Język
Wyświetlenia
504
ŚW.FILOMENA 1

W CZWARTEK W GDAŃSKU MANIFESTACJA: „Nie” dla in vitro z budżetu Gdańska. ZAPRASZAMY!

W czwartek 23 lutego 2017 roku gdańscy radni będą decydować o losach Programu Wsparcia Prokreacji Dla Mieszkańców Gdańska. Działania samorządu mają opierać się na dotowaniu metody in vitro. Obrońcy życia protestują. - To technika niedopuszczalna, nieuchronnie prowadząca do uprzedmiotowiania człowieka i niszczenia oraz mrożenia istot ludzkich w najwcześniejszej fazie istnienia – przekonują.

Gdańsk jest kolejnym polskim miastem, które po zakończeniu rządowego programu refundacji metody in vitro, postanowiło sięgnąć po budzącą sprzeciw moralny procedurę, błędnie nazywaną leczniczą. Radni nad „Programem Wsparcia Prokreacji Dla Mieszkańców Gdańska”, w zasadzie ograniczającym się do dotowania procedury in vitro pieniędzmi podatników, będą debatowali we czwartek.

Zapędy samorządowców chcą powstrzymać obrońcy życia, którzy przypominają, że in vitro jest procedurą niedopuszczalną, bo godzącą w życie. - Jest to technika niedopuszczalna, nieuchronnie prowadząca do uprzedmiotowiania człowieka i niszczenia oraz mrożenia istot ludzkich w najwcześniejszej fazie istnienia. Kościół katolicki z oczywistych przyczyn etycznych stanowczo przeciwstawia się stosowaniu procedury in vitro – przypominają.

Będą o tym też głośno mówić we czwartek podczas manifestacji przed nowym ratuszem (od 8.30 przy ulicy Wały Jagiellońskie 1).

Obrońcy życia zachęcają do wsparcia ich głosu. Namawiają też o zwracanie się bezpośrednio do radnych (za pośrednictwem poczty elektronicznej, czy telefonicznie) z prośbą o odrzucenie projektu.

Te głosy są potrzebne, bo radni – niestety – zdają się być gotowi na kompromisowe rozwiązania. Jak bowiem podało Radio Gdańsk, lokalni radni PiS chcą, by Program Wsparcia Prokreacji Dla Mieszkańców Gdańska dofinansowywał nie tylko metodę in vitro, ale także naprotechnologię. I taki projekt są skłonni poprzeć. Radny Kazimierz Koralewski, wyjaśnia, że chodzi o to, by nie dyskryminować osób, które nie popierają metody in vitro.

- Ten projekt uchwały dyskryminuje część mieszkańców, ponieważ metoda in vitro nie jest jedyną metodą leczenia niepłodności. A zatem ten projekt jest ułomny. Liczymy na to, że pan prezydent da się przekonać do zmiany tej uchwały. Uważamy, że za naprotechnologią przemawiają argumenty medyczne. Jest to metoda mniej inwazyjna, rodzi mniej komplikacji, w związku z tym uważamy, że należy te metody promować. Dlatego postulujemy, by uchwała w tej sprawie była szersza – wyjaśnia. Radni PiS liczą, że głosowanie w tej sprawie zostanie przesunięte.

Jak podaje rozgłośnia, wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz stwierdziła, że do tej pory nie otrzymała żadnego projektu zdrowotnego, który uzupełniałby Program Wsparcia o kwestie naprotechnologii.

Źródło: Radio Gdańsk, pch24.pl

Read more: www.pch24.pl/nie-dla-in-vitr…

______________________________________________

Gdańsk: Apel do Budzików

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Zgodnie z prośbą dowódcy gdańskiego Klucza Pobudki - Pana Marka Skiby, przesyłam apel, który kieruje do wszystkich gdańskich Budzików:

"Przyjaciele,

Pod hasłem: "Dzieci? Naturalnie!" chcemy zgromadzić się dnia 23.02.2017 r. - czwartek pod budynkiem Rady Miasta Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 1 (Hucisko) od godz. 8.30.
(Pikieta jest oficjalnie zgłoszona przez nas w urzędzie).

Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec planu finansowania in vitro przez miasto Gdańsk oraz pokazać, że istnieje metoda leczenia niepłodności - Naprotechnologia.

Planowane działania :
- wywieszenie baneru - Dzieci? Naturalnie! przed budynkiem rady,
- wywieszenie baneru w budynku na sali obrad ,
- trzymanie balonów z nadrukiem Dzieci? Naturalnie!, rozdawanie takich baloników przechodniom,
- wręczenie białych róż radnym, by przypominały im o wadze głosowania i naszych czystych intencjach,
- będziemy też mieć 50 modeli Małych Jasiów ,
- ??

Zapraszamy wszystkich do wsparcia, co nam trzeba:
- waszej obecności pod budynkiem RM,
- rąk do wieszania banerów, przygotowania balonów itd.,
- wsparcia modlitewnego.

Cały czas rozmawiamy z radnymi, do czwartku też możecie do nich dzwonić.

Zaproście swoich znajomych!!!
Jeśli znacie inne wspólnoty lub organizacje w Gdańsku przekazujcie tą informację dalej."

Gorąco zachęcamy do włączenia się w powyższą akcję!

___________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

DEMON PODCZAS EGZORCYZMU: POLITYCY SĄ MOIMI UMIŁOWANYMI UCZNIAMI I NAŚLADOWCAMI...

POŻEGNANIE SYSTEMU I POWITANIE KRÓLA

ANIOŁ STRÓŻ POLSKI: Demokracja upadnie, a prawo będzie pochodzić z Ewangelii ...

Właściwa Intronizacja, według wizji Adama-Człowieka z 30 sierpnia 2011 r .

ŚW.FILOMENA
Gdańsk: Apel do Budzików

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Zgodnie z prośbą dowódcy gdańskiego Klucza Pobudki - Pana Marka Skiby, przesyłam apel, który kieruje do wszystkich gdańskich Budzików:

"Przyjaciele,

Pod hasłem: "Dzieci? Naturalnie!" chcemy zgromadzić się dnia 23.02.2017 r. - czwartek pod budynkiem Rady Miasta Gdańska, ul. Wały Jagiellońskie 1 (Hucisko) od godz. 8.30.
(Pikieta … Więcej