Jazyk
Pozretia
438
csk.news 1

"Konzervatívny" diecézny biskup odchádza do dôchodku s SSPX

Po svojom odchode do dôchodku v apríli bude biskup Chur biskup Vitus Huonder, 76, Švajčiarsko, sídliť v internátnom inštitúte Sancta Maria v meste Wangs, 30 km severne od mesta Chur, v diecéze svätého Gallena.

Škola patrí Kňazskej Spoločnosti svätého Piusa X (SSPX). Pápež František podporuje krok, ktorý Hounder oznámil pred mesiacom listom vybranej skupine kňazov.

Huonder viedol diecézu Chur už takmer dvanásť rokov. Bol typickým "konzervatívcom", ktorý príležitostne urobil "konzervatívne" vyhlásenia, ale inak riadil radikálno-liberálnu diecézu, podporujúc antikatolíckych kňazov na vedúce pozície a zároveň odstupujúc dobrých kňazov do okrajových farností.

Počas jeho doby odišlo z jeho diecézy približne 15 mladých a mladších kňazov, ktorí patrili Katolíckemu krídlu.

Keď liberálny farár požehnal v roku 2015 homosexuálne pseudo-manželstvo, Huonder sa ho nedotkol. Jeden kňaz v dôchodku, ktorý verejne vyhlásil, že žije v konkubináte so ženou, mohol osláviť svoje kňazské jubileum bez Huonderovho zásahu.

Profesori v seminári v Chur sú liberálni extrémisti. Takmer všetci boli vymenovaní Huonderom. Nie je prekvapujúce, že keď Huonder odišiel do dôchodku v roku 2017, František predĺžil svoj mandát o ďalšie dva roky.

[Zverejnenie: Biskup Huonder je nepriateľom gloria.tv, ktorý ho podporil na začiatku svojho funkčného obdobia.]

Obrázok: Vitus Huonder © Pressebild, #newsYykmsmncdf