List Czcigodnego Księdza Karla Stehlina i nasza odpowiedź.

swietatradycja.wordpress.com/…/list-czcigodneg… Zgodnie z zasadą uczciwości publikujemy list, który otrzymaliśmy od Czcigodnego Księdza Karla Stehlina, wraz z naszą odpowiedzią Czcigodnemu Księdzu. …
m.rekinek
,,Głoszenie, że przyjmowanie Eucharystii może być przyczyną zarażenia koronawirusem przyczyniło się do opuszczenia Chrystusa sakramentalnego przez wielu ludzi nieutwierdzonych w wierze, słabej wiary lub wahających się. W kontekście obecnej epidemii koronawirusa a nie celowego zatruwania Hostii w kościołach takie postawienie sprawy przez kapłanów zaowocowało pozbawieniem ludzi wiary w realną …More
,,Głoszenie, że przyjmowanie Eucharystii może być przyczyną zarażenia koronawirusem przyczyniło się do opuszczenia Chrystusa sakramentalnego przez wielu ludzi nieutwierdzonych w wierze, słabej wiary lub wahających się. W kontekście obecnej epidemii koronawirusa a nie celowego zatruwania Hostii w kościołach takie postawienie sprawy przez kapłanów zaowocowało pozbawieniem ludzi wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Spowodowało, że ludzie zaczęli widzieć w Najświętszym Sakramencie zagrożenie dla zdrowia i życia. Zamiast zostać umocnieni w wierze, chwiejący się utracili ją. Tym samym ich życie fizyczne bez wiary i łaski może prowadzić do wiecznej zguby.

Tłumaczenie, że to wprawdzie Bóg, ale mógłby przenosić na swoich akcydensach wirusa, czy bakterię czy cokolwiek innego z powietrza czy z rąk kapłańskich oznacza usprawiedliwienie dla traktowania Eucharystii zawsze i w każdym czasie jako zagrożenia zdrowia publicznego. Zawsze coś w powietrzu jest. Owocem jest utrata wiary ludzi, którzy uwierzyli, że od Eucharystii mogą się zarazić. Dziś koronawirusem, jutro grypą, pojutrze czymkolwiek.

Kościół poprzez całą swą Tradycję i dogmaty, nauczanie i cześć Najświętszego Sakramentu traktował Eucharystię jako samego Boga, oddając mu cześć godną samemu Bogu. Wiara Kościoła w Najświętszy Sakrament, w tak subtelnych rozważaniach nigdy nie traktowała Ciała Chrystusowego jako nośnika czegoś zakaźnego z powietrza a wręcz uważano, że wyjście z Panem Jezusem na ulice i pola oczyszcza powietrze, ziemię i wszelkie inne stworzenia."
PiotrM
To jest moja odpowiedz do ks. Stehlina:
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Najświętsza Maryja Panna……….
Przytoczmy sobie pewien cytat by lepiej zrozumieć zamysł mojej wymowy:

Suscipe, sancte Pater, omnipotens aeterne Deus, hanc immaculatam hostiam, quam ego indignus famulus tuus offero tibi Deo meo, vivo et vero, pro innumerabilibus peccatis et offensionibus et negligentiis meis, et pro …
More
To jest moja odpowiedz do ks. Stehlina:
Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus i Najświętsza Maryja Panna……….
Przytoczmy sobie pewien cytat by lepiej zrozumieć zamysł mojej wymowy:

Suscipe, sancte Pater, omnipotens aeterne Deus, hanc immaculatam hostiam, quam ego indignus famulus tuus offero tibi Deo meo, vivo et vero, pro innumerabilibus peccatis et offensionibus et negligentiis meis, et pro omnibus circumstantibus, sed et pro omnibus fidelibus Christianis vivis atque defunctis: ut mihi, et illis proficiat ad salutem in vitam aeternam. Amen. Przyjmij, Ojcze święty, wszechmocny, wiekuisty Boże, tę hostię niepokalaną, którą ja niegodny sługa Twój, ofiarowuje Tobie, Bogu mojemu żywemu i prawdziwemu, za niezliczone grzechy, zniewagi i niedbalstwa moje, za wszystkich tu obecnych, a także za wszystkich wiernych Chrześcijan, żywych i umarłych, aby mnie i im posłużyła do zbawienia w życiu wiekuistym. Amen.

ks. Stehlin czy zna wymiar Niepokalaności i wymiar Łaski? Obawiam się że tylko z formułek przeblakłych kartek.
Namaszczenie jakie otrzymałem o wszystkim mnie informuje i nie potrzeuję innego pouczenia gdyż namaszczenie o wszystkim mnie pouczy!

Jezus rzekł: Ja jestem Chlebem Żywym który zstapił z Nieba. Podczas cudu Eucharystycznego który odbywa się podczas każdej sprawowanej Najświętszej Ofiary, Ta Hostia Niepokalana staje się Żywa. Jest Chrystysem Jego Ciałem i Krwią. Człowiek oczyszcza się w Konfesjonale ze wszelkiej zarazy aby móc przyjąć do swojego serca,, swojej duszy samego Chrystusa który jest tym Chlebem, tą Hostią Niepokalaną. Gdy ludzie dotykali się zewnętrznej szaty Jezusa, wszyscy zostali uzdrowieni. Czyżby zewnętszna część tej Hostii którą przyjmujemy z wiarą miałaby stać się zaraza? Nawet podczas pandemi? Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew będzie żył na wieki! Co za wspaniała obietnica. Bóg rzekł: Ja jestem waszym Lekarzem! Dlaczego szukacie pomocy u władców tego świata? Jeśli Bóg mówi że jest Lekarzem, a Chleb Życia jest dla nas Lekarstwem, to czy jakakolwiek zaraza może zarazić Chleb Życia- Hostię Niepokalana w której znajduje się sam Chrystus?
Jeśli Chrystus mów że ten Chleb jest Chlebem Życia, to nie ma dostępu do Niego nawet z zewnętrznej strony jakakolwiek zaraza czy pandemia. Inaczej nie byłby to Chleb Życia a Chrystus byłby pozbawiony Boskiej Mocy bo stałby się bezsilny w czasie koronowirusa. Niewiara w Moc Chrystusa staje się pomału jawna nawet w śród kapłanow Tradycyjnych. Kościół uczy że: Eucharystia jest naszym lekarstwem na wszelkie choroby! Gdy byłem ciężko chory na pewnego wirusa, poszedłem do kościoła po to Lekarstwo, po Chleb Życia i w cudowny sposób wyzdrowialem. Ha, nawet samego Pana Jezusa nie zaraziłem. No óż, niewiara księży staje sie dziś jawna. Wystarczy mały wirusek i już Moc Chrystusa przestaje działać. Problem jest jeszcze większy gdy ks. Karol głosi takie Herezje w Telewizji Internetowej. Ludzie chorzy, słysząc takie wypociny księdza, nie chcą przyjmować nawet ostatniego namaszczenia. Wiele osób rezygnuje nawet z księdza gdy idzie do chorych z Sakramentem, Eucharystią bo się boją że mogą się zarazić przyjmując Ciało Pańskie. Proszę o wybaczenie ale taką wypowiedziom i postawą dla wiernych stał się ksiądz chodząca zarazą odpyhającą wiernych od Eucharystii, od ostatniej spowiedzi i namaszczenie przed pójściem na drugi świat. Kto nie spożywa tego Chleba nie ma życia w sobie. Wymiar jaki się dokonuje podczas Mszy Świętej jest w wymiarze Łaski Cudu, Nadprzyrodzony, Czysty i Niepokalany bez żadnej skazy. Chleb który zstępuje z Nieba jest Niepokalany , Czysty i napewno nie przenosi żadnych wirusów gdyż niebyłaby to Hostia Niepokalana. Wręcz przeciwnie, miałaby zdolności przenoszenia chorób. Chrystus będąc Najlepszym Lekarzem , stałby się w oczach wiernych nosicielem chorób i zarazy. I tak właśnie uświadomił ksiądz ludziom że Chrystus w tym Chlebie Pełnym Życia i zdrowia stał się nośnikiem zarazy. MOJE GRATULACJE!
Nigdy od księdza nie przyjmę Komunii Świętej bo będe bał się że mnie ksiądz zarazi swoją niewiarą! Piotr