Je hlavný hygienik viac ako Apoštolská Stolica? Konferencia biskupov Slovenska nepožiadala Apoštols…

Je hlavný hygienik viac ako Apoštolská Stolica? Konferencia biskupov Slovenska nepožiadala Apoštolskú Stolicu o udelenie výnimky udeľovania prijímania na ruku, tak takú výnimku nemohla ani dostať, …More
Je hlavný hygienik viac ako Apoštolská Stolica? Konferencia biskupov Slovenska nepožiadala Apoštolskú Stolicu o udelenie výnimky udeľovania prijímania na ruku, tak takú výnimku nemohla ani dostať, ani ju nariadiť.
Sväté prijímanie na ruku nie je vhodné.
Pozorný čitateľ pochopí, že uverejnený text konferencie biskupov, v ktorom sa hovorí o prijímaní na ruku je dokumentom hygienika a nie otcov biskupov a teda, že sa jedná o zásah štátu do práva slobodného kultu.
To nie sú slová autora článku, lež sv. Pavla VI., v inštrukcii Memoriale Domini, ktorou zmienený pápež usmernil v Cirkvi rozdávanie svätého prijímania na ruku, ktoré bolo zavedené bez akéhokoľvek dovolenia Cirkvi.
Ľudia Boží, či vám vadí, že hygienik Cirkev riadi?
alianciazanedelu.sk/archiv/5793
Táto inštrukcia z 29. mája 1969 je dodnes platnou inštrukciou, podľa ktorej je potrebné konať vo veci tzv. prijímania na ruku.
Niekoľko rokov po II. Vatikánskom koncile biskupi Nemecka, Holandska, Belgicka i Francúzska v neposlušnosti …More
Barbarin
Hoki-hooki, sám ses odsoudil.

Kallistratos včera
Z jejich činů nebudeš souzen, ale ze svých slov ...
dalila
Tak trochu môj pohľad.
Kňazi, biskupi ako alter Christus - je nevhodné dávať posmešne obrázky.
Hoci mne samej prišlo ľúto, že sv.prijimanie na ruku - je však pravda, že základom je srdce.
A ako vidím ovocie, toto rypanie do biskupov a kydanie a neviem co, no ovocie je zlé. Prináša to hnev, rozkol. Preto treba popremyslat, či za mojimi slovami je láska
ekans
netřeba dávat posměšné obrázky, stačí jejich činy
Kallistratos
Z jejich činů nebudeš souzen, ale ze svých slov ... Podobně jako kreslíř těch obrázků. Jak dobré srdce asi musí mít, že? 🤪
Ladislav Bajza
Čo na tento Coburgov dokument Plán elít na uväznenie sveta a jeho realizáciu v priamom prenose hovoria vaši pastieri? Čo na to vaši biskupi , kňazi a ctená KBS???
Už ste ho milí veriaci poslali? Už ste sa ich na to opýtali?!
Ladislav Bajza
A čo na to hovorí "otec národa" a "prorok" Kuffa?
dyk
Počuli ste o. Kramaru Martina dnes 7.5.2020 o 17:55 hod. na TvLux čo povedal o tom prečo nežiadali biskupi Vatikán ohľadom prijímania na ruku?
Jednoducho preto, lebo sa nejedná o trvalý stav a tak aby ušetrili Vatikán, aby tých žiadosti nebolo veľké množstvo. Je to iba DOČASNÉ!!! Pochopia jazyčkárovia? :)
ľubica
dyk, ste trápny, fuj! jazyčkarovia sme všetci čo máme úctu k Eucharistii, čo JU bránime, či už máme zdravé ruky, alebo s tremorom, parkinsonom ,potením ruk, vyvrátenými a skrútenymi rukami/ vozíčkari/, malé deti školopovinné, a inými zdravotnými potiažami s ktorými ked sa prídeme do sakristie priznať, tak nikto nás nefackuje, ale máme právo prijímať na jazyk... tak sa kroťte v tom šialenom …More
dyk, ste trápny, fuj! jazyčkarovia sme všetci čo máme úctu k Eucharistii, čo JU bránime, či už máme zdravé ruky, alebo s tremorom, parkinsonom ,potením ruk, vyvrátenými a skrútenymi rukami/ vozíčkari/, malé deti školopovinné, a inými zdravotnými potiažami s ktorými ked sa prídeme do sakristie priznať, tak nikto nás nefackuje, ale máme právo prijímať na jazyk... tak sa kroťte v tom šialenom štbackom duchu!!!
a Kramara? vraj aby ušetrili Vatikán! Aká úbohá výhovorka.... a toto sa robí dyk ? vy ked pracujete v nejakej firme, ústave, podniku, kde zrazu dôjde k extremnej situácii a máte povinnosť podľa pravidiel tej firmy zavolať nadriadenému a povedať mu o celej situácii, tak vy sa radšej vykašlete na to, so sprostým tvrdenim že ved je to prechodný stav a poradim si sam???

Co ste pil dyk, ked rozprávate z cesty? Ak sa jedná o farma firmu, vy ludom doporučíte liek ktorý sa ešte netestoval,,,, ved je to prechodný stav? Ak pracujete v zivocísnej výrobe, tak sa rozhodnete chore prasatá pozabijať, ved naco konzultovať s vedením, ved maju toho vela!!! a mohla by som pokračovať profánnymi profesiami do polnoci! Ale toto nie je profanna oblast popletený dyk ! je to nanajvýš vnútorná intímna liturgická záležitosť každého komunikanta a ešte viac rozdavateľa SP! Ako sa opovažujete nadávať tým z nás čo si ctíme Eucharistiu a bránime ju pred takými ako ste vy!

Chodte si prečítať od Marie Simmy ako trpia v očistci tí, ktorí rozdávali Eucharistiu ako laici a laičky a pod. Od duší z očistca sa dozvedáme ako veľmi trpia kňazi, biskupi, kardináli, ktorí podávali SP na ruku !!!
Die Handkommunion ist ein großes Übel
A od diablov, ktorí pod exorcizmom priznavali že najvacsim utokom voci Bohu je neuctive podávanie SP na ruku, načo vám dávam linky, ked pokračujete v modernostickom prskaní heréz!
O prijímaní Eucharistie do ruky
ľubica
od poli75, super koment: Je prinajmenšom zaujimave sledovat našich biskupov, ako reaguju na zmeny, napr.ked papež Benedikt žiadal v liste biskupom po celom svete zmenit nespravne slova premenenia zo za všetkých na spravne za mnohých, doteraz sa tak nestalo na Slovensku po takmer 15 rokoch tušim , ale akonahle niečo vyhlasi hygienik, to musi platit z hodiny na hodinu, či už ide o zatvorenie …More
od poli75, super koment: Je prinajmenšom zaujimave sledovat našich biskupov, ako reaguju na zmeny, napr.ked papež Benedikt žiadal v liste biskupom po celom svete zmenit nespravne slova premenenia zo za všetkých na spravne za mnohých, doteraz sa tak nestalo na Slovensku po takmer 15 rokoch tušim , ale akonahle niečo vyhlasi hygienik, to musi platit z hodiny na hodinu, či už ide o zatvorenie kostolov alebo prijmanie na ruku, počet veriacich v kostole atd, akoby naši knazi a biskupi boli aj radi že maju nejaku výhovorku a nevystavili sa tzv.nakaze. Pačit sa svetu, ludom , štatnej moci je azda doležitejšie ako ucta k Bohu? Jedine riešenie by bolo, tak ako v minulosti v časoch moru, vziat si z domu vlastnu striebornu lyžicu alebo nejaký strieborný či zlatý podnos, nech mi to knaz na to položi a ja takto vezmem Hostiu do ust.

Teraz sa pekne ukaže , kto ma uctu k Eucharistii a kto nie, kolki sa len usmeju a vlažne kývnu rukou, že to je jedno, biskupi povolili a čo ma byt atd, a ktori radšej nebudu prijmat než by pachali svatokradež.

LEN SI DAJME POZOR, ABY SME SI NEJEDLI A NEPILI VLASTNE ODSUDENIE...
Roberto 55
Prieskumy medzi "katolikmi"ukazali, ze medzi 40-70% ich neveri v pritomnost Pana Jezisa v Eucharistii. Plody V2. NOM- kari...
ľubica
roberto co hvorite na toto? dostali sme facku a riadnu
www.tkkbs.sk/view.php
Roberto 55
Sv. Prijmanie na ruku nema nic spolocne s rozumom iba s vierou.
Budto verim, ze Pan Jezis je pritomny vo sviatosti Eucharistie alebo nie.
Tzv. rozumne zdovodnenie neobstoji, ide len o vitazstvo diabla a pachanie svatokradeze, co potvrdilo nemalo experimentov s nekonsekrovanou hostiou-omrvinky vsade aj po zemi a ludia na ne sliapu...
1. Do ust- Hostie sa dotkne iba knaz a veriaci prijme sviatost …More
Sv. Prijmanie na ruku nema nic spolocne s rozumom iba s vierou.
Budto verim, ze Pan Jezis je pritomny vo sviatosti Eucharistie alebo nie.
Tzv. rozumne zdovodnenie neobstoji, ide len o vitazstvo diabla a pachanie svatokradeze, co potvrdilo nemalo experimentov s nekonsekrovanou hostiou-omrvinky vsade aj po zemi a ludia na ne sliapu...
1. Do ust- Hostie sa dotkne iba knaz a veriaci prijme sviatost na jazyk-ziaden kontakt knaza s veriacim. Ziadne omrvinky kdekade.
2. Na ruku-Hostie sa dotkne knaz a nasledne veriaci do ust. Veriaci sa moze dotknut pocas sv. omse kdecoho, dokonca aj obrovskeho skakajuceho Koronaka. A "omrvinky "?
LifeNews Slovensko
O tom už Apoštolská stolica rozhodovať nemusí, dávno je toto rozhodnutie prenechané biskupským konferenciám jednotlivých štátov, hoci sa to nemá robiť, ale keď KBS rozhodne o prijímaní na ruku, tak Vatikán do toho zasahovať nebude. Stačí sa pozrieť na západné štáty.
Coburg
Je zvláštne, ako KBS OKAMŽITE prijala zákaz sv. omší od sekulárneho politika, aj to telefonicky, ale oprávnenú žiadosť veriaceho prijímať na jazyk "nemôže" akceptovať. Aj keď to nenariadil Vatikán.
dyk
Ladislav Bajza
Coburg
Otcovia biskupi "odporúčajú": dnes som dostal túto esemesku: "U košických premonštrátov mi dnes odmietli dať sv. prijímanie." Jednému ktorý mi o tom hovoril - kňaz odmietol dať do úsť sv. Hostiu napriek tomu, že v kostole sa už modlili už iba dvaja ľudia (bolo po sv. omši) - dostával sv, prijímanie ako organista úplne nakoniec. Dostal na ruku. pre "istotu".