Język
Wyświetlenia
2 tys.
pl.news 4 4

Kardynał Sarach: Kardynałowie będą grabarzami Kościoła

Kardynał Robert Sarach, przewodniczący Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, pisze w swojej książce "The power od silence", że w czasie konklawe kardynałowie powinni podporządkować się woli Ducha Świętego: "jeśli zdławimy Ducha Świętego przez żałosne, typowo ludzkie kalkulacje, tajne spotkania i konsultacje medialne, sprowadzimy tragedię i będziemy grabarzami boskiej natury Kościoła" (str. 112 oryg. wyd.).

"Tajne spotkania" to nawiązanie do tzw. Mafii św. Galena, spotkań odbywających się w szwajcarskim Sankt Gallen. Grupa ta, której przewodniczył liberalny kardynał Gotfryd Danneels, od 1996 roku zrobiła wiele, żeby wybrać lewicowego papieża. Podstawowym kandydatem grupy był Jorge Bergoglio.

Grafika: Robert Sarah, © Antoine Mekary, Aleteia, CC BY-NC-ND , #newsMfuxnmlhxp
masada
swojej książce "The power od silence", że w czasie konklawe kardynałowie powinni podporządkować się woli Ducha Świętego: "jeśli zdławimy Ducha Świętego przez żałosne, typowo ludzkie kalkulacje, tajne spotkania i konsultacje medialne, sprowadzimy tragedię i będziemy grabarzami boskiej natury Kościoła.
----------------------------------------------------------------------------------------
Czy taka… Więcej
Weronika.S
@Bos016 To dotyczy Benedykta XVI, który ma w herbie Murzynka. Proroctwa nigdy nie spełniają się tak bezpośrednio. Podobnie jak ta o papieżu Piotrze Rzymianinie. Niektórzy twierdzą, że ma to być bezpośrednie prowadzenie Kościoła przez świętego Piotra.
Rafał_Ovile
To co było ukryte (dot. abdykacji), staje się coraz bardziej jawne.
Bos016
Ale mocne i odważne słowa !!! Kardynał Sarah dla mnie, to ideał przyszłego papieża. Może by zdołał jeszcze uratować Kościół. Gdzieś czytałem, że ostatnim papieżem ma być Murzyn.