Język
Wyświetlenia
117
Quas Primas

DLACZEGO MSZA ŁACIŃSKA? - Ksiądz Gommar DePauwKsiądz Gommar DePauw urodził się w Stekene w Belgii. Wstąpił do seminarium w Gandawie. W czasie II Wojny Światowej służył jako medyk i trafił do niewoli pod Dunkierką w 1940. Po ucieczce z obozu jenieckiego wrócił do seminarium i przyjął święcenia kapłańskie w 1942 roku. Służył jako kapelan w I Dywizji Pancernej gen. Maczka. W 1953 otrzymał doktorat z prawa kanonicznego. Był wykładowcą w seminarium Góry św. Marii w USA. Podczas II Soboru Watykańskiego został ustanowiony doradcą teologicznym. Popadł w konflikt z kardynałem Shehanem z powodu różnic w interpretacji postanowień soboru dot. liturgii. W 1965 założył Katolicki Ruch Tradycjonalistyczny (CTM). W 1968 roku założył Kaplicę Ave Maria w Westbury w stanie Long Island, gdzie pozostał aż do śmierci.Nie chodzi o łacinę


Napisz komentarz …
Quas Primas
Warto zajrzeć do tego albumu. Możesz dowiedzieć się wiele cennych rzeczy. Zależy Ci na Kościele, na zbawieniu swojej duszy, to.... OBUDŹ się wreszcie!
Quas Primas
Jest coś niezwykle pięknego, gdy kapłan sędziwy, po pięćdziesięciu latach kapłaństwa z szacunkiem wznosi Kielich Pański i odprawia tę samą Mszę Świętą, przez którą Kościół Katolicki przez wieki oddawał Panu Bogu doskonały kult.
(Ks. Jacek Bałemba) Więcej
Quas Primas
JAK DŁUGO JESZCZE CHCEMY SIEDZIEĆ W BAGNIE BŁĘDÓW? (Ks. Jacek Bałemba)

…elígite vobis hodie, cui servire vultis.
„…rozstrzygnijcie dziś, komu służyć chcecie” (Joz 24, 15).

Nie wszystko to, co dzisiaj podaje się jako katolickie, jest nim w rzeczywistości. Rzeczywistość, z którą mamy dzisiaj do czynienia w większości, można zasadnie określić jako mieszankę modernistyczno-katolicką. A skoro … Więcej
Quas Primas
Przecież ty chłoptysiu prawdy się boisz!
ps. Wiedziałam, że wykasujesz moje wpisy i że mnie zablokujesz. Jesteś dennym manipulantem. A tak przy okazji... Jak się czuje BN?

-----------------------------------------------
W obronie Tradycji Kościoła 2 minuty temu

@22Cecylia tego uczysz się na mszy trydenckiej? Obrażania ludzi oszczerstwami?