Clicks3
NewsLetters

Як ми реагуємо, коли прийде випробування?

Наша гріхом зіпсута природа перебуває в позиції бунту проти Бога і ближніх. Як вона проявляється, коли прийде випробування?
Погляньмо на декілька прикладів зі Святого Письма. Ізраїльтяни, які перейшли Червоним морем, немов по суші, і були наочними свідками одного з найбільших чудес, крім багатьох інших в Єгипті, за кілька днів збунтувалися проти Бога, відлили собі золотого тельця і сказали: «Це наш Бог, що вивів нас з Єгипту». Це неймовірно, а все ж це реальність. Це «стара людина» в нас зі своєю зрадою. Або приклад з Нового Завіту: апостоли, які тільки тиждень тому на власні очі бачили воскресіння Лазаря, не прийшли на Голготу. Не стояли під хрестом, окрім Івана. Були паралізовані страхом, хоча й бачили багато чудес оздоровлення, визволення від демонів і навіть воскресіння.
А зрештою, і серед апостолів був Юда, який зрадив Ісуса. Що йому з тих 30 срібняків? Адже це ціна лише частини поля або ціна раба. Якщо йому йшлося про гроші, то міг взяти ті, які мали апостоли, і втекти геть. Але чому він ішов зраджувати Христа? На кінець він і так викинув їх у храмі та повісився.
Що це є в людському серці? Це таїнство гріха в нас, т.зв. «стара людина», первородний гріх, який проявляється невірою, особливо тоді, коли прийде випробування – і незважаючи на те, що людина бачила чи навіть зазнала Божу допомогу у власному житті.

Візантійський Вселенський Патріархат