Úryvok z knihy emeritného arcibiskupa Jána Sokola: Odpustenie Martinovi Kleinovi

Úryvok z knihy emeritného arcibiskupa Jána Sokola: Odpustenie Martinovi Kleinovi Pamätám si, že vaše údajné šafárenie sa dostalo aj do médií. To je pravda, lebo môj nástupca to dal do relácie Pod …More
Úryvok z knihy emeritného arcibiskupa Jána Sokola: Odpustenie Martinovi Kleinovi
Pamätám si, že vaše údajné šafárenie sa dostalo aj do médií.
To je pravda, lebo môj nástupca to dal do relácie Pod lampou, kde z toho urobili priam horor a zo mňa najväčšieho boháča v Európe, ak nie na celom svete.
Nebránil som sa, pretože som nemal možnosť. Okrem toho, z bohatej skúsenosti viem, že aj keby som bol niečo povedal, redaktori by aj tak napísali, čo by chceli. Preto som mlčal a držal sa zásady Svätého písma: „Ja čas mlčať a čas hovoriť“ (Kaz 3, 7).
Cítil som bolesť a žiaľ nad tým, že celý problém vyšiel zo strany trnavského arcibiskupa, a pritom bezdôvodne. Nadovšetko ma trápilo, že to veľmi poškodí Cirkvi, ktorá je našou matkou, a ktorá má zo strany svojich nepriateľov dosť iných nepríjemností.
Čo sa týka osočovania mojej osoby, kardinál Tomko mi raz zavolal a spýtal sa ma: „Ako sa máš?“ Odpovedal som: „Veľmi dobre. Pohľad viery, kríža a večnosti aj na nepríjemné udalosti, a pritom mať …More
warez
vďaka Bohu za túto knihu. čítajte, premýšľajte!