Język
Wyświetlenia
6 tys.
stanislawp 96 10

Ks. bp Atanazy Schneider - słowo do Modernistów.

Bp Schneider: żyjemy w czasach IV największego kryzysu Kościoła
Bp Schneider: żyjemy w czasach IV największego kryzysu Kościoła
Liberałowie współpracujący z nowym pogaństwem prowadzą Kościół katolicki w kierunku rozłamu – podkreśla biskup Atanazy Schneider O.R.C. Dominuje przekonanie, że to człowiek jest centrum świata, równocześnie Kościół przeżywa kryzys przypominający czasy herezji ariańskiej.
Ks. bp Atanazy Schneider, biskup pomocniczy archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie, w trakcie zeszłotygodniowego pobytu w Anglii udzielił obszernego wywiadu. Jak podkreślił, „w Kościele są tak poważne problemy, iż możemy stwierdzić, że jesteśmy pogrążeni w wielkim kryzysie, porównywalnym w historii Kościoła do kryzysu z IV wieku, gdy wśród znacznej części duchowieństwa szerzyła się herezja ariańska”. Niektórzy świeccy i duchowni – w tym także osoby posiadające władzę – opowiadają się po stronie pogaństwa. – Chciałbym zauważyć, że jesteśmy pogrążeni w czwartym wielkim kryzysie [Kościoła]. W tym ogromnym zamęcie dot. doktryny i liturgii tkwimy już od 50 lat – podkreślił biskup Schneider. – Jak długo to potrwa? Być może Bóg okaże nam swoje miłosierdzie za 20, może za 30 lat – dodał.
Źródłem kryzysu trapiącego Kościół jest dominujący porządek antropocentryczny, w którym to człowiek jest najważniejszy, nie Bóg. Hierarcha przypomniał, że w wielu katolickich świątyniach tabernakulum znajduje się w bocznych nawach. Centralne miejsce zajmuje kapłan. – To jest najgłębsze zło, gdy świecka osoba albo duchowny stawiany jest w centrum doktryny i liturgii, próbując zmienić prawdę objawioną na przykład dotyczącą szóstego przykazaniu i ludzkiej seksualności – mówił. Wiele osób, deklarujących wiarę i wierność papieżowi, popiera dzisiejsze pogaństwo, a „ci, którzy są wierni wierze katolickiej i troszczą się o chwałę Chrystusa w liturgii” są nazywani „ekstremistami”. Kryzys trapiący Kościół można przezwyciężyć zaczynając od naprawienia błędów i nadużyć w liturgii. – Eucharystia jest w samym centrum kryzysu. Eucharystia jest sercem Kościoła. Gdy serce jest słabe, całe ciało jest słabe – podkreślił duchowny. Dodał, że udzielanie Komunii św. na rękę przyczynia się do stopniowej utraty wiary w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
Biskup Schneider odrzucił tezę, iż troska o liturgię jest mniej istotna od troski o ubogich. – Pierwsze przykazanie, które dał nam Chrystus, wzywa do adorowania Boga. Eucharystia nie jest spotkaniem z przyjaciółmi. Naszym pierwszym zadaniem jest adorowanie i wielbienie Boga w liturgii i w sposobie życia. Wraz z prawdą, adoracją i miłością do Boga rośnie miłość do bliźnich i ubogich – tłumaczył. Hierarcha zachęcił też do odwagi innych biskupów, by śmiało bronili Jezusa Eucharystycznego, który „jest deptany w naszych kościołach”.
Hierarcha odniósł się także do nadzwyczajnej sesji Synodu Biskupów, zaplanowanej na jesień bieżącego roku. Liberalne media oczekują, że zapadnie na niej decyzja dotycząca Komunii świętej dla rozwodników żyjących w kolejnych związkach. Biskup zaznaczył, że dyskusja o zmianie doktryny toczona jest głównie w „mediach antychrześcijańskich”, widać w tym przypadku także duchownych i świeckich katolików „współpracujących z pogaństwem”. Hierarcha skrytykował stanowisko, zgodnie z którym zmiany są konieczne w celu „okazania miłosierdzia” tym, którzy nie mogą przyjmować Eucharystii. – To rodzaj sofizmatu – mówił. – To nie jest łaska. To jest okrucieństwo. Mamy w tym przypadku do czynienia z „fałszywym pojęciem miłosierdzia”.
Niektórzy duchowni – kontynuował hierarcha – są dziś „zdrajcami Wiary”, kolaborującymi z pogańskimi władzami, tak jak bywało to w pierwszych wiekach Kościoła. To także potwierdza związki obecnego kryzysu z czasami herezji ariańskiej, której ulegało wielu hierarchów. – My [chrześcijanie] jesteśmy mniejszością. Jesteśmy otoczeni przez bardzo okrutny świat pogański. Dzisiejsze pokusy i wyzwania można porównać do pokus i wyzwań z pierwszych wieków – podkreślił biskup Schneider.
Hierarcha podkreślił, że „Dzięki Bogu, papież Franciszek nie wyraził się w sposób, jakiego oczekują od niego mass media. Dotychczas w oficjalnych homiliach bardzo pięknie głosił doktrynę katolicką”. Biskup Schneider wyraził nadzieję, że „większość biskupów wciąż ma w sobie tyle ducha katolickiego i wiary, że wystarczy im ona do odrzucenia proponowanych zmian”.
Postępujący podział wśród duchowieństwa może doprowadzić do rozłamu, który – w końcu – przyniesie Kościołowi odnowę zgodną z jego Tradycją. Dojdzie do tego jednak na skutek pogłębienia się antropocentryzmu. Ta liberalna konstrukcja załamie się ponieważ „nie ma ona korzeni i nie może przynosić dobrych owoców”. Nim to jednak nastąpi, tradycyjni katolicy spotkają się z prześladowaniami ze strony osób posiadających „władzę w zewnętrznych strukturach Kościoła”. Herezje nigdy nie zwyciężą Kościoła – kontynuował duchowny – i ostatecznie „Najwyższy Urząd Nauczycielski z pewnością wyda jednoznaczną deklarację doktrynalną, odrzucając jakąkolwiek współpracę z neopogańskimi ideami”.
Biskup Schneider odniósł się także do głosów sprzeciwu wobec takiej diagnozy stanu wiary. – To, czy jest się popularnym czy niepopularnym, jest zupełnie nieistotne. Każdy duchowny w pierwszej kolejności powinien dbać o to, aby podobać się Bogu, a nie troszczyć się o popularność wśród mu współczesnych. Jezus ostrzegał: Biada wam, gdy ludzie będą mówić dobrze o was – kontrował. – Popularność jest fałszywa… wielu świętych Kościoła, takich jak Thomas More i John Fisher ją odrzuciło. Ci, którzy dziś troszczą się o medialną popularność i przychylność opinii publicznej zostaną zapamiętani jako tchórze, a nie jako bohaterowie Wiary – podkreślił.
Biskup Schneider dodał, że wierzy w przyszłość Kościoła, w zdolność odnowy za sprawą „maluczkich w Kościele”, którzy są „prześladowani i zaniedbywani”. To oni w oczach Boga stanowią prawdziwą siłę. Nie jest nią kościelna administracja. Duch Święty z „tą małą armią” przezwycięży kryzys. – Nie martwię się o przyszłość. Kościół jest Kościołem Chrystusa, a On jest prawdziwą głową Kościoła. Papież jest tylko wikariuszem Chrystusa. Duszą Kościoła jest Duch Święty, a On jest potężny – powiedział bp Atanazy Schneider.
Ks. biskup Atanazy Schneider (ur. 1961) jest członkiem zgromadzenia Kanoników Regularnych Świętego Krzyża. Urodził się w Kirgiskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej, święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1990. Studiował na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie. 8 kwietnia 2006 r. został mianowany biskupem pomocniczym Karagandy, 5 lutego 2011 roku został biskupem pomocniczym Astany. Jest hierarchą znanym z obrony czci wobec Najświętszego Sakramentu, regularnie sprawuje liturgię w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.
Przeczytaj także: Bp Athanasius Schneider, Odnowa liturgii według odwiecznego nauczania Kościoła.
Źródło: catholicherald.co.uk, Agnieszka Stelmach.
Napisz komentarz
henryk33 wspomniał ten post w Ks. bp Atanazy Schneider - słowo do Modernistów..
stanislawp
Bp Schneider: żyjemy w czasach IV największego kryzysu Kościoła
Bp Schneider: żyjemy w czasach IV największego kryzysu Kościoła
Liberałowie współpracujący z nowym pogaństwem prowadzą Kościół katolicki w kierunku rozłamu – podkreśla biskup Atanazy Schneider O.R.C. Dominuje przekonanie, że to człowiek jest centrum świata, równocześnie Kościół przeżywa kryzys przypominający czasy herezji ariańskiej. … Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
Te same metody poza prawne jak parchaty parvus dziś stosuje, stosowali kgb tutaj
www.youtube.com/watch
Dlaczego parchaty?
Bo wychwala żydów którzy niszczą Chrześcijań!
Dlatego ten parch niszczy tutaj ks Natanka, ks Kiersztyna, ks Balembę, ks Stehlina i całe Bractwo, ks Międlara.. i wszystkich prawych Polaków i Katolików...
Boże Wszechmogący, prosze Cie i wzywam, broń Chrześcijan i racz pogrom… Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
Przekręt jest prosty, idzie nakaz prosto z Watykanu
Nakaz traktowania żydów czy muzułmanów jako braci
Wtedy ci co trwają w nauce Jezusa są oskarżani o nienawiść do nich a więc o antysemityzm i islamofobię...
dlaczego; bo właśnie antychrześcijanie żydy&muzy są wspierani przez hierarchów, którzy wyniszczaja prawdziwych kapłanów
inaczej mówiąc
Antychrześcijaństwo jest cacy
antysemityzm jest beeee
Więcej
Napisz komentarz
Każdy duchowny w pierwszej kolejności powinien dbać o to, aby podobać się Bogu, a nie troszczyć się o popularność wśród mu współczesnych.

Jezus ostrzegał: Biada wam, gdy ludzie będą mówić dobrze o was – kontrował.

– Popularność jest fałszywa… wielu świętych Kościoła, takich jak Thomas More i John Fisher ją odrzuciło. Ci, którzy dziś troszczą się o medialną popularność i przychylność opinii … Więcej
Napisz komentarz
Biskup Schneider odrzucił tezę, iż troska o liturgię jest mniej istotna od troski o ubogich. – Pierwsze przykazanie, które dał nam Chrystus, wzywa do adorowania Boga.

Eucharystia nie jest spotkaniem z przyjaciółmi.

Naszym pierwszym zadaniem jest adorowanie i wielbienie Boga w liturgii i w sposobie życia.

Wraz z prawdą, adoracją i miłością do Boga rośnie miłość do bliźnich i ubogich – tłumaczy…
Więcej
Napisz komentarz
Postępujący podział wśród duchowieństwa może doprowadzić do rozłamu, który – w końcu – przyniesie Kościołowi odnowę zgodną z jego Tradycją.

Dojdzie do tego jednak na skutek pogłębienia się antropocentryzmu. Ta liberalna konstrukcja załamie się ponieważ „nie ma ona korzeni i nie może przynosić dobrych owoców”.

Nim to jednak nastąpi, tradycyjni katolicy spotkają się z prześladowaniami ze strony… Więcej
Napisz komentarz
Bp Schneider:

żyjemy w czasach IV największego kryzysu Kościoła
Liberałowie współpracujący z nowym pogaństwem prowadzą Kościół katolicki w kierunku rozłamu – podkreśla biskup Atanazy Schneider O.R.C. Dominuje przekonanie, że to człowiek jest centrum świata, równocześnie Kościół przeżywa kryzys przypominający czasy herezji ariańskiej.
Napisz komentarz
stanislawp
Z
Zahariasza
"Uderzą w pasterza a owce się rozproszą"
Patrzac na obecną sytuację w Watykanie, wygląda na to że obecny tam pasterz został uderzony i to prosto w okolicach głowy... pokazal wizualnie bp Williamson na początku tego spotkania Pytań i Odpowiedzi...
www.youtube.com/watch
Napisz komentarz
stanislawp
Bishop Williamson
na pytanie czy możemy oczekiwać więcej biskupów dla Katolików choćby przez jego ręce odpowiedział, że lepiej o tym mówic po fakcie, ale żeby nie być zaskoczonym, gdy zobaczymy ich nagle i to w dużych ilościach... 14 minuta
z prezydentów na świecie tylko prezydent Putin mówi rozsądnie.. 9 minuta
www.youtube.com/watch
Napisz komentarz
tahamata
Ach.. jakże tęsknię za czasami, gdy Papieże głosili nieskażoną katolicką wiarę, głosząc i pisząc zrozumiałe dla wszystkich nauki, zgodne z Ewangelią. Komu w tamtych czasach przyszłoby do głowy krytykować?
Napisz komentarz
stanislawp
Znalazlem tylko jednego biskupa który nie ukrywa Prawdy i nie boi się głosić Prawdy ...
przez to zostal; tymczasowo nawet odsunięty na bok w Bractwie Piusa x
Głosi Prawdę o holokauście, o stanie KK, o wydarzeniach 9-11 2001, o Czasach Apokalipsy w których zyjemy...
To jego postawa uchroniła Bractwo od popełnienia blędu i akceptacji Kompromisów, a kazdy Kompromis prowadzi do kompromitacji.
W spra… Więcej
Napisz komentarz
tahamata
– Chciałbym zauważyć, że jesteśmy pogrążeni w czwartym wielkim kryzysie [Kościoła]. W tym ogromnym zamęcie dot. doktryny i liturgii tkwimy już od 50 lat – podkreślił biskup Schneider. – Jak długo to potrwa? Być może Bóg okaże nam swoje miłosierdzie za 20, może za 30 lat – dodał.
=============
Oczywiście. Muszą wpierw wymrzeć soborowi rewolucjoniści i ich nominaci, by zdrowa, nieskażona, katolic… Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
Historia sie powtarza, tym razem z udziałem historyka ks dr hab Piotra Natanka...
Na 200 tą rocznicę ujawnienia się masonerii światowej w samym Rzymie, gdzie akurat przebywał Ojciec Maksymilian Kolbe, dla obrony Kościoła a w walce duchowej przeciw ideom masońskim, Ojciec Kolbe powołał Rycerstwo Niepokalanej.
Dziesiejszy stan Kościoła określa jasno w powyższym artykule ks bp Athanasius Schneider … Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
@malgorzata__13 2014-12-04 08:57:07
A Ty się wiercisz jak z owsikami na tym forum i aż się prosisz o boże upomnienie za prześladowanie i wyśmiewanie misji prorockiej ks Natanka.
Jakim prawem to czynisz? Czemu tak ryzykujesz duchowo?
Nie chcesz odpowiedzieć na pytanie bo Cię odcięło od Prawdy...
Co powiesz Jezusowi, który posyła swe Orędzia do Grzechyni i przez Grzechynię do Polaków na całym … Więcej
Napisz komentarz
malgorzata__13
@stanislawp Rolą ks Natanka jest nie ustępować z inicjatywą Intronizacji, bo on już zbadał Orędzia Rozalii i otrzymał tuziny nowych Objawień...świeżych jak bułeczki z piekarni!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Stanisławie,te bułeczki są z zakalcem,ostrzegam,w ogóle Gloria jest miejscem werbunku do stowarzyszeń poza kościelnych.… Więcej
Napisz komentarz
@stanislawp 2014-12-05 04:42:43
@malgorzata__13 2014-12-04 08:57:07
A Ty się wiercisz jak z owsikami na tym forum i aż się prosisz o boże upomnienie za prześladowanie i wyśmiewanie misji prorockiej ks Natanka.
Jakim prawem to czynisz?
=============================================================
...wyprowadziły ja demonki portalowe na ubocza , podobnie jak Radka33.
Napisz komentarz
stanislawp
@malgorzata__13 2014-12-04 08:57:07
Tak,misja Intronizacji na własną rękę,według własnego pomysłu,kto by się na biskupów oglądał
re
Małgosiu, Ty nie czaisz co to znaczy biskup. Moze myślisz że musi mieć więcej wykształcenia, prac doktorskich czy być bardziej wierzący niż inni i mieć gwaracje asystencji Ducha św...
raczej na odwrót...
Biskup to nie generał w armi a bardziej ojciec dla współbraci… Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
Wypowiedź biskupa
Bp Schneider: żyjemy w czasach czwartego największego kryzysu Kościoła
Liberałowie współpracujący z nowym pogaństwem prowadzą Kościół katolicki w kierunku rozłamu –
podkreśla biskup Atanazy Schneider
---------------
Kto to są liberałowie i co to jest nowe pogaństwo?
Ano to są między innymi wszyscy Ci co smaruja paszkwile na biskupa Scheidera w tym momencie gdy o tym rozmawia… Więcej
Napisz komentarz
Anty_modernista
Może lepiej się na "niektórych" biskupów nie oglądać, a o kosztach będą rozmawiać po cyrku ŚDM 2016. To dopiero będą "igrzyska"...
Napisz komentarz
malgorzata__13
Tak,misja Intronizacji na własną rękę,według własnego pomysłu,kto by się na biskupów oglądał kiedy nam sie spieszy,proszę bardzo,zobaczymy co z tego pośpiechu zostanie.
To nie jest Intronizacja,raczej cyrk na kółkach,ale co tam,jest ktoś kto za to odpowiada?
Ksiądz Natanek ma już w sądzie sprawy karne, jako winien nieodwracalnych zmian w osobowości pewnego Rycerza,ale jakoś nikogo to nie wzrusza … Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
Oddziały Rycerzy Chrystusa Króla to nie zabawa i ta misja intronizacji objęła już wszystkie kontynenty.
Tak samo wyśmiewano się z głupiego Mundzia gdy założył Rycerstwo Niepokalanej.
Sam ks biskup Dziwisz miał wiele okazji zejść z frontu walki przeciw Tradycji i przeciw Jezusowi Królowi.
Jego powiązania były i są silniejsze. Nie ustępuje w niszczeniu Kościoła od wewnątrz.
Módlmy się dla niego o … Więcej
Napisz komentarz
malgorzata__13
Stanisławie - nikt nie jest bliżej Boga niż Papież z racji urzędu,raczcie ten fakt zauważyć,wszelkie wizjonerki zawsze współpracowały z władzą duchowną i nie ma powodów aby teraz samowolnie ustanawiać nową tradycję że wizjonerka rządzi ludźmi na własną rękę,albo ksiądz wyprowadza ludzi z Kościoła bo jest posłuszny głosowi a biskupa ma gdzieś,to są bajki,które po dłuższym zastanowieniu trzeba … Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
@malgorzata__13 2014-12-04 06:31:01
Tak zastanowiwszy się to Gloria jest areną wszelkich dziwnych wizjonerów,a zatem miejscem dość niebezpiecznym.Jako że sama po "długich cierpieniach" uwolniłam się z mętnych rojeń "Orędzi na czasy Ostateczne" więc mówię co myślę,to pułapka złego ducha w którą wpadł Ks.Natanek i wciąga w to Rycerzy.Kościół słusznie ostrzegał,my lekkomyślnie chcemy przetestować … Więcej
Napisz komentarz
Ewa
Inquisitor 2014-10-02 15:57:19
parvus jesteś niekonsekwentny w swoim filosemityzmie, bo sam byłeś niedawno "antysemitą":

fr_parvus 2013-01-29 16:56:32
======================================
Ale czego chcesz , napisał przecież prawdę ... a czy prawda jest antysemityzmem ?
Na razie jeszcze możemy sobie pisać ... , pomimo tego, że niektórzy dostają ostrzeżenia ...
Napisz komentarz
stanislawp
Te herezje z Dokumentu półmetka sa dobrze znane bo publikowane...
Heretycy, którzy przygotowali te herezje przed Soborem też są znani.
Któż to?
Napisz komentarz
stanislawp
Jak organizatorzy Synodu chcieli przepchnąć herezje?
Rozdzielono biskupów na wiele grup dyskusyjnych poczym niby zredagowano Dokument pod głosowanie..
Fikcja czyli szwindel...

Dokumenty do zatwiewrdzenia były z góry naszykowane przed Soborem...

prawie dwie trzecie biskupów ma nadal parcie w stronę herezji...
Zabrakło dwa głosy i te furtki byłyby już prawnie otwarte jak w Soborze v2
Otworzy… Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
Bp. Schneider potwierdził tezę, wedle której, podczas synodu były przeprowadzone oczywiste manipulacje ze strony niektórych duchownych zajmujących kluczowe stanowiska. „Wstępny dokument Relatio post disceptationem był bez wątpienia uprzednio sfabrykowanym tekstem bez żadnego faktycznego odniesienia do prawdziwych oświadczeń ojców synodalnych", oświadcza bp. Schneider.
We fragmentach dotycz… Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
w 11 minucie
"Ona mnie ochrania"
www.youtube.com/watch
Czy zdajesz sobie sprawę jak silny jest szatan i w jakim fizycznym zagrożeniu są ludzie którzy nie mają ochrony Niebios?
Ci ludzie tracą życie, tak jak w trzęsieniu ziemi na Haiti, czy w potopie na New Orleans, czy w 9-11 2001
O Synodzie o Rodzinie dużo wiemy bo kard Burke mówił bp Shneider mówił, nawet bp Gądecki mówił, że głoszono … Więcej
Napisz komentarz
ona
kogo wy jeszcze jako autorytet wykopiecie studnia jak widze bez dna
Napisz komentarz
stanislawp
Synod o Rodzinie
Nie czas na żarty gdy dach Kościoła się wali na biskupów zgromadzonych na synodzie o Rodzinie!
Dokument na półmetku to dokument heretycki nie katolicki.

To nie p Urban i p Palikot stworzyli ten dokument tylko Ojcowie Kościoła w purpurach.
Ktoś ich powołal na te stanowiska w synodzie do Sekretariatu, do redagowania...
Nie przylecieli z Marsa tylko przybyli ze swoich kurii biskupi… Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
Synod o Rodzinie
Nie czas na żarty gdy dach Kościoła się wali na biskupów zgromadzonych na synodzie o Rodzinie!
Dokument na pólmetku to dokument heretycki nie katolicki.
To nie p Urban i p Palikot stworzyli ten dokument tylko Ojcowie Kościoła w purpurach.
Ktoś ich powołal na te stanowiska w synodzie do Sekretariatu, do redagowania...
Nie przylecieli z Marsa tylko przybyli ze swoich kurii biskupic… Więcej
Napisz komentarz
Biskup Schneider dodał, że wierzy w przyszłość Kościoła, w zdolność odnowy za sprawą „maluczkich w Kościele”, którzy są „prześladowani i zaniedbywani”. To oni w oczach Boga stanowią prawdziwą siłę. Nie jest nią kościelna administracja.

Duch Święty z „tą małą armią” przezwycięży kryzys. – Nie martwię się o przyszłość. Kościół jest Kościołem Chrystusa, a On jest prawdziwą głową Kościoła. Papież … Więcej
Napisz komentarz
stanislawp
Synod o Rodzinie
Nie czas na żarty gdy dach Kościoła się wali na biskupów zgromadzonych na soborze o Rodzinie!
Dokument na pólmetku to dokument heretycki nie katolicki.
To nie p Urban i p Palikot stworzyli ten dokument tylko Ojcowie Kościoła w purpurach.
Ktoś ich powołal na te stanowiska w synodzie do Sekretariatu, do redagowania...
Nie przylecieli z Marsa tylko przybyli ze swoich kurii biskupich… Więcej
Napisz komentarz
danutadubiel
Ten wpis poniżej ( z innego postu) jest szczytem ludzkiej bezczelności!!!

Co pozostało z Tradycji bpa Atanazego Schneidera

polski 2014-10-07 14:38:56
Pycha - suma wszystkich herezji. Pycha przystrojona nie tylko dewocją, ale nawet liturgicznie - szczyt wszystkiego.
Napisz komentarz
Wiele osób, deklarujących wiarę i wierność papieżowi, popiera dzisiejsze pogaństwo, a „ci, którzy są wierni wierze katolickiej i troszczą się o chwałę Chrystusa w liturgii” są nazywani „ekstremistami”.
.....
Napisz komentarz
stanislawp
skopiujmy aby nie zaginał
-------

Liberals, collaborating with the “new paganism”, are driving the Catholic Church towards a split, according to Bishop Athanasius Schneider, the liturgical specialist who is carrying on a rearguard fight against “abuses” in the Church.
So serious are the problems, Bishop Schneider said in an interview last week, that this is the fourth great crisis in the history… Więcej
Napisz komentarz
VRS
Dodam, że tekst w Catholic Herald opublikowała S. Atkinson, a zatem osoba, która przeprowadziła wywiad z bp Schneiderem. Nie jest to zatem, jak sugerują zwolennicy talmudycznego Kiko, jakaś "podróba" czy fałszywe źródło. Nie ma również podstaw by uważać, że lms jako źródło (uwaga! tu specjalnie dla polskiego ujawniam lokalizację tej potwornej organizacji: The Latin Mass Society

11 - 13 Macklin … Więcej
Napisz komentarz
VRS
Talmudycznym analfabetom funkcjonalnym podaję źródło cytatu:
www.catholicherald.co.uk/…/bishop-athanasi…
Napisz komentarz
ona
Franciszek głupot nie narobi, o to mozna byc spokojnym.Za to nie ma gwarancji ze wy nie zgrzeszycie dzis albo jutro i nie sprawicie blizniemu przykrosci.Zeby ludzie zajmowali sie tak bardzo sobą ile energii codziennie poswiecaja na pietnowanie i wywlekanie błedów innym, to swiat w 5 minut stalby sie rajem.Coś niesamowitego ze to taki problem, a zdawaloby sie ze wszyscy tacy mądrzy i operatywni
Napisz komentarz
VRS
Albo zajmijcie się tym co powiedział Franciszek na otwarcie synodu, bo nie napawa to optymizmem.
Napisz komentarz
VRS
@Wojciechowskik
Co jest nieuczciwe? Bp Schneider porównuje obecną sytuację Kościoła do tej z czasów herezji ariańskiej. Obecną plagą w Kościele jest precyzyjnie zdiagnozowany przez św. Piusa X modernizm - suma wszystkich herezji. Dzięki temu kryzysowi np. talmudyczny Kiko może głosić swoje herezje bezkarnie, co w normalnym stanie rzeczy nie miałoby miejsca.
Tytuł jaki dał stanislawp jest jak … Więcej
Napisz komentarz
Fatima i WIELKA kara.

Co napisał o modernistach św. Pius X, kiedy potępiał modernizm we wspaniałej encyklice Pascendi? Napisał, że „wypaczają oni wieczną koncepcję prawdy”. W Syllabusie błędów modernistów, w którym potępił 65 ich głównych tez, święty papież napiętnował m.in. twierdzenie:

„*Prawda nie jest bardziej niezmienna, niż sam człowiek, ponieważ ewoluuje ona razem z nim, w nim i … Więcej
Napisz komentarz
Radek33
wojciechowskikrzysztof 2014-10-06 17:54:26
Tak obłudnym może być tylko Tradycyjny Katolik.
Krzysiu ,wiesz że w tym momencie obraziłeś mnie i wielu ludzi?
Napisz komentarz
Św. S. Faustyna, cytat z Dzienniczka nr 445

Patrz i zobacz rodzaj ludzki w obecnym stanie.

I w jednej chwili ujrzałam rzeczy straszne:

odstąpili kaci od Pana Jezusa, a przystąpili do biczowania inni ludzie, którzy chwycili za bicze i siekli bez miłosierdzia Pana.

Byli nimi kapłani, zakonnicy i zakonnice, i najwyżsi dostojnicy Kościoła, co mnie bardzo zdziwiło, byli ludzie świeccy różnego … Więcej
Napisz komentarz
BAH jeżeli dla Ciebie to jest uczciwe to gratuluję tak wypaczonego poczucia uczciwości. Zresztą według Waszej dewizy "Cel uświęca środki" to jest "uczciwe" - kłamstwo uświęcone celem niszczenia Kościoła.
Napisz komentarz