Język
Wyświetlenia
6 tys.
Quas Primas 18 2

500-lecie LUTRA - Ksiądz SOWA ostro o Andrzeju Dudzie: Wstyd za Prezydenta, DUMA z Prymasa Polski!

Ksiądz Kazimierz Sowa ostro skrytykował prezydenta Andrzeja Dudę i jednocześnie pochwalił prymasa Polski Wojciecha Polaka. "Duma z Prymasa Polski, a za Prezydenta wstyd. Czyli jest jak zawsze" - napisał ksiądz Sowa na swoim profilu na fb. Poszło o uroczystości 500. lecia Reformacji organizowane przez wyznawców luteranizmu, w których Andrzej Duda nie weźmie udziału. W sieci zawrzało.

Ksiądz Kazimierz Sowa - katolicki duchowny znany z występów w programach publicystycznych skrytykował postawę prezydenta Andrzeja Dudy, który, jak podaje portal ekumenizm.pl, odmówił honorowego patronatu uczestnikom polskich obchodów 500. lecia Reformacji organizowanych przez Kościół Ewangelicko-Augsburski. W uroczystościach ma wziąć udział Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, który wszedł nawet w skład Komitetu Honorowego uroczystości. "Duma z Prymasa Polski, a za Prezydenta wstyd. Czyli jest jak zawsze" - napisał na swoim profilu duchowny.
Wypowiedź ks. Kazimierza Sowy wywołała falę komentarzy w sieci. Internauci sugerowali nawet, że prezydent zrezygnował z patronatu, żeby nie podpaść metropolicie krakowskiemu - kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi. "Prezydent wszystkich Polaków. I na pewno wszystkich chrześcijan." - napisała jedna z internautek. Nie wszystkim jednak spodobały się ostre słowa księdza Kazimierza Sowy. "Co prymas ma świętować, rozłam w Świętym Kościele?" - zastanawiali się komentujący.

app-facebook

Kazimierz Sowa
W niedzielę

Duma z Prymasa Polski, a za Prezydenta wstyd. Czyli jest jak zawsze.
Depesza KAI: Prymas Polski abp Wojciech Polak wszedł w skład Komitetu Honorowego obchodów 500-lecia Reformacji. Listę jego członków ogłosił bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
Według informacji portalu ekumenizm.pl, prezydent Andrzej Duda odmówił objęcia tych obchodów swoim honorowym patronatem. Szef państwa skieruje jedynie list do uczestników obchodów centralnych w Warszawie w październiku 2017 r.


Obchody 500. lecia Reformacji (rozłamu w Kościele rozpoczętego przez Marcina Lutra w 1517 roku , w wyniku którego powstał m.in. kościół luterański, którego członkowie wzorem zakonnika sprzeciwiali się sprzedaży odpustów) w Polsce rozpoczną się 31 października 2016 roku. Z tej okazji luteranie będą uczestniczyć w nabożeństwie, które odbędzie się w Kościele Jezusowym w Cieszynie (woj. śląskie). Centralne obchody odbędą się w Warszawie w październiku 2017 roku. Kancelaria Prezydenta RP zadeklarowała, że w imieniu prezydenta skieruje list do uczestników.

www.msn.com/…/ar-BBwEqZq
mroku2008
Prezydent zachował się jak należy!! co nas katolików obchodzi luteranizm.
m.rekinek
Prymas Polski abp Wojciech Polak ma szansę zostać kardynałem.
O tym, że nazwiska nowych kardynałów zostaną ogłoszone w połowie października, napisał "America Magazine" wydawany przez amerykańskich jezuitów. Miałoby to mieć związek z konsystorzem, który prawdopodobnie odbędzie się 20 listopada. Nowych kardynałów ma być 13.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, szansę na kardynalski kapelusz ma … Więcej
baranek
A ten gościu na zdjęciu, to kto? Ksiądz przynajmniej koloratkę nosi!
Quas Primas
"W wyznaniu wiary (CREDO) świętego ATANAZEGO, który dziś zupełnie ZNIKNĄŁ z liturgii czytamy:
"Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać katolickiej wiary.
Jeżeli jej w całości i bez skazy nie zachowa, niechybnie na wieki zginie."

.... Nie ma więc mowy moi drodzy o posłuchu dla szerzycieli błędów - kimkolwiek by oni nie byli... Tak, jak uczy święty Paweł - " Nad … Więcej
Quas Primas
"Wskazywanie błędu i grzechu jest OBOWIĄZKIEM Kapłana, ojca, matki, wychowawcy - katolika.
EGOISTA nie upomina!
Wskazywanie błędu i grzechu jest obowiązkiem miłości i miłosierdzia."
(Ks. Jacek Bałemba)
osdamen
Jaki z tego biednego człowieka - ksiądz katolicki ( widać, słychać i czuć )
Toż, to prawdziwy apostata i zwodziciel.
Co do pochwał kierowanych do pożal się Boże "Prymasa Polski", można by powiedzieć: " Mamo chwalą nas, - kto?- ty mnie ja was" Jeden wart drugiego.
annaaurelia
No i dobrze, że nie nosi koloratki, bo by zwiódł więcej dusz, a tak w rozpiętej koszuli, pitoląc, trzy po trzy, stał się celebrytą wyborczej i TVN u ..... podsumowując, to nie moja bajka.
Anty_modernista
Ja bym powiedział wstyd za prymasa zdrajcę, a duma z prezydenta, który nie weźmie udziału w tym diabelskim nierządzie.
wierny
Sowa jest symbolem masońskim więc nie dziwota ze ten "ksiądz" tak się nazywa.Protestantyzm to jedna wielka herezja która prowadzi ludzi na wieczne potępienie.
Bogusława41
Ja też nie wezmę udziału.Niech żyje pokolenie Jana Pawła II.
Brawo Panie Prezydencie .

Wstyd, księże Prymasie .
aseret2
Biorąc pod uwagę słowa tego Pana księdza Sowy można się tylko zastanawiać kim on w rzeczywistości jest czy aby na pewno księdzem . przede wszystkim wstydzi się stroju kapłana z którego winien być dumny , nawet koloratka mu przeszkadza ? dlatego z czystym sumieniem piszę ten mężczyzna, ten facet, ten pan / jak widać na załączonym zdjęciu / jest wszystkim po kolei ale nie kapłanem i na pewno nie … Więcej
VRS
Pełny skład komitetu:
Komitet honorowy hucznych obchodów rocznicy herezji
m.in. m: abp Polak, Gronkiewiczowa-Waltzowa plus luterańskie "biskupki".
VRS
Dowiadujemy się zatem że Prymas wspiera aktywnie herezję luterańską. Co na to katolicy w Polsce?

PS Brawo Andrzej Duda.
m.rekinek
Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód3,
a nie trwa w nauce [Chrystusa],
ten nie ma Boga.
Kto trwa w nauce [Chrystusa],
ten ma i Ojca, i Syna.
Jeśli ktoś przychodzi do was
i tej nauki nie przynosi,
nie przyjmujcie go do domu
i nie pozdrawiajcie go,
albowiem kto go pozdrawia,
staje się współuczestnikiem jego złych czynów
.

(2 J 1, 9-11)
(3 - Tzn. szerzy nowe nauki niezgodne z nauką Chrystusa)
Quas Primas
Prymas Polski weźmie udział w uroczystościach 500-lecia bluźniercy Lutra?
To może przypomnę słowa katolickiego Kapłana w tej kwestii:
-----------------------------------
pytanie : Proszę księdza - jak w tej perspektywie, ma się zapatrywać biedny, skołatany katolik, który już sam nie wie kim jest..., jak ma się zachować w perspektywie obchodów rocznicowych, które już dziś są artykułowane i ponoć … Więcej
Quas Primas
A to ci dopiero duma i wstyd!!!
-----------------------------
"Ksiądz Kazimierz Sowa - katolicki duchowny znany z występów w programach publicystycznych ,skrytykował postawę prezydenta Andrzeja Dudy który, jak podaje portal ekumenizm.pl, odmówił honorowego patronatu uczestnikom polskich obchodów 500. lecia Reformacji organizowanych przez Kościół Ewangelicko-Augsburski. W uroczystościach ma … Więcej