Język
Wyświetlenia
2 tys.
pl.news 4 4

Kardynał Sarach: Kardynałowie będą grabarzami Kościoła

Kardynał Robert Sarach, przewodniczący Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, pisze w swojej książce "The power od silence", że w czasie konklawe kardynałowie powinni podporządkować się woli Ducha Świętego: "jeśli zdławimy Ducha Świętego przez żałosne, typowo ludzkie kalkulacje, tajne spotkania i konsultacje medialne, sprowadzimy tragedię i będziemy grabarzami boskiej natury Kościoła" (str. 112 oryg. wyd.).

"Tajne spotkania" to nawiązanie do tzw. Mafii św. Galena, spotkań odbywających się w szwajcarskim Sankt Gallen. Grupa ta, której przewodniczył liberalny kardynał Gotfryd Danneels, od 1996 roku zrobiła wiele, żeby wybrać lewicowego papieża. Podstawowym kandydatem grupy był Jorge Bergoglio.

Grafika: Robert Sarah, © Antoine Mekary, Aleteia, CC BY-NC-ND , #newsMfuxnmlhxp
Napisz komentarz
masada
swojej książce "The power od silence", że w czasie konklawe kardynałowie powinni podporządkować się woli Ducha Świętego: "jeśli zdławimy Ducha Świętego przez żałosne, typowo ludzkie kalkulacje, tajne spotkania i konsultacje medialne, sprowadzimy tragedię i będziemy grabarzami boskiej natury Kościoła.
----------------------------------------------------------------------------------------
Czy taka… Więcej
Weronika.S
@Bos016 To dotyczy Benedykta XVI, który ma w herbie Murzynka. Proroctwa nigdy nie spełniają się tak bezpośrednio. Podobnie jak ta o papieżu Piotrze Rzymianinie. Niektórzy twierdzą, że ma to być bezpośrednie prowadzenie Kościoła przez świętego Piotra.
Rafał_Ovile
To co było ukryte (dot. abdykacji), staje się coraz bardziej jawne.
Bos016
Ale mocne i odważne słowa !!! Kardynał Sarah dla mnie, to ideał przyszłego papieża. Może by zdołał jeszcze uratować Kościół. Gdzieś czytałem, że ostatnim papieżem ma być Murzyn.
ELZBIETA SPITALNIAK lubi to. 
mk2017 lubi to.