Jazyk
Zobrazení
1,7 tis.
Mates5822 7 4

Kardinálové naléhají na papeže Františka, aby rezignoval. Bojí se rozkolu Církve.

Podle zpráv v The London Times a od nejlépe prodávané katolického spisovatele a žurnalisty Antonia Socciho asi 12 kardinálů, kteří papeže Františka od jeho zvolení v březnu 2013 podporovali, se teď bojí, že kontroverzní reformy by mohly v Církvi vyvolat schisma, a tak vkládají naději do tlaku na papeže, aby rezignoval.

„Značná část kardinálů, kteří pro něj hlasovali, je značně znepokojená a kurie…, která zorganizovala jeho zvolení a šla dosud s ním, aniž by se od něj distancovala, se teď zabývá myšlenkou morálního apelu, jímž by ho přesvědčili, aby odešel na odpočinek,“ hlásí Socci v italských novinách Libero, jak jej cituje 2. března The London Times.
Kardinálové, kteří chtějí, aby papež František rezignoval, jsou z řad liberálních prelátů, kteří Jorge Bergoglia (papeže Františka) před čtyřmi lety podporovali, uvádí Socci, a ti by jej rádi vyměnili za kardinála Pietro Parolina, vatikánského ministra zahraničí.
„Čtyři roky po odstoupení Benedikta XVI a příchodu Bergoglia na scénu začíná být situace v Katolické církvi výbušná, možná je opravdu na pokraji schizmatu, který by mohl být ještě katastrofičtější než za Luthera (kterého teď Bergogliova církev rehabilituje),“ řekl Socci.
Dodal: „Kardinálové mají obavy, že církev by mohla být otřesena jako instituce,“ kvůli nesmírnému rozkolu mezi liberály a tradicionalisty v Církvi. „Existuje spousta nepřímých způsobů, jimiž se nátlak na odstoupení může prosazovat,“ řekl Socci.
The London Times citoval vatikánského experta, co říkal: „Velký počet z té většiny, co v roce 2013 za Bergoglia hlasovala, začíná svého rozhodnutí litovat, ale nemyslím si, že je možné, aby členové hierarchie na papeže tlačili, aby odstoupil.“
„Ti, kdo jej znají, vědí, že by to bylo zbytečné,“ řekl tento expert. „Papež František má velice autoritářské způsoby. Ten nerezignuje, dokud nedokončí svou revoluční reformu, která způsobuje nesmírné škody.“
Zdroj: cnsnews.com
www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9984-papez-rezi…

Napsat komentář
alino
Čo za človeka a liberála musí byť kardinál Pietro Paroliny, ked Bergolio je pre nich málo liberálny?

Kardinálové, kteří chtějí, aby papež František rezignoval, jsou z řad liberálních prelátů, ...
Pravda bude skryta
Rozkol uz nastal. Dva tabory, dve strany.
Mates5822 se to líbí. 
Mates5822
Po väčšina pravých kresťanov a kardinálov,kňazov a Božích služobníkov, vidi čo je František Bergoglio, ktorý je rímsky biskup a čo robí s pravou Kristovou cirkvou je to falošní človek, heretik a bludár, ktorý podporuje klamstvo a faloš spájaním siekt a falošných náboženstiev aj falošných bohov.
Verka se to líbí. 
Monika G se to líbí. 
henta
Tomislav Bude zajímavé co bude pan Tomislav povídat, až se karta obrátí. Zda také převleče kabuš.
Mates5822 se to líbí. 
Zobrazit dalších 2 líbí se mi to.
Coburg
Podľa ovocia ich poznáte... Nuž a tieto dva príspevky dolu sú práve tým rozkolom, ktorý sa preniesol až sem,. do radov veriacich. A to je aké ovocie? Dobré určite nie.
ceskoslo
Ano, a také se modleme, aby hlásal věrně učení našeho Pána, Ježíše Krista. Aby už nikdy nenazýval početné katolické rodiny králíkami a následně neschvaloval jejich kompenzaci agresivními imigranty. Dále aby už nikde neříkal, že to jsou komunisté, kdo myslí jako křesťané a různé jiné lži, například, že islám je náboženství míru, abychom si ho mohli skutečně vážit. Aby dokázal najít sílu a … Více
Pravda bude skryta se to líbí. 
Zobrazit dalších 4 líbí se mi to.
Tomislav
MODLEME SE ZA SVATÉHO OTCE FRANTIŠKA,
ZA JEHO OCHRANU PROTI NEPŘÁTELŮM VIDITELNÝM I NEVIDITELNÝM:
SVATÝ MICHAELI ARCHANDĚLI, OCHRAŇUJ NÁS V BOJI,
PROTI ZLOBĚ A ÚKLADŮM ĎÁBLOVÝM BUĎ NÁM ZÁŠTITOU.
AŤ HO BŮH ZTRESTÁ, POKORNĚ PROSÍME,
A TY KNÍŽE VOJSKA NEBESKÉHO, SVRHNI SATANA A JINÉ DUCHY ZLÉ,
BOŽSKOU MOCÍ, DO PROPASTI PEKELNÉ. AMEN
Jan Špilar se to líbí. 
Zobrazit dalších 3 líbí se mi to.