Nevyhrala cirkev, politici, aktivisti, ale koronavírus

Nevyhrala cirkev, politici, aktivisti, ale koronavírus Európa sa vyše dvadsať rokov nevie dohodnúť na voľnej nedeli. Vyše dvadsaťročný zápas o voľnú nedeľu napokon nevyhrala cirkev, politici ani …More
Nevyhrala cirkev, politici, aktivisti, ale koronavírus
Európa sa vyše dvadsať rokov nevie dohodnúť na voľnej nedeli. Vyše dvadsaťročný zápas o voľnú nedeľu napokon nevyhrala cirkev, politici ani aktivisti, ale koronavírus.

Vláda schválila zatvorenie predajní potravín, drogérií, trafík či obchodov s predajom krmív pre zvieratá počas nedieľ. „Tieto prevádzky Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR uzatvorí vždy v nedeľu s tým, aby sa vytvoril priestor na sanitárne opatrenia a zároveň priestor pre oddych zamestnancov spomínaných prevádzok, ktorí sú počas krízy v prvej línii, v plnom nasadení,“ informoval premiér Igor Matovič.
Možno je to prvý krok na zatvorenie všetkých predajní počas nedieľ, nielen v čase mimoriadneho stavu. Rakúska koordinátorka Aliancie za voľnú nedeľu Maria Langmaierová tvrdí, že „voľná nedeľa je niečím, čo v spoločnosti udáva rytmus“. A že je to nevyhnutné najmä teraz, „keď sa čas podriaďuje neoliberálnym požiadavkám, pracovný čas je čím ďalej pružnejší a náš život …More
Dana22
BOH vždy vyhraje.
Aj teraz.
Nie koronavírus,ale BOH.
ON vie vždy,kedy má zasiahnuť.
Modlime sa,prosme HO,a ďakujme MU.
Požehnanie krvou samotného Najsvätejšieho Spasiteľa zachránilo Slovensko!
Dana22
dalila
Manžel kedy robil v zahraničí, tak tam domáci v nedeľu nepracovali. A oni mohli len ak nerobili hluk ináč volali na nich políciu.