Video: Valí sa 4 500 000 imigrantov z Turecka na Európu? Erdogan: Turecko ponechá hranice otvorené …

Video: Valí sa 4 500 000 imigrantov z Turecka na Európu? Erdogan: Turecko ponechá hranice otvorené pre migrantov smerujúcich do Európy. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu vyhlásil, že …More
Video: Valí sa 4 500 000 imigrantov z Turecka na Európu? Erdogan: Turecko ponechá hranice otvorené pre migrantov smerujúcich do Európy.
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu vyhlásil, že jeho krajina povolí migrantom cestovať do Európy, keďže už naďalej nemôže zvládať nové vlny ľudí utekajúcich z vojnou sužovanej Sýrie.
Video TU: alianciazanedelu.sk/archiv/5361
„Čo sme urobili včera (v piatok)? Otvorili sme dvere,“ povedal Erdogan v Istanbule. „Tieto dvere nezatvoríme… Prečo? Pretože Európska únia by mala dodržať svoje prísľuby,“ citovala ho AFP.
Turecký líder tiež vyhlásil, že na západných tureckých hraniciach sa od piatka zhromaždilo 18,000 migrantov, pričom ich počet by tam mohol v sobotu dosiahnuť 30.000.
Turecko na základe dohody z roku 2016 súhlasilo so zastavením prílivu utečencov do Európy výmenou za finančnú pomoc pre starostlivosť o niekoľko miliónov utečencov v krajine. Ankara odvtedy opakovane protestovala, že EÚ túto dohodu nedodržiava.
Erdogan sa vyjadril na …More
ekans
s koronavirem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
apredsasatoci
No a? NATO nás obrani, zachrani...
apredsasatoci
Každý rok platíme NATu takmer miliardu euro. Nakúpili sme americký šrot za 1,6 miliardu euro..... A ty mi chceš povedať, že sú to všetko von oknom vyhodené peniaze?!