Język
Wyświetlenia
5,8 tys.

Bp Schneider: Katolicy muszą być "gotowi umrzeć" za wiarę w obliczu zmiany "paradygmatu"

WEIRTON, Wirginia Zachodnia, 8 listopada 2018 r. (LifeSiteNews)

- Biskup znany ze swojej obrony odwiecznego nauczania katolickiego wezwał wiernych katolików, aby byli "gotowi umrzeć" za wiarę zamiast kompromisu w obliczu nowej zmiany "paradygmatu" i innych "zerwań" narzuconych Kościołowi od góry do dołu.

Biskup Athanasius Schneider, pomocniczy biskup Astany w Kazachstanie, w zeszłym tygodniu przedstawił wcześniej nagrane wideo o wierze na Katolickiej Konferencji Tożsamości w Weirton, WV, ponieważ nie mógł sam uczestniczyć.

Chociaż wykład składał się głównie z istotnych fragmentów innych apologetów katolickich, bp Schneider przedstawił swoją własną, twardą obronę wiary.

"Chciałbym zachęcić was, abyście byli dumni z naszej katolickiej wiary, która jest najcenniejszym i najpiękniejszym darem, jaki Bóg nam dał" - powiedział swoim słuchaczom.

"Wiara katolicka w rzeczywistości nie jest prywatną własnością proboszcza parafii, ani biskupa diecezji, ani nawet papieża" - zapewnił bp Schneider.

"Wiara katolicka jest większa. Poprzedza i przekracza pasterzy Kościoła, ponieważ oni także są pierwszymi, którzy muszą być posłuszni wierze, dając przykład".

Bp Schneider dodał, że pasterze muszą przekazać wiernym wiarę w całości i wskazał, że należy ona do całego Kościoła.

"Wiara katolicka należy do wszystkich czasów, do wszystkich miejsc i do wszystkich pokoleń katolików, począwszy od Apostołów i wszystkich Ojców, Doktorów Kościoła i wszystkich świętych, których znamy" - stwierdził.

Biskup podkreślił także niezmienność niezmiennej wiary.

"Wiara katolicka nie może zaakceptować zmiany, zerwania czy reinterpretacji w inne znaczenie niż to, w co ciągle wierzy się i naucza w ciągu 2000 lat" - powiedział.

Zauważył jednak, że takie zmiany i zerwania są podejmowane w naszych czasach.

"Obecnie możemy [zobaczyć] wprowadzenie pewnych zmian i zerwań w przedstawianiu prawd dotyczących doktryny i moralności" - powiedział. Stwierdził wprost, co uważa za próbę ukrycia tych zmian:

"Aby ukryć i zamaskować takie zmiany, używa się takich uwodzicielskich określeń jak" zmiana paradygmatu "lub" hermeneutyka ciągłości "nawet wtedy, gdy oczywisty sens zmian przeczy stałemu przekonaniu i stałej praktyce Kościoła" - stwierdził bp Schneider .

"Nasz paradygmat to Chrystus - ten sam wczoraj, dziś i na wieki. Nie ma zmiany paradygmatu "- kontynuował.

Biskup następnie powiedział swoim słuchaczom, jak powinni odpowiedzieć na takie próby przemycania zmian w wierze:

"W takich sytuacjach powinieneś powiedzieć «znam moją katolicką wiarę. Nie pozwolę [sobie] na kłamstwo przez kogokolwiek. Ze względu na tę wiarę jestem gotów umrzeć» - radził.

To Sekretarz Stanu Watykanu, kard. Pietro Parolin, na początku tego roku ukuł frazę "nowy paradygmat", broniąc nauczania Papieża Franciszka o małżeństwie i rodzinie, zawartego w jego kontrowersyjnej adhortacji z 2016 roku "Amoris Laetitia".

Bp Schneider powiedział, że Kościół musi wypełnić swoją główną misję głoszenia prawdy, mając na uwadze, że z tego powodu zawsze będzie prześladowany. Następnie powiedział swoim słuchaczom, iż ma nadzieję, że fragmenty, które wybrał do odczytania z dzieł katolickich apologetów, dadzą im "siłę, radość i miłość do naszej niezmiennej wiary katolickiej".

Apologetami, z których dzieł bp Schneider zebrał materiał dla swoich przemyśleń, byli: błogosławiony John Henry Newman z Anglii, Hilaire Belloc z Francji i Anglii, Juan Donoso Cortes z Hiszpanii i papież Pius X.

Tłum. z oryginału

www.lifesitenews.com/news/catholics-must-…
Weronika....S
Pierwsze słowa bp. Schneidera na temat AL Franciszka brzmiały: ,,nie przyjmuję kpin z Bożych przykazań,,.