Język
Wyświetlenia
240
ledun 2 1

Premier Morawiecki: organizacje, które gloryfikują niemiecki nazizm (...) powinny zostać zdelegalizowane

Premier Mateusz Morawiecki, na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił kolejny priorytet rządu. Stwierdził, że miarą jakości państwa jest wspieranie osób starszych. Premier odniósł się także do sprawy stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” powiedział, że tego typu organizacje, powinny zostać zdelegalizowane.

Szef rządu na dzisiejszej konferencji prasowej stwierdził, że do największych tragedii minionego wieku, można zaliczyć nazizm i komunizm. Wg premiera ludzie, którzy posługują się symbolami przywołującymi te totalitaryzmy wykazują się ignorancją i powinni zostać ukarani.

-Te dwa totalitaryzmy, niemiecki nazizm i komunizm, to były największe tragedie XX wieku i jedne z największych tragedii w ogóle, w dziejach ludzkości, a młodzi ludzie (...), którzy tego typu symbole pokazują i posługują się nimi oczywiście wykazują się nie tylko ignorancją, ale powinni zostać ukarani, ponieważ w państwie polskim nie może być najmniejszej tolerancji dla symboli hitlerowskich, nazistowskich, faszystowskich czy komunistycznych - podkreślił szef rządu.

Premier podkreślił także, że nie ma tolerancji dla działań wychwalających systemy totalitarne.

- Nie ma tolerancji najmniejszej dla jakichkolwiek działań tego typu, powinny być one wyeliminowane, dotyczących symboli komunistycznych zbrodniczego systemu , czy tak jak w tym przypadku, okrutnego, zbrodniczego systemu, który wprowadziły hitlerowskie Niemcy- oświadczył Mateusz Morawiecki.

Sprawę stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, skomentowała także Beata Mazurek, przypominając, że stowarzyszenie, zostało zarejestrowane w 2011 roku za rządów PO, a w 2014 roku, nadano mu status Organizacji Pożytku Publicznego, wskazując tym samym, że właśnie PO, rozciągnęło nad stowarzyszeniem parasol ochronny.

Patryk Jaki ogłosił natomiast, że złożył wniosek o delegalizację stowarzyszenia.

Źródło: media, twitter, rmf24

telewizjarepublika.pl/premier-morawie…
predex
przykro ,że nadpobudliwe młokosy dorwały sie u nas do wladzy, jeszcze dudus powinien długo nosić teczke Maciarewiczowi, tak jak mateuszek.

W Niemczech nie ma demonstracji

NAZISTOWSKICH !!


niewygodne.info.pl/artykul8/04126-Czarna-st…

Zgodnie z oficjalnymi informacjami niemieckiego MSW - w ubiegłym roku na terytorium naszego zachodniego sąsiada odbyło się 466 demonstracji o charakterze neon… Więcej
predex
Czy Mateuszek ma na myśli rownież tych maszerujacych w Niemczech, czy tylko tych leśnych faszystów polskich.
Się dobrali jak w korcu maku duduś i mateuś.
Precz z szerzeniem faszyzmu po lasach polskich, ciekawe co na to gajowy marucha.

Przypomnial mi sie kawał jak to opowiadal partyzant o wojnie.
Poniedziałek

my wyparlismy niemcow z lasu
wtorek

niemcy nas pogonili z lasu
sroda my znowu niem… Więcej