Clicks30
lt.news

Pranciškaus mėgstamiausias Kardinolas ir vėl pateko į bėdą

Tegusigalpos Kardinolo Oskaro Rodrigeso Maradiagos buvusi bičiulė Marta Alegria Reichmann išleido knygą pavadinimu „Traiciones Sagradas“ (Šventoji Išdavystė), kurioje ji kronikomis surašė kaip Rodrigesas šiai patarė atlikti itin blogą finansinę investiciją, kuri būtų sugriovusi jos gyvenimą - moteris būtų praradusi visas gyvenimo santaupas.

Alegria buvo vėlyvojo Hondūro Šventojo Sosto ambasadoriaus žmona. Šias pareigas jis ėjo net 22-ejus metus ir, Reichmann teigimu, ambasadorius padarė didžiulę įtaką, kad Rodrigesas taptų Kardinolu.

Jos knyga taip pat suteikė daug detalių apie Rodrigeso paramą skandalingajam Vyskupui Juan Jose Pineda, kuris yra kaltinamas finansiniu Bažnyčios lėšų iššvaistymu ir dar kitais homoseksualaus išnaudojimo nusikaltimais.

Internetiniam portalui NCRegister.com Alegria teigė (balandžio 6), jog Rodrigesas turi „tamsiąją pusę“ ir „dvigubus moralės standartus“, kuriuos žino tik jo aukos.

Knygos autorė pabrėžė, jog Pranciškus vis dar pasitiki Rodrigesu bei šį laiko vienu iš Kardinolų tarybos narių, be to, moteris atkreipė dėmesį, jog popas į išnaudojimų dangstymus sureaguoja tik pajautęs išorinį spaudimą kaip buvo su Čilės Kardinolu Errazuriz, kurį Romos Vyskupas išmetė už dar menkesnius nusižengimus:

„Priešingai, Hondūre Rodrigesas turi žiniasklaidos palaikymą, o jie nepraneša Kardinolą demaskuojančių naujienų“.

Su Pranciškaus palaikymu Rodrigesas gali problemas spręsti tiesiog sakydamas: „Jie puola mane, taigi, jie puola ir Popiežių“.

Paveiksliukas: Martha Alegria Reichman, Oscar Rodríguez Maradiaga, #newsKoflzkjaya