. NWO nastolené bude.
Coburg
ekans daj sa vypchať
ekans
Tonko, tebe je-e 😀 😀 😀 😀
Coburg
Sťahujú hotovosť
Na okraj našej debaty o čipoch. Na poštách vidím cedule: Plaťte len v hotovosti!. Prečo asi? Dnes idem do banky vložiť peniaze. Banka, kde bežne chodím, je zrazu prestavaná. Chýba však POKLADŇA. Hovorím: Chcem, vložiť hotovosť na účet. Pracovník odpovedá: U NÁS SA TO UŽ NEDÁ! Choďte do tej a tej pobočky. Napokon idem do úplne inej pobočky. Peniaze vezmú. Keď sa pýtam, koľko …More
Sťahujú hotovosť
Na okraj našej debaty o čipoch. Na poštách vidím cedule: Plaťte len v hotovosti!. Prečo asi? Dnes idem do banky vložiť peniaze. Banka, kde bežne chodím, je zrazu prestavaná. Chýba však POKLADŇA. Hovorím: Chcem, vložiť hotovosť na účet. Pracovník odpovedá: U NÁS SA TO UŽ NEDÁ! Choďte do tej a tej pobočky. Napokon idem do úplne inej pobočky. Peniaze vezmú. Keď sa pýtam, koľko im to ešte vydrží – teda s hotovosťou - pracovníčka mi hovorí: No už sa to postupne zavádza (teda banky bez pokladne)
Čo toto teda znamená? SŤAHUJÚ HOTOVOSŤ z obehu. Nenápadne. Keď nebudete môcť ale peniaze vkladať, napokon ich nebudete môcť ani vyberať. Pretože POKLADŇA NEBUDE. Budete nútení robiť transakcie – teda prevádzať peniaze, alebo výsostne používať bankomatové karty. Otázka znie – zrušia aj bankomaty? Zrejme áno. Chápete – už som tu uviedol Oni to robia POSTUPNE, ako všetko! Nevezmú nám 100 percent možností, ale len 80 alebo 90. A napokon zrušia aj tých 10 percent. Ale dovtedy aby sme si mysleli, že NIČ SA NEDEJE. Prečo pumpy Slovnaft manipulujú s hotovosťou cez automat? Prečo zrazu idú banky rušiť drobné mince?
A my sa tu budeme handrkovať, ako malí chlapci. Oni to majú dávno vymyslené. Oni to neurobia naraz. To by bol poprask! Tak pekne pomaličky budú uťahovať slučku, resp. je to ako s tou žabou zohrievanou v hrnci, až sa napokon uvarí. Tak je to aj s európskou legislatívou, a istanbulským dohovorom a s inými podrazmi. Pomaly a plazivo... Keď narazía, ustúpia, ale len na chvíľu a idú alternativnou cestou.... A my ako vždy, sa necháme uspať..
Peter(skala)
👍 salámová metoda ... ako hovoríš, idu na to postupne až nakoniec sa naplní Božie Slovo: "nebudete môcť predávať, ani nakupovať" (bez čipu)
Peter(skala)
ateista nie je, lebo vyznáva Krista i ked po svojom, multinick tu je asi každý 😉 ale ako hovorí o.Kuffa, tak liberalov netreba odsudzovať, iba ich liberalne zmýšľanie. 👌
Coburg
Kallistratos neviem kde si a v čom pracuješ, ale asi sedíš doma pozeráš do plameňov kozuba. Ja som si len nedal na OP elektronický podpis a už ma - ako združenie - na polícii pri odhlasovaní služobného auta - nevedeli nájsť! Povedali mi, že naše združenie NEEXISTUJE!!!! Tak aké "blbosti?" Už aj keď nemám platobnú kartu, je to niekde problém! AUTOMATICKY vyžadujú platiť kartou! Na pumpách je …More
Kallistratos neviem kde si a v čom pracuješ, ale asi sedíš doma pozeráš do plameňov kozuba. Ja som si len nedal na OP elektronický podpis a už ma - ako združenie - na polícii pri odhlasovaní služobného auta - nevedeli nájsť! Povedali mi, že naše združenie NEEXISTUJE!!!! Tak aké "blbosti?" Už aj keď nemám platobnú kartu, je to niekde problém! AUTOMATICKY vyžadujú platiť kartou! Na pumpách je vidno, ako sa snažia vylúčiť hotovosť. Už vám ju nepreberú, musíte ju vložiť do automatu, ktorý vám aj vydá. Pamatáme sa na čsl a slov koruny. Bolo to naprv aj-aj. Platili aj čsl, aj slovenské koruny. POtom zrazu čsl. koruny stiahli. Tak tomu bolo aj s eurom. nejaký čas platily aj eurá aj koruny. Potom zrazu koruny zmizli. Tak tomu bude aj teraz. Platí aj hotovosť, ak karty. A zrazu hotovosť zmizne. Potom sa milý Kalistratos, choď sťažovať. Alebo to pre teba bude "blbosť" a napokon budeš "ocejchovaný" na čele s 666.
Coburg
Kallistratos Keď takto budú uvažovať všetci, VŠETCI budeme označený.
Ale kalistratos, prečítaj si čo je o 666 napísané v Biblii, je to v Apokalypse, a je to napísané viac ako jasne.
Peter(skala)
Kali...priliš to zlachčuješ... keby si sa ocitol v krajine, kde už by mali len elektornicke udaje ( a nie na papieri) tak by si pochopil, čo sa na nas "valí" ale to by bola ešte tá lepšia možnosť. Horšie je, ked človek aj tuší, do čoho sa rútime a napriek tomu mu na tom nezáleží, ignoruje varovania a ešte sa tým chváli, lebo hlavne mu ide o to, aby sa zviditelnil i za cenu že sa postaví proti …More
Kali...priliš to zlachčuješ... keby si sa ocitol v krajine, kde už by mali len elektornicke udaje ( a nie na papieri) tak by si pochopil, čo sa na nas "valí" ale to by bola ešte tá lepšia možnosť. Horšie je, ked človek aj tuší, do čoho sa rútime a napriek tomu mu na tom nezáleží, ignoruje varovania a ešte sa tým chváli, lebo hlavne mu ide o to, aby sa zviditelnil i za cenu že sa postaví proti Pravde
Peter(skala)
Kali... zrejme si nečital Zjavenie Jána... lebo tam sa píše, že mi nemáme prijať toto znamenie (čip) a nie že sa budeme vyhovarať, šak čo som mal robiť, ked vlada nariadila?
1. neprijať
2. mal si aspon podpisať peticiu a nie písať, že je to zbytočné.
liberany postoj kresťana vždy vyjde drahoMore
Kali... zrejme si nečital Zjavenie Jána... lebo tam sa píše, že mi nemáme prijať toto znamenie (čip) a nie že sa budeme vyhovarať, šak čo som mal robiť, ked vlada nariadila?

1. neprijať
2. mal si aspon podpisať peticiu a nie písať, že je to zbytočné.

liberany postoj kresťana vždy vyjde draho
Coburg
Kalistratos, Mne je úplne jedno čo urobíš. Ale ty tu zavádzaš demagógiu o "hlúpostiach", ktoré sú nadmieru vážne. Je jedno kto tomu podľahne alebo nie, kto podpíše a kto nie. Ale už si začínam mysieť, že ty si ten "snake", resp. "ekans", a ktovie aké mená tu ešte máš. Si proste vírus, ktorý tu mätie ľudí a tvári sa pravoverne ako eštebák na púti.
Peter(skala)
Toto riziko je znásobené tým, že údaje poskytuje na spracovanie subjektom so sídlom mimo územia Slovenskej republiky, kde sa aj fyzicky nachádzajú mnohé úložiská týchto elektronických údajov, často bez existencie ich fyzickej (papierovej) kópie v SR, ktorá by v prípade poruchy systému alebo jeho zneužitia potvrdila autentickosť.
👍 👌
presne to vystihli a podobne je to aj s elektronickou …More
Toto riziko je znásobené tým, že údaje poskytuje na spracovanie subjektom so sídlom mimo územia Slovenskej republiky, kde sa aj fyzicky nachádzajú mnohé úložiská týchto elektronických údajov, často bez existencie ich fyzickej (papierovej) kópie v SR, ktorá by v prípade poruchy systému alebo jeho zneužitia potvrdila autentickosť.
👍 👌

presne to vystihli a podobne je to aj s elektronickou zdravotnou kartou. Ešte dobre, že to akosi záhadne nefunguje už dlho.

Elektronika zlyhá a doktor ani nebude vedieť ako bol pacient liečený

Treba podpísať a zaslať aj do KBS, nech to zverejnia na podpísanie.


Inač, od noveho roka zrejme budu vodiči nutení dávať odtlačok prsta. Predpokladam, že elektornicke snimanie, ale už aj to je zaujimavé
policia-ochranne-zlozky.webnode.sk/…/snimanie-odtlac…
Libor Halik
Biskup Hnilica vedel, že pred príchodom antikrista má byť veľmi veľké a kruté prenasledovanie kresťanov, ešte pred čipovaním. Na Slovensku viac ako v iných štátoch.
"V minulosti sme sa osobne stretli s dnes už nebohým biskupom Hnilicom. Ten tiež musel poznať 3. fatimské tajomstvo. Veľmi zdôrazňoval, aby sa plnili požiadavky Panny Márie a preriekol sa-povedal, že v posolstve sa slovo Rusko …More
Biskup Hnilica vedel, že pred príchodom antikrista má byť veľmi veľké a kruté prenasledovanie kresťanov, ešte pred čipovaním. Na Slovensku viac ako v iných štátoch.
"V minulosti sme sa osobne stretli s dnes už nebohým biskupom Hnilicom. Ten tiež musel poznať 3. fatimské tajomstvo. Veľmi zdôrazňoval, aby sa plnili požiadavky Panny Márie a preriekol sa-povedal, že v posolstve sa slovo Rusko vyskytuje 22x a keď sa to nevymodlí, Rusi so svojim komunizmom zničia veľa krajín. A vedel, že pred príchodom antikrista má byť veľmi veľké a kruté prenasledovanie kresťanov, ešte pred čipovaním. Na Slovensku viac ako v iných štátoch." (L: z mé pošty)
ekans
biskup Hnilica působil ve VTS, jinak by se za bolševika nedostal do SSSR
apredsasatoci
Ako k tomu vy česi prídete, že SL baví budú viac prenasledovaní? Nebude vám to ľúto ?
Libor Halik shares this
81
Na Slovensku chystají 666 čipování lidí