Język
Wyświetlenia
3,3 tys.
Quas Primas 39 3

SZOK !!! - ABP RYŚ wprowadza kolejne nowinki!

Żonaci mężczyźni będą mogli udzielać sakramentów. Nietypowa decyzja arcybiskupa

Abp Grzegorz Ryś wprowadził w swojej diecezji w Łodzi diakonat stały.
Dzięki temu, po przyjęciu święceń, żonaci mężczyźni będą mogli w dużym stopniu zastępować księży, np. odczytywać kazania czy udzielać sakramentu chrztu świętego.
Diakon może udzielać chrztu, komunii, ślubów, wygłaszać kazania oraz odprawiać pogrzeby. Zabronione jest mu jedynie sprawowanie mszy św., spowiadanie i udzielanie sakramentu namaszczenia chorych. Funkcja diakona stałego jest rzadko spotykana w Polsce, ale na terenie Europy Zachodniej mało kogo dziwi.

"Po przedstawieniu tych dokumentów kandydat udaje się wraz z proboszczem na rozmowę z Abp Rysiem. Jeśli po takiej rozmowie arcybiskup dojdzie do wniosku, że ten człowiek może przyjąć święcenia, kandydat zgłasza się do Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Łódzkiej i tam podejmuje studia teologiczne" – tłumaczy rzecznik prasowy archidiecezji łódzkiej, ks. Paweł Kłys.

kobieta.wp.pl/zonaci-mezczyzn…
Quas Primas
m.rekinek - To tu... bp Ryś się przedstawił jako ewangelik
www.youtube.com/watch
Kompromitacja na całego!!!
Cała ta dyskusja to po prostu ŻENADA!!!
m.rekinek
Szczelnie ostatnie stwierdzenie, że żaden Kościół nie posiada monopolu na prawdę
Quas Primas
BP Ryś temu NIE ZAPRZECZYŁ !!!
Takie więc są owoce żydowskiego NEOKATECHUMENATU!
Moja koleżanka, która swego czasu "wciągnęła" mnie do Neo, nadal tam tkwi i uwielbia bp Rysia. Twierdzi, że nie ma lepszego bp-a nad Rysia. Na 2 miejscu jest bp Kiernikowski.
--------------------------------------
m.rekinek 3 minuty temu

Szczelnie ostatnie stwierdzenie, że żaden Kościół nie posiada monopolu na … Więcej
chrismon
Bóg się nie zmienia, ale organizacja Kościoła i formy oddawania Mu chwały (liturgia) - tak, w odpowiedzi na fakty. Bóg mówi przez fakty, brak powołań to nie brak łaski ale Boże wezwanie do wprowadzania nowych form służby liturgicznej. Wierzymy w Boga Żywego, a nie w sztywne formy kultu.
Quas Primas
Co za bzdury wypisujesz! Zalogowałeś się by zaistnieć głupotami?
Proszę u siebie pisać. Załóż temat i tam sobie pisz!
Malachias II
@chrismon
niestety pan sie bardzo myli!!!
prendzej czy pozniej benda ludzie museli popaczycz na znaki nieba. Zakony i zgromadzenia ktore pielegnuja tradycje koscola z starom liturgio majo coraz wiekszy wzrost, a czi ktorzy praktykuja NOM umieraja. To chyba wystarzy zeby sie zastanowic!!!!
Diakonat stały jest w wielu diecezjach w Polsce. Kwestią czasu będzie to, że żonatymi diakonami będą zastępować seminarzystów przy ołtarzu bo spadek powołań w Polsce wzrasta z roku na rok i odchodzą również kapłani.
Tymoteusz
Pascendis Dominicis Gregis :
„Kwestią czasu będzie to, że żonatymi diakonami będą zastępować seminarzystów przy ołtarzu bo spadek powołań w Polsce wzrasta z roku na rok i odchodzą również kapłani.”

To wszystko prawda. Modlą się o powołania, a nagminnie je niszczą!
(Wiem, co mówię, znam temat).

Ale jak mają być powołania, gdy z reguły przełożeni nie okazują miłości bliźniego alumnom (podwładny… Więcej
@Tymoteusz Dlatego alumni, którzy widzą co się dzieje odchodzą bo nie chcą współpracować z takimi ludźmi i udawać, że wszystko jest w porządku. Bo przychodzą z powołaniem, a w seminarium tak wykrzywią ci obraz kapłaństwa, że zamiast powołania zostajesz urzędnikiem. Kto widzi to mówi: "szkoda tracić tam czas". Ale oprócz takich przypadków są też inne powody: jedni widzą, że to nie to, innym … Więcej
jak się nie mylę w czasie promowania alphy... w ringu łódzkim...jest wywiad ks.Rysia abpa z ewangelikiem....i tam Ryś zapytany czy jest ewangelikiem wyznał.... jestem ewangelikiem....więc ja się pytam co ten człowiek jeszcze robi??? w KK w Polsce....
.... robi to w sposób wysublimowany....
m.rekinek
Verba Veritatis Byłbym wdzięczny, gdyby udało Ci się odnaleźć ten filmik
m.rekinku....JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN PANEL na konferencji ALPHA Polska w Łodzi 24.11.2018r....filmik jest na Youtube i na portalu Archidiecezji Łódzkiej...❤🙋❤.....
Cała przyjemność po mojej stronie....❤🙋❤.....
Iwonna Teresa
Oj jaka szkoda, że jeszcze nie będą mogli spowiadać i udzielać rozgrzeszenia, a zresztą po co nam tacy księża czy tacy biskupi potrzebni, .Nie ma nic lepszego przecież, jak samoobsługa. Kto jest za tym rączka w górę. 😁😁😁😁
Malachias II
W austri to byl krok zeby wprowadzac liutrgie slowa z komuniom zamiast mszy swietej. To jest koleiny krok protestantyzaci KK. Polsco wstydz sie!! Tak sie niszczy kaplanstwo!!
Tymoteusz
@Malachias II :
„Polsco wstyd sie!!”

Nasz Szanowny Brat ma dużo racji. Pozwolę sobie rozwinąć nieco tę Jego myśl:

„Hierarchowie w Polsce wstydźcie się.”
„Polacy wstydźcie się, że w tak małej liczbie protestujecie przeciwko takim heretyckim hierarchom, jak przykładowo abp Grzegorz Ryś.”
Quas Primas
Dzisiejsza Ewangelia o kąkolu. W sam raz dla glorjańskich trolli.
Quas Primas
Mąciciele gkorjańscy w akcji....
Elohim, wacuś, internauta!
Diabeł nie śpi...
PiotrM
Quas Primas Damy radę. Oni sami się zdradzili kim są i komu służą, a służą Tolerancji czyli-diabłu.
yaphet
Takie czasy, im wiekszy szkodnik tym wyżej w hierarchii posoboru.
PiotrM
Łaski z Nieba nie płyną, mamy brak powołań kapłańskich, to wprowadzili nam zbójów bez namaszczenia dla pozoru. Unikacie tych bandytów dusz. Biskup Ryś to wilk w stadzie za niedługo odprawi mszę z diabłem w imię Dialogu.Ja im dam kazanie.
Iwonna Teresa
Oj,, wielkie odkrycie uważajcie nie tylko na wilki w owczej skórze,, ale i na drapieżne, dzikie koty też w owczej skórze,, które mają długie, ostre pazurki, a także ząbki i należą do gatunków mięsożernych wszystko-jadalnych ,a z wyglądu są przemiłe i lubią, jak to koty głaskania i pieszczoty. Tacy są najbardziej niebezpieczni i trudni do rozpoznania. Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzającyc… Więcej
mirko40
A co z chodzeniem po kolędzie? Też będą mogli? Jeśli tak, wchodzę w to. 😉
masada
Funkcja diakona stałego jest rzadko spotykana w Polsce, ale na terenie Europy Zachodniej mało kogo dziwi.
***************************************************************************
Na zachodzie to już Kościoła katolickiego nie ma, a przybytki zamieniono na baseny, hotele, restauracje, dyskoteki i różne inne...
Tymoteusz
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7, 15-16).
Iwonna Teresa
Rozplenili się bardzo i przez mutacje nawet zmienili swój wygląd z wilka na kociaka takiego troszkę dzikiego z postrzępionymi uszkami bardzo lubiącego drzewne wspinaczki a potem chop z drzewa na głowę pod nim śpiącego człowieka, nic o Bożym świecie nie wiedzącego podobnie tak, jak wytrenowane langusty, które wybrały se za środowisko, trochę nienaturalne, ,- palmy, z których też można skoczyć … Więcej
olek19801
Bp Ryś to rewolucjonista i heretyk. Brnie dalej. Niedługo wyjdą zamysły serc wielu i zobaczymy czyje polecenia kto wykonuje. Czekam na uściślenie związków przyczynowo-skutkowych.
Pomylił się grubo pan minister, mówiąc: "Wszystkie Ryśki to porządne chłopy!".
Quas Primas
Zwariował?
Quas Primas
Piotr, jeśli tylko psychiatryk, to nie byłoby źle, gorzej jest dla jego duszy, bo grozi mu wieczne......
Agata.B
eeee za rok dwa wprowadzi i to  :Zabronione jest mu jedynie sprawowanie mszy św., spowiadanie i udzielanie sakramentu namaszczenia chorych. ALE ALE jak go Pan Jezus pogoni to sutannę zgubi i tyle będzie z jego heretyckich zmian