Clicks1.7K
ewaboryk
44

Kiedy zatrzymanie aborcji i wypowiedzenie genderowej konwencji? Beata Szydło kluczy

Źródło: TVP1/ Warto rozmawiać

Choć władze w Polsce dostrzegają szkodliwość zideologizowanych zapisów przyjętej konwencji antyprzemocowej, to nie widać chęci, by ją wypowiedzieć. Podobny brak odwagi widoczny jest w przypadku wprowadzenia zakazu aborcji eugenicznej. Była premier Beata Szydło zdaje się rozwiała wątpliwości co do tego jak w tych kwestiach zachowa się PiS.

Goszcząca w programie Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” b. premier Beata Szydło unikała jasnych odpowiedzi na pytania o dalsze losy zarówno konwencji antyptrzemocowej, jak i obywatelskiego projektu #ZatrzymajAborcję. Widać było wyraźnie, że tego rodzaju decyzje – mimo składanych deklaracji - nie przyjdą łatwo partii rządzącej.

Premier Szydło pytana o konwencję antyprzemocową najwyraźniej zgadzała się z Janem Pospieszalskim, że projekt ten jest ideologiczny, a zdefiniowana w nim przemoc i jej źródła upatrywane są m.in. w religii, tradycji, kulturze czy stereotypach, że konwencja niebezpiecznie ingeruje w wychowanie dzieci, zbyt mocno wkraczając w uprawnienia rodziców, narzucając zideologizowny przekaz.

Jednak pytana o wypowiedzenie konwencji, Beata Szydło przyznała tylko, że wpisuje się ona doskonale w sposób myślenia, który obowiązuje w większości w UE… i właściwie na tym temat zakończyła.

Za to premier przypomniała ubiegłoroczne obchody jubileuszu przyjęcia traktatów rzymskich. Wówczas to w deklaracji, pod którą miały podpisać się wszystkie państwa, pojawił się zapis ideologizujący przekaz, odwołujący się do gender. Polski rząd nie chciał podpisać tak brzmiącego dokumentu, negocjował i odniósł – jak relacjonowała Beata Szydło – sukces. Zapis został zmieniony.

Niestety, konwencja antyprzemocowa nadal obowiązuje, ale o tym była premier najwyraźniej mówić nie chciała.

Beata Szydło pytana była też o projekt obywatelski ustawy #ZatrzymajAborcję, który ugrzązł w komisji sejmowej. Premier odpowiedziała, iż ma nadzieję, że wniosek zostanie wkrótce skierowany do „końcowych prac parlamentarnych” i zostanie on przyjęty.

- To jest projekt, który w moim rozumieniu ma ogromne znaczenie i kto wie czy nie będzie tak przełomowy jak nasz program rodzina 500+, jeżeli chodzi o rozumienie pewnych kwestii związanych z wychowaniem i opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi – oceniła.

Jak dodała, politycy często boją się podejmować trudne decyzje i kalkulują co się opłaci, ale – jak tłumaczyła - taka jest polityka. - Czasem trzeba impulsu i odwagi, by podjąć decyzję, która wydaje si być trudna, a potem okazuje się decyzją przełomową – powiedziała.

Beata Szydło przypomniała w tym kontekście o przyjętym programie „Za Życiem”, który „nie jest doskonały”, ale to był pierwszy krok i przyznała, że na pewno „potrzebna nam jest jeszcze ta determinacja i odwaga by kontynuować tę misję”.

Premier Szydło wyznała też, że jej mąż pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi i stąd też ona sama ma z nimi kontakt. - To są wspaniali, młodzi ludzie. Oni pokazali mi przede wszystkim, że jeżeli się ich kocha, że jeżeli da się im szansę, to oni są w stanie zrobić naprawdę bardzo wiele, ale przede wszystkim obdarzać nas wszystkich miłością, oni są wspaniali – zakończyła emocjonalnie, uciekając od jasnej deklaracji dotyczącej dalszych losów obywatelskiego projektu likwidującego aborcyjną przesłankę eugeniczną.

Źródło: TVP

MA

Read more: www.pch24.pl/kiedy-zatrzyman…
sasia likes this.
predex
Za zabijanie ludzi są paragrafy , ale tzw prawnicy je wypaczaja.
CYTATArt. 19. § 1. Sąd wymierza karę za podżeganie lub pomocnictwo w granicach zagrożenia przewidzianego za sprawstwo.
§ 2. Wymierzając karę za pomocnictwo sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

czyli w granicy jak za czyn do którego nakłania podżegacz, więc:
CYTATArt. 148. § 1. Kto zabija człowieka,
podlega karze pozb…More
Za zabijanie ludzi są paragrafy , ale tzw prawnicy je wypaczaja.
CYTATArt. 19. § 1. Sąd wymierza karę za podżeganie lub pomocnictwo w granicach zagrożenia przewidzianego za sprawstwo.
§ 2. Wymierzając karę za pomocnictwo sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

czyli w granicy jak za czyn do którego nakłania podżegacz, więc:
CYTATArt. 148. § 1. Kto zabija człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. (56) Kto zabija człowieka:
1) ze szczególnym okrucieństwem,
2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
4) z użyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych,
podlega karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo.
§ 4. Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Odpowiedz

Art. 192.KK
§ 1. Kto wykonuje zabieg leczniczy bez zgody pacjenta,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
chemikus likes this.
Wiktoria likes this.
Weronika.S
Już trzeci rok rządzi PiS, a aborcja tak samo jak za rządów lewicy i PO, nic się nie zmieniło.
xmireknowak and 3 more users like this.
xmireknowak likes this.
chemikus likes this.
m.rekinek likes this.
mk2017 likes this.
Weronika.S
Dobrze byłoby, żeby ktoś na wzór Chrystusa wygrzmocił biczem tych obłudników. Jest zachwycona niepełnosprawnymi, ale czy coś zrobiła i robi by wstrzymać aborcję eugeniczną?
chemikus likes this.
osdamen and one more user like this.
osdamen likes this.
borgan likes this.
borgan
Jak zwykle.