Język
Wyświetlenia
2,7 tys.
damira80 27 3

Rabin: goje żyją po to by służyć Żydom

Rabin: goje żyją po to by służyć Żydom

Jeden z czołowych izraelskich duchownych porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych
Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk. Jest duchowym przywódcą religijnej partii Szas wchodzącej w skład obecnej koalicji rządzącej. Rabin znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, jednak tym razem – zdaniem większości Żydów – grubo przesadził.

– Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie – podkreślił. Potem porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych.

– Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.

Jego słowa zostały nagrane ukrytym mikrofonem i wyemitowane przez izraelską telewizję Channel 10. Wywołały zdumienie i oburzenie w Izraelu.

– To, co wygaduje Josef, podpada pod ustawę o zakazie szerzenia rasizmu. Od tego człowieka zależy jednak istnienie rządu. Dlatego władze nie kiwną palcem – powiedział „Rz” Uri Huppert, specjalista ds. judaizmu z Jerozolimy. W taki sposób o nie-Żydach myślą tylko najbardziej radykalni ortodoksi. Oni jednak tak samo, a może nawet jeszcze bardziej, nienawidzą świeckich Żydów – dodał.

Rabina Josefa potępiły organizacje żydowskie ze Stanów Zjednoczonych, które na co dzień zwalczają antysemityzm. – Te słowa to obraza ludzkiej godności i równości.

Judaizm naucza czegoś zupełnie innego – oświadczył szef Amerykańskiego Kongresu Żydów David Harris. – To bardzo niepokojące, gdy religijny przywódca, w szczególności rabin, naucza nienawiści i dzieli ludzi – wtórował mu Abraham Foxman z Ligi przeciwko Zniesławieniu.

Nawet wielu ortodoksyjnych rabinów odcina się od wypowiedzi Owadii Josefa. – On jest znany z tego, że jest humorzasty i często mówi dziwne rzeczy bez zastanowienia. Jako ortodoksyjny rabin czułem się zażenowany, słysząc jego ostatnią wypowiedź – powiedział „Rz” rabin Mosze Jakow Poupko z Jerozolimy.

– Tak jak przedstawiciele innych religii oczywiście uważamy, że to my, Żydzi, mamy rację i dostęp do prawdy. Nie oznacza to jednak, że pogardzamy innymi ludźmi – zapewnił rabin Poupko.

www.rp.pl/artykul/552823.html
etrusc
Ten Pejs to przebieraniec. Sam nadaje się na goja bo żyje nie mało. Długo mógłby posłużyć. Na szczęście niedługo skończy tam gdzie jego miejsce.
Premislav
Żyd pokazał swoją prawdziwą twarz. Aj waj! Aj waj! Aj waj! Szalom!
yaphet
Lucypher jest za inteligentny by posługiwać się tym chazarskim idiotą.
Weronika..S
Judaizm rabiniczny powstał jako opozycja względem chrześcijaństwa i to opozycja bardzo ostra.
bliźniak
"A naród ten upadnie, gdy zacznie walkę z Chrystusem Królem, i nigdy już nie powstanie "
Bogumil
To wszystko prawda, jedynie małe sprostowanie. Żydzi nie mają kapłanów. Ostatni zginą podczas zrównania Jerozolimy z ziemią , niecałe dwa tys. lat temu.
mariabb
Siedzieć i jesc😂oto jest sens zycia
jozef70
Jak powiedzieli tak robią, żelazna konsekwencja od wieków
baranek
To samo twierdzi Talmud i Protokoły mędrców Syjonu
zaszczuty
"Goje żyją po to aby służyć żydom"
Hitler mówił podobnie o Niemcach
turysta569
TEN Rabin Owadia Josef TO SLUGO SAMEGO LUCYFERA WIEC NIE MA SIE CO DZIWIC EJ TY RABIN TAM CI BEDZIE DOBRZE I CIEPLO I FORSE BEDZIESZ CIAGLE LICZYL TAK JAK WY SYDY LUBICIE JA
turysta569
TEN RABIN TO JEST Z PIEKLA RODEM DLATEGO NIE DZIWIE SIE ZE TAK SIE WYPOWIADA BO JEGO PAN LUCYFER TAK SAMO SIE WYPOWIADA I ZACHOWUJE CZYLI CIAGNIE SWOJ DO SWEGO
Agata.B
łupienie gojów odbywa się w najlepsze.Za drobne przewinienia albo więzienie albo 500 tys
---------------------------------------
Sąd Apelacyjny cofnął wyrok w sprawie Doroty Wellman, która wystąpiła przeciwko Jackowi Piekarze. Dziennikarka pozwała znanego pisarza za jego obraźliwy wpis na Twitterze. Pół roku temu Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Piekara ma zapłacić … Więcej
Jeden z czołowych izraelskich duchownych porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych Rabin Owadia Josef to nie tylko powszechnie szanowany kapłan, ale także polityk.

RABIN - RASISTA ? WRACAMY DO PRZESZŁOŚCI ? JEDNA CZYSTA RASA, RESZTA - BE ? ZWIERZĘTA POCIĄGOWE ?
777
Tak naucza talmud. Zawiera on wiele szokujących chrześcijan nauk.
ZBM
"Tak jak przedstawiciele innych religii oczywiście uważamy, że to my, Żydzi, mamy rację i dostęp do prawdy. Nie oznacza to jednak, że pogardzamy innymi ludźmi – zapewnił rabin Poupko." A więc jeśli nawet żydzi nie pogardzają gojami to i tak uważają że goje nie mają dostępu do prawdy. I jaki sens ma dialog Kościoła Katolickiego z Judaizmem?
alanowa
"jak chrześcijańskie społeczeństwo względem Żyda zachować się powinno?" http://wolna-polska.pl/wiadomosci/asemityzm-2013-07
alanowa
".Kahał sprzedaje pojedynczym Żydom prawa, czy tam przywileje na poszczególne majątki chrześcijan: tzw. prawo Hazaka. Nabywca takiego prawa wyzyskuje nieszczęśliwego gospodarza czy obywatela, obsacza go, rujnuje bez żadnej obawy konkurencji. Jeżeli tymczasem drugi Żyd wejdzie w jaki interes z tymże gospodarzem, to zrobi to tylko pozornie, jedynie na korzyść pierwszego. "
alanowa
Ks. Marian Morawski T. J., Podstawy etyki i prawa. "Co to jest Kahał, tego może nawet niejeden emancypowany Żyd dobrze nie wie – tym trudniej chrześcijaninowi dokładnie to zbadać. .Ma .kahał swe organy wykonawcze: tak zwanego Nejgosz ganeel (co znaczy: tajny prześladowca) i mnóstwo szpiegów. Ma budżet, zasilany dochodem z mięsa koszernego, tudzież z grzywn, z podatków nakładanych gminie, … Więcej
dawidp94
Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym.

- Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011
dawidp94
Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.

- Antoni Słonimski, poeta … Więcej
Primo
''Znając wrogie usposobienie żydów względem nas, powinniśmy trzymać się od nich jak najdalej. Kościół od początku zabraniał katolikom bliższego obcowania z żydami, wiedząc, jakie stąd wynikają niebezpieczeństwa dla wiary i moralności. Nie róbmy im krzywdy, ale też nie szukajmy u nich pomocy. Kto cię zmusza, żebyś żydowi sprzedawał, żebyś u żyda kupował? Kiedy żydzi najwięcej zarabiają? W … Więcej
daniel.k
"Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

Israel Singer Dnia 19 kwietnia 1996r. na Swiatowym Kongresie Żydów
Domino336
– Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność – stwierdził 90-letni Owadia Josef. Dlaczego? – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.
Domino336
Rabin Owadia Josef, jeden z czołowych izraelskich duchownych porównał nie-Żydów do zwierząt pociągowych.
– Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie.
Domino336 wspomniał ten post w BN 2013-07-23 22:28:20 Masada wspaniale Bóg nas Błogosławi że mamy w Episkopacie Tylu Biskupów ….