Język
Wyświetlenia
2,3 tys.
karinka 9 2

Dżihadyści chcą nam zabić Papieża! Własnie opublikowali film z groźbami

Zrzut ekranu/ TVP

Jednym z kolejnych celów Państwa Islamskiego ma być Watykan i papież Franciszek. Islamiści twierdzą, że wkrótce będą w Rzymie.

Bojownicy opublikowali film z zapowiedzią "złamania religii krzyża" i z groźbami wobec Ojca Świętego. Filmik zawiera sceny demolowania kościoła, zniszczenie figurek a także darcie fotografii Franciszka.

Nagranie pochodzi z okolic Marawi na Filipinach, rejonu niemal całkowicie opanowanego przez ISIS. Watykańskie służby wprowadzone są w najwyższy stan gotowości.

TVP Info informuje także, że to nie pierwsze takie ostrzeżenie w ostatnim czasie - wcześniej dżihadyści zamieścili filmik w którym twierdzą, że to nie koniec zamachów w Hiszpanii. Ma to być zemsta za śmierć muzułmanów w czasie rekonkwisty trwającej do XV wieku.

Autor: mm
Źródło: tvp.info
10:53 26 sierpnia 2017

malydziennik.pl/dzihadysci-chca…

Napisz komentarz …
VRS
Cóż, trudne czasy przyszły. Módlmy się by następny papież był katolicki.
Weronika.S
@karinka Jestem przeświadczona, że Franciszek osobiście czuje się jednak bezpiecznie, podczas wizyty w Egipcie korzystał np. z odkrytego samochodu...
Weronika.S
P.S. Filmik islamski to nie katolickie proroctwa, ani Biblia.
VRS lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
Weronika.S
Franciszek jest przyjaźnie nastawiony do islamskich imigrantów, to byłaby ich strata, gdyż on pragnie, aby przyjęto ich w Europie. Matka Boża Fatimska mówi o zniszczeniu Rzymu, także jest to w Apokalipsie zapowiedziane jako ,,Kara na Wielki Babilon,,. Który papież będzie wtedy na tronie, nie nam to ustalać.
turysta569 lubi to. 
rysio
Jednym z kolejnych celów Państwa Islamskiego ma być Watykan i papież Franciszek. Islamiści twierdzą, że wkrótce będą w Rzymie.