Clicks1.5K
ŚW.FILOMENA
11

Przyjmować Dar największy klęcząc!

Wszyscy Święci klękali przed Panem Bogiem! Cóż za wspaniała szkoła szacunku, uniżenia, czci i miłości wobec Nieskończonego Majestatu Boga!

Św. Jan Maria Vianney godzinami klęczał przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Mówił: „Boże mój, jakaż radość dla chrześcijanina, który wstaje od balasek po komunii i całe niebo niesie w swoim sercu”.

Skoro chrześcijanin „wstaje od balasek”, to znaczy, że przed chwilą tu oto klęczał przy balaskach, przyjmując Dar największy: Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Szaleństwo pogardy dla postawy klęczącej postępuje i nadal zatruwa polską ziemię.

Dzisiaj dotarł do mnie kolejny sygnał. Tym razem z diecezji warszawsko-praskiej, gdzie w pewnej parafii ksiądz maltretuje starsze osoby, odgrażając się, że nie będzie udzielał Komunii Świętej tym, którzy klęczą.

To jest podkopywanie najgłębszych fundamentów polskiej i katolickiej kultury. Destrukcja Kościoła. Destrukcja kultu Eucharystycznego. Krzywda dla ludzi. Co najważniejsze: zniewaga Pana Jezusa.

Kapłan powinien uczyć ludzi najwyższego szacunku i czci dla Najświętszego Sakramentu.

Zaszczytny i nieusuwalny obowiązek kapłana! Czy mamy takich pasterzy, którzy uczą nas najwyższego szacunku i czci dla Najświętszego Sakramentu? Kto dzisiaj naucza i głosi kazania na ten temat?

Powrót do Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim przyniesie Boży porządek rzeczy. Tam się kolana przed Panem Bogiem zginają!

za: sacerdoshyacinthus.com/…/przyjmowac-dar-…
Michał Lech likes this.