Język
Wyświetlenia
153
Quas Primas 4 2

DLACZEGO MSZA ŁACIŃSKA? - Ksiądz Gommar DePauw

Ksiądz Gommar DePauw urodził się w Stekene w Belgii. Wstąpił do seminarium w Gandawie. W czasie II Wojny Światowej służył jako medyk i trafił do niewoli pod Dunkierką w 1940. Po ucieczce z obozu jenieckiego wrócił do seminarium i przyjął święcenia kapłańskie w 1942 roku. Służył jako kapelan w I Dywizji Pancernej gen. Maczka. W 1953 otrzymał doktorat z prawa kanonicznego. Był wykładowcą w seminarium Góry św. Marii w USA. Podczas II Soboru Watykańskiego został ustanowiony doradcą teologicznym. Popadł w konflikt z kardynałem Shehanem z powodu różnic w interpretacji postanowień soboru dot. liturgii. W 1965 założył Katolicki Ruch Tradycjonalistyczny (CTM). W 1968 roku założył Kaplicę Ave Maria w Westbury w stanie Long Island, gdzie pozostał aż do śmierci.


Nie chodzi o łacinę


Napisz komentarz …
Quas Primas
Jest coś niezwykle pięknego, gdy kapłan sędziwy, po pięćdziesięciu latach kapłaństwa z szacunkiem wznosi Kielich Pański i odprawia tę samą Mszę Świętą, przez którą Kościół Katolicki przez wieki oddawał Panu Bogu doskonały kult.
(Ks. Jacek Bałemba)
Nemo potest duobus dominis servire ! lubi to. 
Quas Primas
JAK DŁUGO JESZCZE CHCEMY SIEDZIEĆ W BAGNIE BŁĘDÓW? (Ks. Jacek Bałemba)

…elígite vobis hodie, cui servire vultis.
„…rozstrzygnijcie dziś, komu służyć chcecie” (Joz 24, 15).

Nie wszystko to, co dzisiaj podaje się jako katolickie, jest nim w rzeczywistości. Rzeczywistość, z którą mamy dzisiaj do czynienia w większości, można zasadnie określić jako mieszankę modernistyczno-katolicką. A skoro … Więcej
Quas Primas
Czytając codziennie poniższe linki, na 100% NIE zbłądzisz w wierze.

treści katolickie:
sacerdoshyacinthus.com
verbumcatholicum.com
mobile.twitter.com/SacHyacinthus
Nemo potest duobus dominis servire ! lubi to. 
Quas Primas
Przecież ty chłoptysiu prawdy się boisz!
ps. Wiedziałam, że wykasujesz moje wpisy i że mnie zablokujesz. Jesteś dennym manipulantem. A tak przy okazji... Jak się czuje BN?

-----------------------------------------------
W obronie Tradycji Kościoła 2 minuty temu

@22Cecylia tego uczysz się na mszy trydenckiej? Obrażania ludzi oszczerstwami?