Clicks114
kovanecky
101

Żyd który stworzył Goralenvolk - historia hucpy

Wybrane ze wspomnień wnuka Henryka Szatkowskiego;

1) Henryk Szatkowski nie był zakopiańczykiem z urodzenia, lecz z wyboru. Nazywano go Dzidkiem. Urodził się 27 listopada 1900 roku w Krakowie
2) Zdaniem Zborowskiego na jego decyzję mógł wpłynąć fakt, że jego babka była pochodzenia żydowskiego.
3) Wielu autorów piszących o „Goralenvolku" podaje, że został zwerbowany przez niemiecki wywiad (Abwehrstelle) jeszcze w latach 30.
4) W czasie kampanii wrześniowej znalazł się poza Zakopanem. Według relacji kilku świadków z tzw. procesu góralskiego pod Tatry miał powrócić w październiku 1939 roku. I niemalże od razu zaczął wtedy namawiać grupę górali, w tym Wacława Krzeptowskiego, do współpracy z Niemcami.
5) Popularny „Dzidek" miał też w czasie okupacji ambicję pełnienia funkcji zastępcy niemieckiego burmistrza Zakopanego, Hansa Malsfeya, i dość często się z nim spotykał.
6) Adam Palmrich, żołnierz AK o pseudonimie Orwid, relacjonował, „że jeszcze przed wojną na kartce przesłanej przyjaciołom [Szatkowski – przyp. W.S.] podpisał się »Wasz Ostrogota«. To wskazywałoby, że jeszcze przed wrześniem 1939 roku przygotowywał teorię o germańskim pochodzeniu górali"
7) Trzeba powiedzieć, że brał on udział w najważniejszych akcjach związanych z „Goralenvolkiem": w przygotowywaniu wyjazdu delegacji góralskiej na Wawel w listopadzie 1939 roku, przyjmowaniu generalnego gubernatora Hansa Franka i jego świty w Zakopanem 12 listopada 1939 roku, w przygotowaniu dla władz niemieckich memoriału o góralach, napisanego niejako w ich imieniu. Uczestniczył także w organizacji wizyty Reichsführera SS Heinricha Himmlera w Zakopanem pod koniec stycznia 1940 roku. Wreszcie to „Dzidek", bo tak nazywano Szatkowskiego, przygotowywał grunt pod akcję kenkart rozpoznawczych w 1942 roku.
8) Co się ostatecznie stało z Henrykiem Szatkowskim? Nikt tego do końca nie wie. Wyjechał z Zakopanego i dotrzymał słowa – nigdy się już z rodziną nie skontaktował.
Jedna z moich rozmówczyń podała mi sensacyjną informację, że opuścił on Kraków w 1944 roku z trzema paszportami w ręku, o których mówił w swoich zeznaniach Juliusz Zborowski.
9) ..... z Włoch dotarł do Anglii, gdzie – według dokumentów Urzędu Bezpieczeństwa – miał się znaleźć w Londynie i pracować tam, rzekomo, jako urzędnik. Dalszy ślad jednak się urywa.
10) Są tacy w Zakopanem, którzy twierdzą, że wyjechał do Ameryki Południowej, ale konkretnych dowodów na to nie przedstawiają.

P.S.
Raz na zawsze należy podkreślić to zdanie;
Wreszcie to „Dzidek", bo tak nazywano Szatkowskiego, przygotowywał grunt pod akcję kenkart rozpoznawczych w 1942 roku.
To zdanie potwierdza kłamstwo Góralskich Kenkart.
Szatkowski wykorzystał spis ludności na którym władze okupacyjne nakazały określić swoje pochodzenie etniczne.
G-Górale, P-Polacy, Ż-Żydzi, C-Cyganie itp.
Ze wspomnień ludzi dowiedzieć się można że w domach góralskich podpisywano się G albo P.
Szatkowski pobrał te gotowe informacje i na tej podstawie stworzył listę i kenkarty z pieczątką G (tzw. Góralskie Kenkarty)
Po wojnie, okupanci bolszewiccy na podstawie list Szatkowskiego prowadzili akcję zastraszania i terroru na Podhalu, wielu ludzi przez to kłamstwo starciło życie, zdrowie i majątek. Na liście tej znalazło się wielu szacownych patriotów z żołnierzami "błękitnej armii" Hallera włącznie.
P.S. 2
Poraz dziewiąty zamieszczam ten post na GloriaTV ponieważ jest on usuwany w sposób niesprawiedliwy i arogancki.
Wszystkie wiadomości są skopiowane z autorskich wspomnień wnuka Henryka Szatkowskiego zamieszczonych na portalu historycznym.
historia.uwazamrze.pl/%E2%80%A6/moj-dziadek-z-g…
Mój komentarz ze wspomnień niemieckiego spisu ludności jest prawdziwy a nazwiska osób wspominających są mi znane.
PS.3
Spis Ludności na Podhalu odbył się w czerwcu 1940 roku
Anty_modernista likes this.
osdamen
Bluźnierstwo przeciw Bogu - dywersja na Glorii !

Co ty „Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara” za bzdury i potwarz poprzez idiotyczny artykuł i linki do jeszcze większych bzdurnych stron ateistycznych czy gnostycznych propagujesz?

Co to jest? -
NWO zapisany w Biblii Sieć śmierci Bestii cz.4

a tam między innymi:

Biblia opisuje rasistowskie czystki etniczne wychwalając za pomoc w nich …More
Bluźnierstwo przeciw Bogu - dywersja na Glorii !

Co ty „Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara” za bzdury i potwarz poprzez idiotyczny artykuł i linki do jeszcze większych bzdurnych stron ateistycznych czy gnostycznych propagujesz?

Co to jest? -
NWO zapisany w Biblii Sieć śmierci Bestii cz.4

a tam między innymi:

Biblia opisuje rasistowskie czystki etniczne wychwalając za pomoc w nich zwyrodnialca Jahwe. Ten ze wszystkich jego dzieci wybrał sobie jednych i pomagał im w mordowaniu i ograbianiu innych. NWO …

[...] Wywodzący się z kosmicznej gadziej cywilizacji bóg Jahwe był bogiem Mojżesza i Izraelitów, lecz nie był bogiem Egipcjan, których nakazał okradać i łupić, zsyłać na nich plagi, a później utopić w morzu.

[...] Biblijny Mojżesz, przywódca Hyksosów Izraelitów czcił kosmicznego boga Jahwe-Marduka-Lucypera, z którym rozmawiał i wypełniał jego polecenia. Tyczy się to również biblijnego Abrahama, który rozmawiał z kosmicznym Jahwe i wypełniał jego polecenia.

[...] Biblia przedstawia starotestamentowego Jahwe jako ludobójcę o skłonnościach psychopatycznych....


Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego». Mówili bowiem: «Ma ducha nieczystego». (Mk 3, 22-30)

Redakcja Gloria.tv na mój wpis o usunięcie tego i podobnych artykułów w/w forumowicza nie reaguje !!!

Może powielone wpisy jak ten n/n ruszy admina do działania i obrony przed takim wrogim działaniem jak w/w w opisie, który nie tylko rani nasze tj. katolickie uczucia religijne ale jest czymś znacznie gorszym i przewrotnym w swoim zamyśle.
Agata.B
Polska w tej chwili jest straszliwie zagrozona i powinno sie dokonać szczegółowego spisu obywateli zamieszkujących terytorium Polski.Każdemu wydać dokument w którym jest podane zadeklarowane pochodzenie i adres zamieszkania,bo nie poradzimy sobie z Ukraińcami,azjatami ,afrykanami i Żydami z Izraela którzy od lat butnie i bezkarnie noszą przy sobie ostra broń bez pozwolenia i są zagrożeniem dla …More
Polska w tej chwili jest straszliwie zagrozona i powinno sie dokonać szczegółowego spisu obywateli zamieszkujących terytorium Polski.Każdemu wydać dokument w którym jest podane zadeklarowane pochodzenie i adres zamieszkania,bo nie poradzimy sobie z Ukraińcami,azjatami ,afrykanami i Żydami z Izraela którzy od lat butnie i bezkarnie noszą przy sobie ostra broń bez pozwolenia i są zagrożeniem dla obywateli Polski.twierdza że bronia mlodzież odwidzająca Oświęcim bo Polacy są zagrożenie.Czas te antypolskie praktyki przeciąć i ukarać krnąbrnych Żydów
olek19801 and one more user like this.
olek19801 likes this.
olek19801
Pomysł prowadzenia ewidencji ludności polskiej świetny - tylko kto z polityków i urzędasów zechce podejść w ten sposób do tematu imigrantów?
kovanecky
moim zdaniem kasuje jakiś filosemita, który uwierzył że jest "narodem wybranym"
To kasuje parvus. Jestem o tym przekonana na 99,9%
kovanecky
nie tyko, bo np. @RADEK... też naubliżał prawdzie historycznej o "Ogniu- Kurasiu" z którego Sanacja#2 robi Narodowego bohatera wbrew woli i wiedzy Narodu.
To kasuje zapewne ktoś z takiej grupy. Innej możliwości nie ma, chyba, że bezczelny złośliwiec!
------------------------------
Izraelskie fabryki trolli

"Izrael i agenci Izraela od dawna mają znaczącą obecność w Internecie, pracując nad promowaniem narracji izraelskiej i blokowaniem faktów na temat Palestyny, lobby izraelskiego i innych tematów, które chcieliby ukryć. Uznani zwolennicy Izraela …More
To kasuje zapewne ktoś z takiej grupy. Innej możliwości nie ma, chyba, że bezczelny złośliwiec!
------------------------------
Izraelskie fabryki trolli

"Izrael i agenci Izraela od dawna mają znaczącą obecność w Internecie, pracując nad promowaniem narracji izraelskiej i blokowaniem faktów na temat Palestyny, lobby izraelskiego i innych tematów, które chcieliby ukryć. Uznani zwolennicy Izraela dodają komentarze, oskarżają krytyków o „antysemityzm” i rozpowszechniają dezinformację o działaczach solidarności z Palestyną i o Palestynie. Wiele z tych działań podejmują osoby działające samodzielnie, które działają niezależnie, dobrowolnie i bezlitośnie. Oprócz tego jednak pojawiło się wiele zorganizowanych, często dobrze finansowanych projektów sponsorowanych przez izraelski rząd i inne. "
kovanecky
ta sprawa dotyczy też mojej rodziny, ... dla tego kłamstwu mówię PRECZ !!!
Za 10-tym razem, jeśli odważy się skasować, to łapa mu uschnie!!!
ps. Taki bezczelny dziad, którego PRAWDA boli, to tylko talmudysta, lub człek z talmudycznym mysleniem! (a takich jest sporo!)
kovanecky likes this.
Nemo..., poznałam tutaj takiego jednego. Pasują do niego słowa ks. Wujka
olek19801 likes this.