Jazyk
Pozretia
343
Peter(skala)

Nového správcu SKM v Ríme Tomáša Šandrika oficiálne uviedli do úradu

Slováci sú súčasťou mnohonárodnej katolíckej komunity v Ríme (Slávnosť národov 21. mája 2017 v Lateránskej bazilike) - RV
12/11/2017 20:01
POSUŇ ĎALEJ:

Rím/Slovensko 12. novembra Nový duchovný správca Slovenskej katolíckej misie v Ríme, kňaz Žilinskej diecézy Tomáš Šandrik, bol dnes oficiálne uvedený do úradu na pôde Rímskej diecézy. Poverovací dekrét s podpisom vikára Svätého Otca pre mesto Rím Mons. Angela De Donatis prevzal pri dnešnej svätej omši spoločenstva SKM v Ríme z rúk Mons. Pierpaola Felicola z Rímskeho vikariátu.
Na záver eucharistickej slávnosti v Kostole sv. Hieronyma, ktorej predsedal nový duchovný správca o. Tomáš Šandrik za účasti veľvyslanca SR pri Svätej stolici Petra Sopka s manželkou, prečítal riaditeľ Úradu pre pastoráciu migrantov Mons. Felicolo menovací dekrét. Zaprial novému duchovnému správcovi do jeho pastoračnej služby i do pokračovania v štúdiu na Patristickom inštitúte Augustiniánum. 28-ročný o. Tomáš Šandrik bol novou úlohou poverený so súhlasom Konferencie biskupov Slovenska svojím diecéznym biskupom Mons. Tomášom Galisom. Nadviaže na doterajšie dielo o. Ľubomíra Majtána a jeho predchodcov.
Mons. Pierpaolo Felicolo pri tejto príležitosti zdôraznil, že každá národná komunita, bez ohľadu na počet jej členov, je pre Rímsku diecézu obohatením a jej úloha je privádzať ľudí do vzájomného spoločenstva a do spojenia s Bohom. Pastoračné komunity majú svojim členom pomáhať integrovať sa do života Rímskej diecézy a mesta Rím ako takého. Ako dodal, slovenská komunita to robí vynikajúcim spôsobom.
Podľa slov zástupcu vikariátu je v Ríme prítomných spolu 154 zahraničných národných komunít, z toho najvyššie zastúpenie majú Filipínčania, ktorí majú v Ríme 50 aktívnych spoločenstiev. -jb-