Język
Wyświetlenia
2,5 tys.
ŚW.FILOMENA

Asteroida 2018 EB z wielką prędkością zbliża się do Ziemi! Czy już jutro dojdzie do ogromnej katastrofy? NASA wydała komunikat [VIDEO]


Asteroida 2018 EB z wielką prędkością zmierza w naszym kierunku i już w niedzielę, we wczesnych godzinach porannych czasu polskiego, ma zbliżyć się do Ziemi. NASA wydała specjalny komunikat, w którym ostrzega przed mierzącym ponad 260 metrów. Gdyby ta asteroida uderzyła w Ziemię doszło by do niewyobrażalnej katastrofy – ocenia NASA.

Skała kosmiczna Asteroid 2018 EB już w niedzielę w godzinach porannych przeleci niebezpiecznie blisko Ziemi, zdaniem NASA gdyby znalazła się na kursie kolizyjnym z naszą planetą doszłoby do ogromnej katastrofy. Zgodnie z obliczeniami NASA asteroida osiągnie najbliższą odległość do Ziemi około godziny drugiej w nocy nad Wielką Brytanią.

Centrum badań nad obiektami bliskimi ziemi (CNEOS) NASA wierzy, że skała kosmiczna osiągnie 0,03956 jednostek astronomicznych (au) lub 15,4 odległości księżycowych (LD) od Ziemi. Odległość, o której mowa, wynosi około 5,9 miliona kilometrów. Co ważne asteroida przeleci koło naszej planety z niezwykle dużą prędkością szacowaną na 34 000 km/h, czyli niecałe 10 km/s.

Zwykli obserwatorzy gwiazd mogą uważać, że jest to zbyt daleko, aby stanowić jakiekolwiek realne zagrożenie dla naszej planety. Jednak NASA zaklasyfikowała asteroidę do tak zwanego obiektu bliskiego Ziemi (NEO) i potencjalnie niebezpiecznej asteroidy (PHA). Skałę kosmiczną śledzi oddział Jet Propulsion Laboratory NASA w Pasadenie w Kalifornii.

Program obserwacji obiektów kosmicznych NASA jest odpowiedzialny za znajdowanie, śledzenie i charakteryzowanie obiektów kosmicznych bliskich Ziemi – asteroid i komet. Oznacza to, że mogą one dochodzić w granicach 0,3 AU – 50 milionów kilometrów od orbity Ziemi – czytamy w komunikacie NASA.

PHA to asteroidy i komety na wyjątkowo bliskich trajektoriach lotu, bliskich Ziemi, które mierzą ponad 140 m średnicy. Jak szacuje NASA Asteroid EB mierzy między 120 m a 260 m średnicy. Gdyby ta asteroida uderzyła w Ziemię doszłoby do niewyobrażalnej katastrofy.

za: nczas.com/…/asteroida-2018-…

_________________________________________________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

JEZUS: Zderzą się dwie komety, Mój Krzyż pojawi się na czerwonym niebie

Ostrzeżenie - akt wielkiego Bożego Miłosierdzia

JEZUS O PRZYGOTOWANIU DOMÓW NA OSTRZEŻENIE: Przygotujcie w waszych domach poświęcone świece oraz zaopatrzcie się w wodę i żywność na okres kilku tygodni.

JEZUS: Ostrzeżenie będzie wydarzeniem dramatycznym ... Wszystkie Moje dzieci, wszędzie, muszą ostrzec zagubione dusze, czego należy oczekiwać

JEZUS: Nadszedł dla was czas, abyście wyszli i mówili o Moich Orędziach

JEZUS CHRYSTUS: Przygotujcie się, aby zostać świadkami znaków, jakie wkrótce zostaną objawione z Niebios

BÓG OJCIEC: Trzęsienia ziemi będą odczuwane jako część małej kary przed Ostrzeżeniem

JEZUS: Wielkie Oświetlenie Sumienia nastąpi po tym, gdy Mój Święty Wikariusz (B XVI) opuści Rzym

JEZUS: Ostrzeżenie pomoże światu zwalczać największe odstępstwo wszechczasów

JEZUS: Poprzez rozpowszechnianie Mojego Słowa, Moich Orędzi i Moich Modlitw dopomożecie Mi zbawić dusze

JEZUS: Dajcie im kopie Moich Orędzi i Moich Modlitw Krucjaty i odejdźcie w milczeniu ...

JEZUS: Te Orędzia będą ostatnimi przekazywanymi wam przed Wielkim Dniem, kiedy przyjdę sądzić

POSŁUCHAJ RADIA PARUZJA Z ORĘDZIAMI Z KSIĘGI PRAWDY
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w PROSZĘ, PRZECZYTAJ: Asteroida 2018 EB z wielką prędkością zbliża się do Ziemi! Czy już jutro dojdz….