Język
Wyświetlenia
470
Pascendis Dominicis Gregis 17 6

Ostatnia moda


„My Kościoła nie zwyciężymy rozumowaniem, ale psuciem obyczajów” uchwalili na zjeździe masoni. I poczęli siać niemoralność przez teatry, kina, książki, czasopisma, obrazy, rzeźby itd. i przez coraz to bardziej – za przeproszeniem – świńskie mody. Ileż dusz przez to ginie!!!...

Ale niech pomną na „ostatnią modę…” w trumnie, niech do Niepokalanej się uciekają, a otrzeźwieją.

Obecny Ojciec święty Pius XI sam ułożył następującą modlitwę do Niepokalanej o skromność w ubiorze i odpustem 300 dni ją ubogacił:

„Maryjo, Niepokalana Dziewico, okryj nas płaszczem swojej świętości, jak się Kościół święty wyraża, abyśmy się okryli świętą czystością obyczajów, opierając się zgorszeniu, pochodzącemu przede wszystkim z nagannej mody w ubiorach, z czytania złych książek i przewrotnych gazet. Wyjednaj nam, abyśmy dobrym przykładem przyświecali, zwłaszcza w naszym obcowaniu z bliźnimi, w naszym stroju i wyborze książek i pism do czytania, abyśmy pod tym względem nie dawali zgorszenia. Ofiarujemy Ci te nasze mocne postanowienia, abyś je Boskiemu swemu Synowi przedłożyła w tym celu, żeby Go przeprosić i wynagrodzić za owe zgorszenia, na jakie w obecnych czasach patrzymy, często nawet wśród katolików, a które są zniewagą Boskiego Majestatu. Amen.
Tymoteusz
www.traditio.com/comment/com1703za.jpg
Fatima (jak widać - przejęta przez żydo-masonerię) - Świątynia rakiety tenisowej, ewentualnie bandżo.
Znamienne, że na biskupa Rzymu zwanego Franciszkiem mówią: „Judeosatanista”...
Tymoteusz
A tu mamy, jak u tych Kobiet, taką samą żydo-masońską pustkę (w sensie duchowym) :

gloria.tv/…/j
Niby w kościele.

static.seattletimes.com/…/7b1e2d2796d247a…
Fatima (jak widać - przejęta przez żydo-masonerię) w czarnych satanistycznych kolorach z biskupem Rzymu.

static.seattletimes.com/…/f49fb9d2fa0d4a5…
Fatima (jak widać - przejęta przez żydo-masonerię) - Biedni święci Pastuszkowie, tak ich … Więcej
Stonka Ziemniaczana
Świetne zestawienie historii mody kobiecej na przestrzeni 200 lat.
mymodernmet.com/womens-fashion-history/
Proszę zauważyć, że pierwsze krótsze ubiory pojawiły się ok. 1915 roku.
Tymoteusz
Przyznam, że również miałem w międzyczasie podobne skojarzenie (że ta modlitwa jest aktem strzelistym) :-)
@Tymoteusz To jest piękny akt strzelisty: bo objawiła go nam sama Niepokalana. W tej modlitwie zawierzamy samych siebie Niepokalanej. Zawierzamy również wszystkich, którzy się do Niej nie zwracają tj. protestantów, muzułmanów, buddystów, ateistów, komunistów, racjonalistów i wielu innych, którzy tkwią w błędach i herezjach. A zwłaszcza szczególnie zawierzamy masonów i żydów bo masoni to nic … Więcej
Tymoteusz
Pascendis Dominicis Gregis :
„Tą króciutką modlitwę odmawiajmy nie tylko na dziesiątku różańca, ale w każdej modlitwie, którą odmawiamy.”

Na to nie wpadłem, bardzo dobry pomysł :-)
@Tymoteusz Tą króciutką modlitwę odmawiajmy nie tylko na dziesiątku różańca, ale w każdej modlitwie, którą odmawiamy.
Tymoteusz
@Pascendis Dominicis Gregis :
„Z resztą dzisiaj pojęcia odwraca się do góry nogami. Pomieszanie z poplątaniem.”

O co usilnie zabiega żydo-masoneria, dlatego warto odmawiać również po każdym dziesiątku różańca świętego oryginalną wersję modlitwy św. O. Maksymiliana Marii Kolbego:

„O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, … Więcej
@Tymoteusz Z resztą dzisiaj pojęcia odwraca się do góry nogami. Pomieszanie z poplątaniem.
Tymoteusz
@Tatulek Kochany - Przed chwilą wszedłem na stronę, którą podałeś (oczywiście znaną mi) i usłyszałem podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem słynną modlitwę św. O. Maksymiliana Marii Kolbego w oryginalnej wersji (czyli niezmutowanej) :-) :

„O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , Więcej
Tymoteusz
@Pascendis Dominicis Gregis - Oczywiście dla nas zwykłych, normalnych ludzi czarny jest kolorem. Natomiast dla niektórych projektantów może jest kolorem tabu czy coś w tym stylu, a może chodzi zwyczajnie o wrażenie estetyczne, no bo, gdy mówimy kolorowy, to nie mamy (z reguły) na myśli koloru czarnego... Innymi słowy, kolor czarny jest zaprzeczeniem „kolorowości” (że się tak wyrażę).
@Tymoteusz Jak czarny nie jest kolorem? To chyba jakaś pseudo projektantka. To tak samo jest dzisiaj ze sztuką. Sztukę dzisiaj nie powinno się rozumieć tylko podziwiać.
Tymoteusz
@Pascendis Dominicis Gregis - Jeszcze mamy do czynienia z pokłosiem „mody” na czarno. Mój kolega, gdy szedłem z nim w jednym z dużych miast Polski, mówił: klony, a ja dodam, że jak kobieta ma gust, to ma swój styl, i gdy spojrzy na fotografię z jej osobą sprzed np. 10-ciu lat, to nie pomyśli, ale śmiesznie (albo głupio) wtedy byłam ubrana. Tak na marginesie, kiedyś słyszałem opinię jakiejś … Więcej
@Tymoteusz To tylko rąbek dzisiejszej mody. Można zobaczyć w koło wiele. A no np.: kobiety chodzące w podartych spodniach, w kolorowych włosach, a facetów w spodniach tzw. rurkach, w tatuażach (bo myślą że są bardziej męscy), w pedalskich fryzurach. To są przykłady, gdzie ludzie nie maja szacunku do swojej osoby.
Super, że spodobała ci się ta modlitwa.
Tymoteusz
Pierwsze moje skojarzenie, to jakieś zombie?
Drugie, co one są takie smutne, a właściwie przygnębione?

Zapewne myślały, że żyjąc w wieszakowym Matrixie, będą szczęśliwe, a tu niestety, rzeczywistość jest brutalna, narkotyki, przelotne romanse, wykorzystywania itp. „atrakcje” tego świata...

Przy okazji, piękna modlitwa Papieża Piusa XI, zapisałem ją sobie :-)
Anty_modernista
Rozmawiajmy ze znajomymi. Ostrzegajmy przed żydomasońskimi zasadzkami, by nie brali udziału w tej ohydzie spustoszenia i z Bożą pomocą ocalili dusze.