Clicks3.8K
Anty_modernista
134

Tajny szczyt w Marrakeszu. Polski rząd w tajemnicy podpisał deklarację wspierającą imigrację. Węgry odmówiły

Polski rząd odtrąbił w ubiegłym tygodniu sukces w Brukseli w sprawie imigrantów. Oficjalnie kraje Unii Europejskiej wreszcie zgodziły się z polską polityką dobrowolnego przyjmowania uchodźców. W cieniu tego wydarzenia pozostają jednak ustalenia tajnego szczytu imigracyjnego w Marrakeszu z początku maja bieżącego roku. Ów tajny szczyt uznał imigrację za podstawowy sposób zapewnienia wzrostu gospodarczego, a Polska poparła tę konkluzję.

Po ostatnim unijnym szczycie (odbył się 28–29 czerwca) polski rząd komunikuje, że był on naszym wielkim sukcesem. W czasie długich i burzliwych negocjacji w sprawie polityki wobec imigrantów polska delegacja z premierem Mateuszem Morawieckim na czele miała podobno zaprezentować niezwykle twardą postawę, co przyniosło bardzo wymierne efekty. Ustalono bowiem, że relokacje uchodźców będą się teraz odbywały wyłącznie na zasadzie dobrowolności. Krótko mówiąc, nikt nie będzie już nas zmuszał do przyjmowania uchodźców i nikt nie będzie nas szantażował zablokowaniem unijnych środków dla Polski z tego powodu. Premier Morawiecki, podsumowując osiągnięcia szczytu, z dumą zakomunikował, że zakończył się bardzo dobrym kompromisem. Jak podkreślił: „osiągnęliśmy na nim to, co zakładaliśmy” i „jesteśmy z tego bardzo zadowoleni”. Jednak ten obraz Polski, broniącej Europy przed zalewem imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, zaczyna wyglądać inaczej, gdy zaczynamy się mu przyglądać z bliska. Wtedy przestaje on być już taki ładny, jak twierdzi premier Morawiecki.

Najważniejsze jest to, co wydarzyło się przed dwoma miesiącami w Marrakeszu. Otóż 2 maja odbyła się tam konferencja na temat migracji i rozwoju, zorganizowana pod patronatem Komisji Europejskiej (KE). Wzięli w niej udział przedstawiciele rządów państw Unii Europejskiej oraz Afryki. Pierwsza taka konferencja miała miejsce w lipcu 2006 r. w marokańskim Rabacie. Jej uczestnicy przyjęli wówczas plan działania w sprawie imigrantów. Jego istotą miało być powstrzymanie napływu imigrantów z Afryki do Europy. Jednak w trakcie kolejnych konferencji cel ten uległ całkowitemu wypaczeniu. Okazało się bowiem, że państwa afrykańskie traktują migracje jako coś, co stymuluje ich wzrost gospodarczy, a w konsekwencji zmniejsza gospodarczą przepaść dzielącą je od państw Europy. To przekonanie zaczęły podzielać w ostatnich latach także państwa unijne, nie bacząc nawet na rosnące zagrożenia ze strony imigracji. Podczas ostatniej konferencji w Marrakeszu podpisały deklarację, która imigrację jako taką gloryfikuje. Biorący w niej udział minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó nazwał ją „ekstremalnie proimigracyjną deklaracją”, która ma jedynie na celu „dalsze inspirowanie imigracji” i tworzenie nowych tras imigracji, zamiast koncentrować się na tym, jak można ją powstrzymać. W ocenie szefa węgierskiego MSZ ugruntowano w ten sposób stanowisko, że migracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu. Jak podkreślił Szijjártó, teraz chodziło będzie wyłącznie o to, aby imigracja była procesem lepiej zarządzanym. Same Węgry oczywiście uznały deklarację za sprzeczną z ich interesami i jej nie podpisały. Polska jednak zachowała się w Marrakeszu zupełnie inaczej niż Węgry.

Czyny inne niż słowa

Polska bez najmniejszych zastrzeżeń podpisała deklarację końcową konferencji imigracyjnej w Marrakeszu. Cała sprawa została okryta wielką tajemnicą przez nasz rząd. Informacji o tym, że tak właśnie się stało, nie można znaleźć ani na stronach internetowych polskiego MSZ, ani nawet w polskiej prasie. Gdyby nie to, że tekst deklaracji z Marrakeszu został opublikowany w sieci wraz z listą jej sygnatariuszy, nie mielibyśmy szansy, aby się o tym dowiedzieć. Polski rząd, polski MSZ nadal milczą w tej kwestii, a jest ona bardzo interesująca z jednego zasadniczego powodu. Oficjalnie bowiem słyszymy, że Polska przeciwstawia się unijnej polityce odnośnie do imigracji. Nasze stanowisko w tej sprawie zawsze jest rzekomo takie samo jak Węgier. Jednak niewiele ma to wspólnego z prawdą.

Ale to niejedyny przejaw tego, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego okłamuje Polaków odnośnie do naszej polityki imigracyjnej. Takich sprzeczności pomiędzy deklaracjami premiera a tym, co w rzeczywistości robi nasz rząd w sprawie imigrantów, jest znacznie więcej. Warto jedynie wspomnieć o kilku z nich. Otóż kilka tygodni temu do Polski przybyła delegacja Agencji do spraw Migracji Zewnętrznych i Stosunków Pracowniczych Ministerstwa Pracy i Stosunków Pracy Uzbekistanu. Efektem polsko-uzbeckiego spotkania było podpisanie porozumienia, na mocy którego przybędzie do naszego kraju około 3 tys. uzbeckich imigrantów, mających dostać u nas zatrudnienie. Jak można nieoficjalnie usłyszeć, podobnego rodzaju porozumienia miały zostać zawarte przez nasz MSZ także z kilkoma innymi krajami azjatyckimi. Od kilku miesięcy nasz rząd pracuje nad dalszym zliberalizowaniem przepisów prawa, które dotyczą imigrantów. Chce m.in., aby imigranci mogli otrzymywać kartę pobytu nie na trzy lata jak do tej pory, ale na lat pięć. Co ciekawe, w innych unijnych krajach taką kartę pobytu imigranci otrzymują jedynie na rok. Ale nasz rząd chce również, aby imigranci mieli możliwość sprowadzania swoich rodzin do Polski. Planuje także wprowadzić zapisy, które będą pozwalały imigrantom na pobieranie wszystkich świadczeń socjalnych, włącznie z programem 500+. Jednak kwestią niepokojącą najbardziej jest to, że w naszym kraju działa dzisiaj co najmniej kilkaset wyspecjalizowanych agencji, które zajmują się legalizowaniem pobytu imigrantów w Polsce. Wykorzystują one luki w polskim prawie i czerpią z tego procederu spore zyski. Dlatego właśnie imigranci tak chętnie przybywają do Polski.

Politycy PiS się buntują

Dotychczasowe działania rządu w sprawie imigrantów, a jeszcze bardziej plany w tym zakresie budzą coraz większy niepokój wśród polityków PiS. Wielu z nich uważa, że to, co robi Mateusz Morawiecki, jest sprzeczne z tym, co partia Jarosława Kaczyńskiego głosiła już w czasie kampanii wyborczej 2015 r., kiedy zdołała przyciągnąć swoim programem znaczącą część Polaków i wygrać wybory. Wskazują również na to, że działania rządu w kwestii imigrantów są nieuczciwe wobec tych, którzy popierają PiS. Politycy podkreślają, że może to w przyszłości doprowadzić partię do przegranej w wyborach.

Jednym z polityków PiS, który wyraził swoje poważne wątpliwości w sprawie prowadzonej przez rząd polityki imigracyjnej, była posłanka Krystyna Pawłowicz. Posłanka postawiła w swoim liście do premiera Morawieckiego wiele istotnych pytań dotyczących działań i planów rządu w sprawie imigrantów. Jedno z nich dotyczyło imigrantów, którzy przybędą z Uzbekistanu. Swoje zaniepokojenie co do imigrantów wyraziła także posłanka Anna Sobecka, która złożyła interpelację do ministra spraw zagranicznych, ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra pracy i polityki społecznej w sprawie działalności agencji zajmujących się legalizacją pobytu imigrantów w Polsce. Jednak do tej pory ani Pawłowicz, ani Sobecka nie otrzymały żadnych odpowiedzi ze strony premiera i ministrów jego rządu.

Deklarację znajdziecie TUTAJ

źródło: Warszawska Gazeta

ndie.pl/tajny-szczyt-ma…

Patrz także:

„Małe” kalendarium "religii pokoju"

Koniec dobrej zmiany! Rząd będzie ściągał muzułmanów do Polski!!!

Wiceminister w rządzie PiS: jesteśmy skazani na migrantów. Wzrost gospodarczy ważniejszy niż bezpieczeństwo polskiego narodu

Biskupi znów stręczą nam "uchodźców"

„To pierwszy kraj w Unii Europejskiej, w którym islamiści przejmą ster rządów”
Anty_modernista
Mamy Ruch Narodowy którego nienawidzą żydzi i masoni. Niestety ludzie mają klapki na oczach, latający jak chomik w kołowrotku pomiędzy PO, PiSem, Nowoczesną ,PSL, SLD itp żydowskimi przebierańcami.
m.rekinek likes this.
ktozjak Bog
Kazdy dzien/tydzien/miesiac zwloki
w pokojowym odsunieciu od wladzy
masonow i ich pociotkow
/niebieskich. rozowych, czerwonych, teczowych/,
owocuje zblizaniem sie
do KONCA POLSKI i NARODU POLSKIEGO !
Czas na likwidacje wszystkich partii i oparcia bytu panstwowego
na JEZUSIE CHRYSTUSIE , Krolu Polski
i MARYI, Krolowej Korony Polskiej.

JEZUS i MARYJA
Anty_modernista likes this.
Quas Primas
Quas Primas
One more comment from Quas Primas
Quas Primas
Jednym słowem - pachołki żydostwa!
olek19801 likes this.
Tymoteusz
„W 1987 ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiupl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki, następnie rozpoczął studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w latach 1988–1989 brał udział w strajkach okupacyjnychpl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki. Studia te ukończył w 1992pl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki.
Kształcił …More
„W 1987 ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiupl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki, następnie rozpoczął studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w latach 1988–1989 brał udział w strajkach okupacyjnychpl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki. Studia te ukończył w 1992pl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki.
Kształcił się następnie na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University, a w 1995 uzyskał dyplom Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie Hamburskim. Studiował także na Uniwersytecie Bazylejskimpl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki i w Kellogg School of Management przy Northwestern Universitypl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki.” Źródło.

Gdybym nie znał tego okresu, to bym powiedział, że mamy tu do czynienia z geniuszem. Tak się składa, że znam kilka bardzo inteligentnych Osób, które studiowały w tamtym okresie, i te Osoby kończyły wówczas co najwyżej 2 fakultety.

Jakoś od początku, intuicyjnie, nie podobał mi się Mateusz Morawiecki.
Później się okazało, jak to dziecko Kornela Morawieckiego (coraz mam większe wątpliwości do jego solidarnościowej martyrologii - należałoby się temu dokładnie przyjrzeć) i koszernej mamy (co było do niedawna tajemnicą poliszynela) związało się z wojskowymi komunistami z WSI.

Nie dziwi więc bardzo intratna posada w banku, a później premierostwo. Po prostu cud nie z tej Ziemi...
olek19801 and one more user like this.
olek19801 likes this.
osdamen likes this.
franciszek44
Wladze polskie niestety polskimi nie sa i jako takie nie wystepuja w interesie panstwa oraz narodu. Z powyzszej racji nalezy uczynic wszystko co mozliwe, droga pokojowa, uczynic, aby dotychczasowych zloborobow odsunac od wladzy i stworzyc calkowicie inny/nowy system, katolicki, z Prawem Bozym jako Konstytucja panstwa polskiego. Czas jest tutaj tez ogromnie wazny. Dlatego narod z Boza pomoca, …More
Wladze polskie niestety polskimi nie sa i jako takie nie wystepuja w interesie panstwa oraz narodu. Z powyzszej racji nalezy uczynic wszystko co mozliwe, droga pokojowa, uczynic, aby dotychczasowych zloborobow odsunac od wladzy i stworzyc calkowicie inny/nowy system, katolicki, z Prawem Bozym jako Konstytucja panstwa polskiego. Czas jest tutaj tez ogromnie wazny. Dlatego narod z Boza pomoca, musi tego dokonac JAK NAJSZYBCIEJ !

JEZUS i MARYJA
osdamen likes this.
Rafał_Ovile
Wyborcy TARGOWICY (po-pis itp.) wspierają gwałt na Bogu i narodzie ponieważ TARGOWICA łamie prawo naturalne (dopuszcza legalne morderstwa w łonie matek, in-vitro itp.) i zdradza Polskę. Świętokradcze przyjmowanie Komunii Świętej tłumaczyłoby diaboliczną schizofrenię w umysłach katolickich wyborców polegającą na ciągłym wybieraniu partii i osób łamiących prawo Boże i odbierających suwerenność …More
Wyborcy TARGOWICY (po-pis itp.) wspierają gwałt na Bogu i narodzie ponieważ TARGOWICA łamie prawo naturalne (dopuszcza legalne morderstwa w łonie matek, in-vitro itp.) i zdradza Polskę. Świętokradcze przyjmowanie Komunii Świętej tłumaczyłoby diaboliczną schizofrenię w umysłach katolickich wyborców polegającą na ciągłym wybieraniu partii i osób łamiących prawo Boże i odbierających suwerenność Ojczyzny. Jako karę będącą aktem miłosierdzia należałoby tymże wyborcom odebrać prawo głosu i ich ekskomunikować z Kościoła katolickiego.
m.rekinek likes this.
m.rekinek
A za zdradę Ojczyzny dostaniecie - kulę w łeb !!!
Tak było zawsze i teraz tak będzie i nawet jak wy, zdrajcy doczekacie 90 lat, sprawiedliwość was dosięgnie, a będzie to szybciej niż myślicie. I módlcie się ,żeby to się stało zanim was dosięgnie sprawiedliwość Boża, bo wtedy wam nawet sam Bergolio nie pomoże.
olek19801 and one more user like this.
olek19801 likes this.
Quas Primas likes this.
Rafał_Ovile shares this.
ZDRADA PIS - TARGOWICA!
olek19801
xmireknowak likes this.
olek19801 likes this.
olek19801
Polski premier z korzeniami żydowskimi w tle. Wygląda na to, że katolewica ma swojego człowieka na stanowisku. Szykuje się kolejna ciekawa zagrywka polityczna związana z chorobą Kaczyńskiego: pikio.pl/nieoficjalny-pr…

co PiS ukrywa przed Polakami?
warszawskagazeta.pl/…/5833-co-pis-ukr…
Anty_modernista
Dokładnie tak adan2 Obcy nigdy nie uszanuje naszego narodu, naszej wiary, naszej tradycji, naszego dziedzictwa, naszej kultury, naszej tożsamości. Podepcze niczym ewangeliczne wieprze.
Rafał_Ovile likes this.
adan2
tak,polski premier ,który dzieci swoje kształcił w żydowskiej szkole ,jakim trza być ciulem aby wierzyć w te bajki o tym że działają dla dobra Polski .........to sitwa jest
osdamen and 3 more users like this.
osdamen likes this.
xmireknowak likes this.
Quas Primas likes this.
Anty_modernista likes this.