Jazyk
Pozretia
1,1 tis.
csk.news 7

Kardinál Burke - Mám titul, ale nemám funkciu

Podľa kardinála Raymonda Burkeho umožnil spis Amoris Laetitia zmätočné a protirečivé interpretácie. V rozhovore pre katolikusvalasz.blog.hu povedal: "Sú tam pasáže, ktoré skutočne spochybňujú istotu samotných základov učenia cirkvi ohľadne Svätej Eucharistie a posvätného zväzku manželského a tiež ohľadne konania, ktoré je vnútorne zlé a preto nikdy nemôže byť ospravedlnené."

Burke sa tiež vyjadril, že mu stále patrí titul kardinál patrón Rádu maltézskych rytierov, ale "pred nedávnom pápež František previedol všetky moje funkcie na arcibiskupa Giovanni Angelo Becciu. Takže mám titul, ale v súčasnosti nemám žiadnu funkciu."

Obrázok: Raymond Burke, © John Briody, CC BY-ND, #newsWkuiadffsa
Napísať komentár
Tymián
VLASTNE CIRKEV SA NEDELI NA NO A TLO. JE LEN JEDNA
aobubo sa to páči. 
Tymián
Lenže pápež František a my nie sme NOM ale iba NO, teda skutoční a praví katolíci, akurát máme svoj ritus. Predsa aj vy máte a nik vám nebráni v jeho vysluhovaní. Je pravý.
Áno, sú aj modernisti NOM v Cirkvi ale ti učia polopravdy alebo lží. Popierajú hriech a pod., my to nerobíme.
ľubica
samozrejme tymian že mal! len veriaci z NOM sektoru to nevedia.....lebo žiju v klamnom pokoji, sleduju Lux a počuvaju Lumen, čítaju KN a ine vraj katolicke media..... ale tu sa pravdu nedozvedia.... na to musite spraviť krok k PRAVDE a začať pátrať prečo ho preložil.... mám v svojich materiáloch kopec dôkazov prečo zachádza rim. biskup Bergoglio s kar. Burkem tak ako zachádza......
Nájde Syn člov… Viac
Tymián
Pápež musel mať k tomu vážny dôvod.
Peter(skala)
.....ako Mons.Bezak, tituli sú niekedy na nič:(
henta
Hlavně nějaká kopjejka v kapsách a veřejným pokáním se obrátit ke Kristu Pánu.
Bojujte pana kardinále o svou duši.