Clicks57
lt.news

Pranciškus Mozambike: Bomba gali susprogti ir vėliau

Apaštalinio vizito Mozambike metu Popiežius Pranciškus surengė vieną iš savo įprastų susitikimų su vietiniais jėzuitais.

Rugsėjo 5-ąją 24 jėzuitai atvyko į vienos valandos trukmės susitikimą su Pranciškumi Maputu miesto nunciatūroje, socialinėje žiniasklaidoje Twitter pranešė dvasios tėvas Antonio Spadaro.

Pranciškui patinka kurstyti nesutarimus ir prieštaras būtent per tokius susitikimus, o dvasios tėvas Spadaro paskelbė, jog žiniasklaida La Civiltà Cattolica vėliau apie tai publikuos straipsnį.

Tą pačią dieną susitikime su kunigais ir vienuolėmis Maputu katedroje Pranciškus apverkė, jog „modernistų dvasingumas“ tam tikra prasme „užkrėtė“ dvasininkiją. Kunigams popas nurodė kovoti su „kunigiško identiškumo krize“ (šią stipriai skatina dabartinis Vatikanas).

Vienas išrinktasis kunigas Pranciškus nurodė visus pastoralinius sunkumus - paviršutiniška evangelizacija, politeizmas ir sekminikų sektų pilitimas. Tai dvasininkas pavadino „viena didžiausių grėsmių Mozambiko Bažnyčiai ir šalies piliečių sieloms“.

Katechetai pridūrė, jog galingų ir turtingų valstybių neokolonizacija bando pakenkti katalikų kultūrai Afrikoje.

Po vienos dienos Maputu mieste Pranciškus apsilankė socialiniame centre Casa Matteo 25, o tai ko gero todėl, kad šis buvo įkurtas Pranciškaus prieštaringo Vatikano valstybės sekretoriaus pavaduotojo Edgaro Pena Parra, kuris dar prieš dvylika mėnesių buvo Mozambiko nuncijus.

#newsTdyiulfiyg