Clicks48
lt.news

Pataikautojas vyskupas: Amazonės sinodo pagrindinė tema yra kunigų celibato „nužudymas“

Ispanijoje gimęs Puyo miesto Ekvadore vyskupas Rafarelis Cob Garcia (67-erių metų amžiaus) Amazonės sinodą jau vadina „istorišku“ ir tikisi, jog kunigų celibatas bus panaikintas ar „nužudytas“, rašo portalas Cruxnow.com (rugsėjo 16).

Spaudos konferencijos metu vyskupas Cob pasidalijo teorija, kurią klaidingai įrodė žinomi istorikai, jog ankstyvoji Bažnyčia „įšventindavo susituokusius vyrus“. Tiesa yra kiek kitokia: tik susituokę vyrai, kurie pagal bendrą susitarimą išsiskyrė su savo žmonomis ir gyveno atskirai, galėdavo tapti kunigais.

Cob tiki, jog (kvailieji) Amazonės čiabuviai „nesuvokia“ celibato gyvenimo, tarsi Kristus kvietė tik Vakarų šalių žmones jo labui apleisti viską ir gyventi pagal celibato principus.

Vyskupas pripažįsta, jog susituokusių dvasininkų idėja galėtų būti pritaikytai viso pasaulio Bažnyčiai ir ne tik Amazonėje. Jis taip pat pabrėžė, jog sinodas vienija ir Romą bei tuo pačiu yra skirtas visai Bažnyčiai.

Nieko nesigėdijantis vyskupas Garcia tarsi suvaidino pataikautoją išaukštindamas Popiežių Pranciškų šiam užklijuodamas „pranašo“ etiketę.

Paveiksliukas: Rafael Cob García © Pressefoto Bistum Eichstätt (pde), #newsEmgljqfnfp