Clicks1.1K
pl.news
22

Kardynał pogania: Franciszek "musi" ostatecznie wyjaśnić

Kardynał Utrechtu (Holandia), Willem Eijk, powiedział, że Franciszek "musi" dać wyjaśnienia w sprawie nauczania dotyczącego małżeństw, cudzołóstwa, interkomunii i homoseksualizmu.

W rozmowie z 15 maja z LifeSiteNews.com Eijk przypomniał swoje wcześniejsze (niedosłyszane przez Franciszka) błagania ze stycznia 2018 i maja 2018. Żałuje, że Franciszek "nie zareagował, przynajmniej nie publicznie".

Eijk zauważa, że obecny kryzys Kościoła rozpoczął się w Holandii, kiedy państwo stało się "epicentrum eksperymentów liturgicznych". W latach 60 podstawowym celem była "improwizacja całej Mszy".

Po II Soborze Watykańskim (1965-1971), kiedy wprowadzono zmiany nazwane "reformą" liturgii, większość katolików nagle przestała chodzić na Mszę.

Obecnie w niedzielnym nabożeństwie bierze udział 4-5% holenderskich katolików.

Eijk wyjaśnił, że zacząć odprawiać Mszę twarzą do Pana w swojej kaplicy, ponieważ nie chciał dłużej odwracać się plecami do Chrystusa, tylko stanąć twarzą przed Chrystusem w tabernakulum.

Dodał, że to "można zrobić wszędzie" i jest to "bardzo piękne" oraz "ubogacające".

Grafika: Willem Eijk, Jeanne Smits © LifeSiteNews.com, #newsAzisvzycbm
ŚW.FILOMENA and one more user like this.
ŚW.FILOMENA likes this.
To już ,,ostatecznie,, wyjaśnił Chrystus, kto tego nie rozumie niech czyta Ewangelię. Franciszek nic nie musi wyjaśniać. Nauczanie Chrystusa jest jasne! Prości rybacy w lot to pojęli i przekazali, ale dla współczesnych erudytów to za trudne.
turysta569 likes this.