Język
Wyświetlenia
2,2 tys.
Ewelina Anna 20 7

Ekskomunika Kościoła za Komunię Świętą do ręki.


"Synod w Konstantynopolu, znany jako in trullo (nie zaliczany do soborów powszechnych, odbywanych w tym mieście), zakazał wiernym udzielania sobie samym Komunii (co ma miejsce, gdy święte postacie umieszczane są na rękach wiernych). Zadekretował karę ekskomuniki na czas jednego tygodnia dla tych, którzy uczyniliby to w obecności biskupa, kapłana czy diakona." (Żródło cytatu)

Arianie w pewnym momencie, zajmując cały Kościół, zmuszali wiernych do Komunii Świętej na rękę, aby podważyć naukę o Synu Bożym.

Komunia na rękę jest zawsze przeciwko Bóstwu Chrystusa.

Jeżeli jest prawdą, jak twierdzą święci, że Bóg akceptuje każde słowo i gest we Mszy Świętej w Tradycyjnym Rycie Rzymskim, to również przyjmowanie Komunii Świętej wedle tego świętego obyczaju jest aprobowane przez Boga. A więc jest prawdziwe i leczące dla wszelkich odstępstw, wynaturzeń i aberracji.

Komunia Święta na klęcząco i do ust z użyciem pateny, klęcznika, balustrady komunijnej, z białym, lnianym obrusem stanowi niezbędne minimum zewnętrzne zabezpieczenia godności Najświętszego Sakramentu.

"Św. Sykstus (ok. 115): "Naczyń liturgicznych nie może dotykać nikt prócz osób poświęconych Panu".

Św. Eutychian, Papież (275-283) zabraniał wiernym brania konsekrowanych Hostii w ręce.

Św. Bazyli Wielki, Doktor Kościoła (330-379): "Otrzymywanie Komunii do ręki dozwolone jest jedynie w czasach prześladowań".

Św. Bazyli uważał praktykę tę za tak poważne nadużycie, że nie wahał się traktować jej jako ciężkie przewinienie.

Synod w Saragossie (380) ekskomunikował każdego, kto odważyłby się przyjmować Komunię św. do ręki. Dekret ten został później potwierdzony przez Synod w Toledo.

Św. Leon Wielki, Papież (440-461) energicznie bronił praktyki udzielania Komunii do ust wiernych i stanowczo wymagał od nich posłuszeństwa w tej kwestii.

Synod w Rouen (650) potępił zwyczaj przyjmowania Komunii św. do ręki - w celu powstrzymania rozpowszechnionych nadużyć wynikających z tej praktyki, jak również by zapobiec ewentualnym świętokradztwom..." (Źródło cytatu).

Sposób traktowania przez katolików Najświętszego Sakramentu był powodem zazdrości liderów innowierców. Jednocześnie była to wiedza, którędy należy rozmontowywać Wiarę katolicką. Uniżenie przed Bogiem w Najświętszym Sakramencie jest centralną kwestią kultury polskiej i katolickiej. Kto wywraca tę zasadę, niszczy kulturę polską i katolicką, czyli przeznacza masz Naród na zniszczenie.

Czyli jest kolekcjonerem odchodów korników.

Żydowski sposób myślenia o religii katolickiej nie wyczerpuje myślenia Polaka i Katolika. O Komunii Świętej na rękę mogą sobie perorować protestanci, Żydzi, masoni, inni niszczyciele Kościoła. To nie jest jednak jedyna perspektywa postrzegania Najświętszego Sakramentu.

Podczas ariańskich prześladowań katolików, osadzali w więzieniach biskupów i kapłanów wiernych Kościołowi a ludzi za cześć dla Chrystusa Eucharystycznego prześladowano tak, jak prześladuje się dzisiaj. Zmuszano wiernych do przyjmowania Komunii Świętej na stojąco i do ręki.

Wierni a szczególnie kobiety, chcąc zachować szacunek do Najświętszego Sakramentu, szyły chusteczki, na które brały Hostię, by nie dotykać dłonią Ciała Pańskiego.

Chusteczki te już w czasach Świętego Atanazego wydłużyły się do trzymanej przez akolitów chusty, by po kilku wiekach spocząć jako obrus na balustradzie komunijnej.

Jeśli tego nie uczą na studiach teologicznych to kim są nasi księża i teologowie? Darmowymi agentami judaizmu? Smutne to. W tym kontekście mówienie o konieczności powrotu do Komunii Świętej na rękę jest kolejnym prześladowaniem Chrystusa w Kościele, jak za czasów arian.

Źródło: swietatradycja.wordpress.com/…/ekskomunika-za-…
Ewelina Anna wspomniała ten post w Ekskomunika Kościoła za Komunię Świętą do ręki..
Ewelina Anna
Biorą się kapłani za prawdziwą, nieekumeniczną obronę najświętszej Wiary? Szkoda, że na Frondzie, manipulatorze dla katolemingów, ale może i oni się kiedyś nawrócą. Doskonały artykuł. Żeby nie był odrobiną słodyczy w beczce stręczenia do świętowania judaizmu i dialogu kulturowego z islamem.

A kiedy wreszcie polski Kościół zacznie mówić prawdę o rewolucji SVII i o herezji watykańskiej? Daj Boże, … Więcej
Ewelina Anna
Wymuszanie na ludziach Kościoła innej postawy niż ta apostolska jest tym samym, co w dobie autostrad korzystanie w drodze do pracy z miejskich kanałów, bo przecież w czasie ostatniej wojny była taka lokalna „tradycja” przemieszczania się kanałami w obrębie okupowanej Warszawy.
Ewelina Anna
Istniejąca w czasach prześladowań Kościoła praktyka brania Komunii Świętej przez świeckich i udzielania sobie samemu Najświętszego Sakramentu była wymuszona przez okres prześladowań i brak dostępności do prezbitera, który by odprawił Mszę Świętą i udzielił wiernym Komunii Świętej. Praktyka ta wynikała z braku dostępności kapłanów, z prześladowań chrześcijan i z konieczności donoszenia Ciała … Więcej
Ewelina Anna
Pozostaje mieć nadzieję, że w następnym pokoleniu znajdą się katolicy, w tym Polacy, którzy zamkną się w skarbcu i arsenale Kościoła Katolickiego przed morowym powietrzem, które niesie za sobą judaizm wraz z czambułami sekt, które dosiadają witalnych sił neopogaństwa.
Ewelina Anna
Czy pozwolimy w tej kwestii prawdzie dojść do głosu w tym pokoleniu? Wątpię.
Dlaczego? Gdyż to i poprzednie pokolenie pozwoliło się bezkrytycznie zainfekować judeoprotestanckim myśleniem o religii katolickiej. Porównaj nieustanne boje i wykwity kolejnych interpretacji SVII.
Ewelina Anna
W oceanie hejtu przeciwko Komunii Świętej do ust i na kolanach powyższy artykuł jest tylko niewielką iskierką próbującej dojść do głosu prawdy.
Tymoteusz
Komunia na rękę jest zawsze przeciwko Bóstwu Chrystusa.

„Uniżenie przed Bogiem w Najświętszym Sakramencie jest centralną kwestią kultury polskiej i katolickiej. Kto wywraca tę zasadę, niszczy kulturę polską i katolicką, czyli przeznacza masz Naród na zniszczenie.”
Ewelina Anna
@PiotrM Proszę. Ta wiedza to skarbiec Kościoła, nie mój własny, proszę brać garściami.
PiotrM
Ewelina Anna, mogę wrzucić twój tekst na mój skromny kanał bo robię filmik o Neokatechumenacie ?
Ewelina Anna
@Tymoteusz Właśnie miałam robić kawę, chyba nie będzie potrzebna. Dzięki.
Ewelina Anna
@Tymoteusz No a jak mówiłam, że to Pierdolio, to się ludzie gorszyli. No a nie?
Tymoteusz
Kto ma niskie ciśnienie, to ma okazję sobie je podnieść dzięki Bredzisławowi I :

www.tvn24.pl/…/papiez-o-udzial…
Ewelina Anna
Podczas ariańskich prześladowań katolików, zmuszano wiernych do przyjmowania Komunii Świętej na stojąco i do ręki. Wierni a szczególnie kobiety, chcąc zachować szacunek do Najświętszego Sakramentu, szyły chusteczki, na które brały Hostię, by nie dotykać dłonią Ciała Pańskiego.
Arianie osadzali w więzieniach biskupów i kapłanów wiernych Kościołowi a ludzi za cześć dla Chrystusa Eucharystycznego … Więcej
Ewelina Anna
W jak smutnej sytuacji są ci, którzy nadal w to wierzą.

Na Soborze Watykańskim drugim dopuszczono żydowski sposób myślenia o religii katolickiej - Nostra Aetate. .
Ewelina Anna
Zastanawia mnie, jak mają się czuć księża, którym w seminariach nie przekazano tej wiedzy a uczono kolejnych technik profanacji i obłudnie uzasadniano to pozorami nauki Kościoła?

Jak mają się czuć, kiedy nie dawano im prawdziwej wiedzy a karmiono ich propagandą marksizmu, judaizmu i luteranizmu?

Jak mają się czuć, jak odkryją, że są systemowymi profanatorami i wykonawcami czegoś, co było przez … Więcej
Ewelina Anna
A jacyś nauczyciele wyjmują jakieś lokalne nadużycia czy praktyki wynikające z prześladowań kiedy nie było dostępu do kapłana i manipulują, że to była powszechna praktyka, brać Komunię Świętą na rękę. Archeologia liturgiczna narzędziem zniszczenia Wiary i kultu.
Quas Primas
Po przeczytaniu artykułu z poniższego linku nikt, kto uważa się za katolika NIE POWINIEN przyjąć Komunii Świętej inaczej, jak tylko na kolanach i do ust z rąk kapłana, a nie zuchwałego szafarza świeckiego.
Przyjęła Komunię Świętą z podłogi -wstrząsające świadectwo prawdziwej wiary!