Clicks833
ŚW.FILOMENA

AKTUALNOŚCI Z IZRAELA: C.D. PROWOKACJI SYJONISTÓW

25 marca 2019 r. rano "palestyńscy" terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy rakietę, która trafiła w dom mieszkalny w moszawie Miszmaret na równinie Szaron.

Rannych zostało 7 Izraelczyków, w tym troje dzieci. Dom został zniszczony. Eksperci wojskowi poinformowali, że rakieta została wystrzelona z pozycji Hamasu w rejonie Rafah w południowej części Strefy Gazy i przeleciała 120 km. W rejonie równiny Szaron nie rozlokowano żadnej baterii Iron Dome, dlatego wroga rakieta nie została przechwycona. Nie spodziewano się ataku rakietowego na tę część kraju.

25 marca 2019 r. przedstawiciele Hamasu poinformowali egipski wywiad, że rakieta wystrzelona rano na centralny Izrael została odpalona przypadkowo. Podkreślono, że nie był to umyślny incydent. Hamas zobowiązał się także do zbadania całego incydentu, jednak rozpoczął pośpieszne ewakuowanie swoich obiektów w Strefie Gazy, spodziewając się odwetowych izraelskich bombardowań.

25 marca 2019 r. Islamski Dżihad ostrzegł rano Izrael, aby nie podejmował żadnych działań odwetowych na ostrzał rakietowy. "Ostrzegamy Izrael przed prowadzeniem agresywnych działań przeciwko Strefie Gazy. Izraelskie przywództwo powinno wiedzieć, że zareagujemy z siłą na każdy atak."

25 marca 2019 r. premier Benjamin Netanjahu przebywając w Waszyngtonie (USA) odbył konsultacje telefoniczne z dowództwem Sił Obronnych Izraela. "Miał miejsce kryminalny atak na państwo Izrael i zdecydowanie odpowiemy na niego. W świetle wydarzeń związanych z bezpieczeństwem postanowiłem przerwać moją wizytę w Stanach Zjednoczonych, a za kilka godzin spotkam się z prezydentem Trumpem, i wkrótce wrócę do Izraela, aby zarządzać naszymi działaniami z bliska." Natenajhu miał wziąć udział w jutrzejszej konferencji AIPAC w Waszyngtonie.

25 marca 2019 r. Siły Obronne Izraela ogłosiły rano częściową mobilizację rezerwistów ze służb wywiadu i personelu obsługi baterii Iron Dome. Rozpoczęto także przegrupowywanie na południe kraju dwóch brygad piechoty oraz wzmocniono sił pancerne wokół Strefy Gazy. Wydany komunikat stwierdza, że Siły Obronne Izraela są przygotowane na szeroki wybór sytuacji. Ogłoszono część terenów położonych wokół Strefy Gazy jako zamknięte strefy wojskowe. Nałożono ograniczenia połowów wzdłuż wybrzeża Strefy Gazy. Ze względów bezpieczeństwa zamknięto przejścia graniczne Eretz i Kerem Szalom.

za: www.izrael.badacz.org

____________________________________________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

MATKA BOŻA: Syjoniści będą coraz bardziej prowokować, by zdobyć wzgórze świątynne. Kiedy wojska otoczą ze wszystkich stron Jerozolimę, wiedzcie, że ogłoszą oni swojego „mesjasza”

Will Israeli Elections Bring Back the Real Passover Sacrifice?