Jazyk
Pozretia
1,9 tis.
csk.news 8 2

62 klérikov a učencov hovorí: František je kacír

62 klérikov a učencov zverejnilo v túto nedeľu 25-stránkový list, ktorý je opravou pápežovho Amoris Laetitia. Dokument nesie titul: "Filiálna oprava týkajúca sa šírenia kacírstva".
V texte stojí, že František podporuje sedem kacírskych postojov o manželstve, o morálke života a o prijímaní sviatostí. Pre signatárov listu je "bez akýchkoľvek pochybností jasné", že František si želá, aby katolíci vykladali kontroverzné pasáže z Amoris Laetitia kacírskym spôsobom.
List ďalej odsudzuje vplyv Martina Luthera na Františka a hovorí "jasná a bezprecedentná chváľa, ktorú pápež František vzdáva tomuto nemeckému arcikacírovi".
Na twitteri k tomu poznamenal užívateľ “Rorate Caeli”, že sa dozvedel, že žiadny z kardinálov nebol požiadaný, aby list podpísal. Najvyššie podpísaný signatár tejto deklarácie je biskup Bernard Fellay, najvyšší predstaviteľ SSPX. Veľa aktívnych kňazov a profesorov dokument nepodpísalo, pretože poslúchli rady, že v súčasnej atmosfére prenasledovania katolíkov v rámci cirkvi, by to nebolo rozumné.

#newsGrzgsiznku
Napísať komentár
csk.news zmienil tento príspevok v Signatár Filiálnej Korekcie sa sťahuje - rozhodnutie "nie je" spojené s ťažkosťami, ktoré zažíva.
mike084
ak sú všetky fraškou tak aj svätá Mária Egyptská je fraškoidne dávaná za svätú pravidlá sa síce rozvíjali ale aj túto starobylú svätú má Cirkev za svätú a mečenicou tou krvavou N E B O L A protestantizmus je ohromne blbý radca
Napísať komentár
mike084
áno budú lebo sa budú sklánať pred Spravodlivosťou Božou ako to robia aj teraz keď duša zostupuje do pekla a keď duša vystupuje do Neba alebo na čas zostúpi do očistca tak sa skláňajú pred Milosrdenstvom svätý Tomáš Akvinský bol pokorný a mal brilantne vytrénovaného Ducha a ostrú myseľ to má zmysel Boh je pomstený Chvála Mu Naveky každému čo jeho jest Amen svätý si nedovolí deliť v Nebi … Viac
Napísať komentár
henta
Učený a vyjímečně ?svatý? Tomáš Akvinský píše:
"Aby se svatí mohli ještě více těšit ze své blaženosti
a více odbrořečit Bohu, je jim dovoleno rozjímat nad
hrůzou všeho mučení bezbožných...svatí se budou
radovat z útrap bezbožných."

(Somme theologique, v Dodatku XCIV, I, 3)
CO k tomu dodat? Mimo mučedníků pro Krista
/příkl. sv.mučedník Jan Hus/ jsou všechna ostatní
svatořeční fraškou… Viac
Napísať komentár
Libor Halik
Všechny ostatní podpisy jsou upřímné, kromě podpisu šéfa SSPX., který podepsat musel, aby sám sebe před ostatními ze SSPX neodmaskoval. Od času, kdy šéf SSPX biskup Fellay vyloučil z Lefebvrova bratrstva sv. Pia X. pravověrného biskupa Williamsona v r.2012, tak u lefebvristů v SSPX morálka upadá podobně jako u běžných katolíků s druhovatikánskou novomší. SSPX: Strašná "nedbalosť" a žiadne osprav… Viac
Napísať komentár
ľubica
No vdaka Bohu za toho jedneho Slováka Mons. Huttu ktorý CorrectioFilialis tiež podpísal!Tlak na Františka sa stupňuje. Z heréz ho obviňuje aj slovenský kňaz
SIGNATORIES ---- ano maju velku zodpovednost, preto tí ktorí to podpisu podstupuju nekrvave mucenictvo, ale vydali svedectvo PRAVDE=KRISTOVI!!!! DEO GRATIAS!!!!
Napísať komentár
Pravda bude skryta
Maju velku zodpovednost a preto to budu mat tahsie.. A tento obrazok sa mi riadne nepaci.
Napísať komentár
Samson1
Alica 111, to je něco jako Petrovo zapření. Neznám ho. Červenou barvu kardinálové nosí a to veřejně a ono to je znamením, že musí hájit víru až do prolití krve. Petr se dokonce i zapřisáhl že toho člověka nezná. Oni jsou nositelé úřadu a jejich odpovědnost a soud i tresty budou přísnější.
Napísať komentár
alica111
Veľa aktívnych kňazov a profesorov dokument nepodpísalo, pretože poslúchli rady, že v súčasnej atmosfére prenasledovania katolíkov v rámci cirkvi, by to nebolo rozumné.

hahaha, veľa aktívnych kňazov a profesorov asi nepozná Evanjelium: Ako prenasledovali mňa, tak budú aj vás. Ak to tak vyjadrili, pýtam sa, sú títo ľudia skutočne kňazmi Pána Ježiša, alebo kňazmi z vypočítavosti? Alebo … Viac
Napísať komentár