Język
Wyświetlenia
2,4 tys.
pl.news 11

To już nie jest Kościół katolicki: różne diecezje z różnymi sakramentami

Monachijski kardynał, Marx, stwierdził, że poszczególne niemieckie diecezje powinny mieć własne zasady odnośnie do Komunii dla Protestantów.

Według dpa z 12 maja Marx powiedział, że episkopat nie ma kompetencji wydawania poleceń pojedynczym diecezjom.

Biskup Mainz, Peter Kohlgraf, powiedział zaś 14 maja Kölner Stadt-Anzeiger, że każdy niemiecki biskup ma swobodę w ustalaniu dyscypliny sakramentów.

Sam nawet uważa za "ekscytującą" możliwość obserwacji wydarzeń po tym, kiedy pewne zasady wprowadzi się w Kolonii, a inne w Akwizgranie.

Takie wypowiedzi są dobitnym znakiem końca istnienia Kościoła Katolickiego w Niemczech.

Grafika: Reinhard Marx, Rainer Maria Woelki, © Raimond Spekking, CC BY-SA, #newsIghxoekhtu
KamilMila
...a mocepiekielne nie zmogą Kościoła.
Jest kłamstwem zatem obrzydliwym stwierdzenie to-To już nie jest Kościół katolicki: różne diecezje z różnymi sakramentami
KamilMila wspomniał ten post w ...a mocepiekielne nie zmogą Kościoła. Jest kłamstwem zatem obrzydliwym stwierdzenie to-To już nie ….
VRS
@ktozjak Bog

Myśl Franciszka?
Toż to dążenie do soborowego ideału kolegializmu. Już w Lumen Gentium 22 wskazywano "Ta sama władza kolegialna może być sprawowana wespół z papieżem przez rozproszonych po świecie biskupów, byle tylko Głowa Kolegium wezwała ich do kolegialnego działania albo przynajmniej zatwierdziła jednakową działalność przebywających w rozproszeniu biskupów lub dobrowolnie ją … Więcej
ktozjak Bog
Heretyccy biskupi zatem kontynuuja mysl Franciszka papieza o DECENTRALIZACJI. Teraz mowa o oddaniu decyzji kosciolom /biskupom/lokalnym, a za moment pojdzie to dalej: kazdy kaplan "otrzyma wladze" rozeznawania i decydowania o wierze i moralnosci.
Witamina
Język tutaj katolików i sposób wyrażania się jest porażający,zniechęciłam się bardzo, oczywiście jest kilka osób wyważonych i podzielam ich zdanie zastanawiam się ale inni krytykując zło które się szerzy powinni delikatniej wyważać słowa bo trzeba dużej wiedzy i pewności aby stwierdzić czy coś jest faktem już czy narazie złym i zawodnym tropem
predex
Marx Engels i Lenin, u Niemców jak coś łykną to do całkowitego zatracenia.
Ten naród jest duzo głupszy od naszego.
Komunizm , faszyzm,protestantyzm=cała ta zaraza od nich.
antonio 64_64
OJ CO ZA BIEDNI LUDZIE , JAK szatan ICH ZNIEWOLIŁ