Język
Wyświetlenia
438
karinka

Zaczął się czas ostatecznego odliczania. Trzeba czuwać, żeby koniec świata nas nie zaskoczył

Fot. TPT

Zaczął się czas odliczania. Powtórne Przyjście Jezusa jest coraz bliższe.

A dzisiejsze czytania przypominają o tym niezmiernie mocno. Zaczyna się od Księgi Izajasza, która niezwykle mocno uświadamia, w jakim znajdujemy się stanie. My, jako jednostki, ale także my jako społeczności, ale nawet my jako wspólnota wiary jesteśmy w stanie dramatycznym. Ale to nie przekreśla naszej nadziei w Panu.

„My wszyscy byliśmy skalani, a wszystkie nasze dobre czyny jak skrwawiona szmata. My wszyscy opadliśmy zwiędli jak liście, a nasze winy poniosły nas jak wicher. Nikt nie wzywał Twojego imienia, nikt się nie zbudził, by się chwycić Ciebie. Bo skryłeś Twoje oblicze przed nami i oddałeś nas w moc naszej winy. A jednak, Panie, Tyś naszym Ojcem. Myśmy gliną, a Ty naszym twórcą. Dziełem rąk Twoich jesteśmy my wszyscy” - głosi Izajasz.

A potem my - w psalmie zwracamy się do Boga z prośbą - „daj nam nowe życie, a będziemy Cię chwalili”.

Chwalenie Pana, otrzymuje jednak, w kontekście Adwentu szczególnego znaczenia. Chwalimy, uwielbiamy, nawracamy się i czuwamy, bo… Pan może powrócić w każdej chwili. W każdej chwili może nastąpić koniec świata, a także koniec naszego świata. „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!” - mówi Jezus.

Te słowa szczególnie mocno znaczą w Adwencie, szczególnie mocno trzeba je odczytywać w czasie głębokiej niepewności dotyczącej nie tylko świata, ale i Kościoła.

Tomasz P. Terlikowski

Autor: Tomasz P. Terlikowski
Źródło: MalyDziennik.pl
9:00 3 grudnia 2017

malydziennik.pl/zaczal-sie-czas…
Napisz komentarz
henryk33 wspomniał ten post w Zaczął się czas ostatecznego odliczania. Trzeba czuwać, żeby koniec świata nas nie zaskoczył.