Język
Wyświetlenia
149
szuirad1

Brytyjski etyk miażdży tezy aborcjonistów! Błyskotliwie udowadnia, że płód to człowiek

Doktor Anthony McCarthy skutecznie rozprawił się z argumentami rewolucjonistów twierdzących, że płód nie jest osobą ludzką. Brytyjski etyk podkreślił, że wraz z poczęciem powstaje nowy, posiadający odrębny kod DNA człowiek. Zatem już wtedy posiada on pełne prawo do życia!

Człowiek rozwija się najpierw jako płód, potem niemowlę, dziecko, nastolatek i w końcu dorosły. Rozwój ten jest ciągły, pozbawiony nagłych przerw. Płód nie umarł, a dorosły nie narodził się w późniejszym czasie. Każdy pełnoletni człowiek jest zatem tą samą osobą, którą stał się przy poczęciu.

Jak zauważa etyk, argument ten można zakwestionować jedynie za pomocą twierdzenia, że „ja” i moje ciało (będące kiedyś płodem) to dwa odrębne byty. Jednak takie rozdzielenie ciała od człowieka to absurd. „Moje ciało to nie tylko własność, jaką posiadam. Jeśli mówisz do mnie, uśmiechasz się do mnie lub uderzasz mnie, to nawiązujesz kontakt ze mną, a nie z odrębnym ode mnie ciałem ludzkim” – napisał etyk.

Brytyjski naukowiec powołuje się także na wypowiedź filozofa Bernarda Williamsa. Mimo poparcia dla legalnej aborcji, zwracał on uwagę także na niebezpieczeństwa związane z błędnym rozumieniem osoby. Podkreślił, że jeśli przyjmiemy taką definicję, to także niemowlęta uznamy za nie-osoby. To samo może dotyczyć małych dzieci lub osób dotkniętych chorobami, znajdujących się w śpiączce et cetera.

To zaś może prowadzić do depersonalizacji, odczłowieczenia kolejnych grup osób, a w efekcie do masowych mordów! Jedną rozsądną opcją pozostaje więc uznanie za osobę człowieka już w momencie poczęcia. Skoro zaś zabijanie niewinnych ludzi jest złem, to powinniśmy zakazać również aborcji. Najwyższy czas, by z argumentów etyków zdali sobie sprawę prawodawcy – również w Polsce!

Źródło: lifesitenews.com
mjend

www.pch24.pl/brytyjski-etyk-…