Język
Wyświetlenia
1,9 tys.
karinka 5 1

III wojna światowa nie musi wybuchnąć! Ludzie muszą tylko…


Flickr

Do wybuchu II wojny światowej by nie doszło, gdyby człowiek powrócił do Boga - przekonuje abp Fulton J. Sheen. Jego zdaniem, tylko otwarcie ludzi na Stwórcę może powstrzymać przed wybuchem III wojny światowej.

Jak przekonuje abp Sheen, współczesny świat ze swoimi potężnymi kryzysami narodził się dokładnie 13 października 1917 roku. To wtedy dzieciom w Fatimie ukazała się Matka Boża. Podczas objawień Maryja zapowiedziałą, że na świecie zapanuje pokój, jeśli świat znów zaufa Bogu: „(…) W razie gdyby ludzie nie posłuchali tego przesłania, Pani przestrzegała przed kolejną wojną: oto Rosja „rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie, dobrzy będą męczeni, a Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć. Różne narody zginą” - przypomina objawienie abp Sheen w książce „Warto żyć!”.

I dalej abp Sheen zauważa: ‚ Do wybuchu II wojny światowej by nie doszło, gdyby człowiek powrócił do Boga. III wojna światowa nie musi wybuchnąć i nie wybuchnie, jeśli my powrócimy do Boga jako naród. Przyczyną zimnej wojny na świecie jest to, że nasze serca i dusze nie płoną ogniem Bożej miłości”.

Abp Fulton J. Sheen stawia pytanie, dlaczego Bóg, Stwórca wszechświata, zachciał w swojej opatrzności udzielić nam objawienia Matki Bożej, by nas nakłonić ponownie do modlitwy i pokuty?

„Po pierwsze, kiedy nasz Pan zgubił się w Jerozolimie, mając dwanaście lat, odnalazła Go tam Maryja. Skoro więc świat zgubił Chrystusa, może właśnie dzięki Maryi znowu Zbawcę zyska. Po drugie, Boża opatrzność powierzyła przezwyciężenie zła kobiecie. W owym strasznym dniu, kiedy zło zostało wpuszczone na świat, Bóg powiedział do węża w ogrodzie Eden: „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono ugodzi cię w głowę, a ty ugodzisz je w piętę (Rdz 3,15). Mowa tu o potomstwie zła i potomstwie dobra, i to dzięki mocy kobiety zło zostanie pokonane. Obecnie żyjemy w złej godzinie, bo wprawdzie dobro ma swój dzień, ale zło ma swoją godzinę. Pan sam rzekł tej nocy, gdy Judasz wszedł do ogrodu: to jest wasza godzina i panowanie ciemności” (Łk 22,53). W ciągu godziny zło jest zdolne co najwyżej wygasić światła świata - ale rzeczywiście może to zrobić. Skoro zatem żyjemy w złej godzinie, jak pokonamy szatańskiego ducha, jeśli nie dzięki Niewieście, którą Bóg wybrał, by zmiażdżyła głowę węża?”.

Na podst. abp Fulton J. Sheen, „Warto żyć!”, tłum. A. Skucińska, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2017.

Autor: gb
Źródło: Wydawnictwo Esprit
12:42 4 grudnia 2017

malydziennik.pl/iii-wojna-swiat…
Napisz komentarz
henryk33 wspomniał ten post w III wojna światowa nie musi wybuchnąć! Ludzie muszą tylko….
katarynka
Przyczyna (dooopa) i skutek (kupa) - kto to pojąć zdoła?
Zbyt skomplikowane..

A jak panowie od kanalizy i wodociągów jeszcze sprawę oleją, to się będzie działo..
Napisz komentarz
katarynka
Wiesz, to ja powiem, że nie płacę za kanalizę, niech panowie od wodociągów i kanalizacji sami, we własnym zakresie..
Bo u mnie też nasrało się samo.

Nie wierzycie? To może jakaś spiskowa teoria dziejów, bo naprawdę nasrało się samo.

Proponuję ogólnopolskie protesty o zniesienie opłat za kanalizę, bo ta narracja powinna chycić, jest na topie i będzie zrozumiana.
Napisz komentarz
katarynka
Oj, Weronika, do tej zindywidualizowanej wiary to jesteśmy metodycznie wyprowadzani, to dlatego żadne rządy nie zajmują się kwestiami moralnymi, udając za lewicą, że prawo do niemoralności jest niezbywalnym przywilejem cywilizacyjnych zdobyczy nowoczesnego państwa.
Później człowiek musi patrzeć jak głowa państwa chwali się wiarą i ronić łzy nad własnym dzieciakiem, które nie miało szczęścia być … Więcej
Napisz komentarz
Weronika.S
Apokalipsa to nie ostrzeżenie, to wizja, stąd wniosek, że narody dobrowolnie wcale się nie nawrócą, są już zbyt zdeprawowane, czeka więc świat gwałtowne oczyszczenie. Indywidualnie natomiast każdy musi zadbać o swoje i swoich najbliższych posłuszeństwo Bogu objawionemu w Chrystusie.
Napisz komentarz
katarynka
Tylko do którego Boga? Inny jest Bóg kard. Kaspera, a inny Benedykta XVI, bo wyznają inne Ewangelie.
Nic to nie da, że balast zwali się do kościołów chcąc uniknąć konsekwencji własnych grzechów, bez prawdziwego nawrócenia.
A pasterze wcale o grzechu pouczać nie chcą, o drogach Bożych też nie uczą.

Przecież to nie jest tak, że ateiści grzeszą, a reszta, wierząca na różną modłę (po swojemu) jest … Więcej
Napisz komentarz