Język
Wyświetlenia
4,5 tys.
pl.news 16 3

Żyd usuwa krucyfiks w przedsionku kościoła – diecezja milczy

Krucyfiks został usunięty ze ściany przez Żyda zaproszonego na "konferencję międzyreligijną" w Piacenza (Włochy). Portret papieża Franciszka i biskupa Gianniego Ambrosio z Piacenza-Bobbio pozostały na miejscu, mimo że obaj mają na nich krzyże na piersi.

Do zdarzenia doszło w czasie prób żydowskiego chóru Qol HaQolot. Krzyż pozostawiono między monitorem a grzejnikiem wśród zakurzonych kabli.

Monsignor Pier Luigi Dallavalle, dyrektor diecezjalnego biura ds. ekumenizmu, dialogu międzyreligijnego i relacji z Żydami zauważył, co się stało, ale nie podjął interwencji, dając pierwszeństwo "dialogowi", a nie Jezusowi Chrystusowi.

Rabbi Elia Richetti, jeden z mówców występujących na konferencji, przeprosił później za ten incydent.

Grafika: Screenshot liberta.it, #newsHzwnkcqqep
LovVal wspomniała ten post w Juden tar bort krucifixet i kyrkans ingångskorridor - stiftet är tyst.
Ochroniarz
Ostatnio dwóch pejsatych w kapeluszach łaziło po moim podwórku, jak spuściłem psy to spieprzali aż się kurzyło. Że też takie ścierwo chodzi po świecie.
Ksenia
a to dopiero poczatek...................................
Tymoteusz
Jeden uczciwy w swojej wierze, a także w swojej pysze żyd pokazał, co tak naprawdę żydzi myślą o dialogu z chrześcijanami. Żydów nie interesuje żaden dialog z katolikami, tylko zdobywanie kolejnych przyczółków na terenach chrześcijańskich.
wacula
A po co protestować i się przejmować żydem, należy w innym muzeum powiesić gwiazdę Dawida nad kibelkiem.Wg mnie tak na otrzeźwienie żyda niech działa jak wzajemność
mirko40
To jeszcze mnie nie szokuje, bo cóż spodziewać się po koszernym. Szokiem natomiast jest usunięcie krzyża z sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. wolna-polska.pl/wiadomosci/apostazja-radio…
mirko40
Powiedzmy, że nie ze wszystkim się tam zgadzam, ale to zdarzenie akurat miało miejsce. Zdjęcie jest oryginalne. Są menory, ale krzyża nie uświadczysz.
mirko40
Nie ma takiej potrzeby. Służę linkiem do wirtualnego spaceru. kaplica-pamieci.pl
wacula
Jak małzoleum teraz pewnie wstawią pomnik pychy o.rydzyka
Adrianna7
Stronę wolna-polska.pl czyta także Ks. Murziński. Też mówił, że nie ze wszystkim się tam zgadza, ale z pewnością ta strona jest źródłem wielu informacji, które trudno znaleźć gdziekolwiek indziej.
mirko40
Denerwuje mnie na tej stronie, bezmyślne krytykanctwo Rosji, już nawet za samo jej istnienie.
HOOI II
Z ZAGRANICY
Nienawiść Żydów do katolicyzmu i dyskryminacja katolików w Izraelu

prawy.pl/66670-nienawisc…
PiotrM
Krzyż jest zgorszeniem dla żydów i głupstwem dla pogan.
Weronika....S
Spotkania międzyreligijne, redukują, zgodnie z zasadami ekumenizmu, katolicyzm do jednej z wielu religii, a zapewne to rozzuchwaliło żyda, który ośmielił się usunąć krzyż. Nie jest to zbyt wielką niespodzianką, bo są przeciwnikami chrześcijaństwa, a krzyż to wyraz wiary i czci dla Chrystusa.
stanislawp
Watykan usuwa krzyże na spotkaniach w Asyżu!! za każdym razem!
Nie boja się Boga nawet gdy trzęsienie ziemi zwaliło sufit w Bazylice na 9 osób -zginęło
oni znowu zwołali Asyż i znowu usuwali krzyże
Piotrek pod
Krzyż i znak krzyża mają potężną moc i dlatego dzieci diabła go nienawidzą.