Język
Wyświetlenia
1,3 tys.
ledun 3 6

Obrońcy życia stracili cierpliwość

Organizacje obrony życia oraz Konferencja Episkopatu Polski naciskają na przyspieszenie w Sejmie prac nad projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” zakazującej aborcji z powodu ciężkiej choroby lub niepełnosprawności nienarodzonego dziecka.

Posłowie PiS‑u uspokajają. Przekonują, że prace nie zostały wstrzymane i idą swoim torem.

Obrońcy życia stracili cierpliwość, kiedy w środę podczas obrad sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny w wyniku sprzeciwu m.in. posłanki Nowoczesnej Moniki Rosy nie włączono do agendy prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”. Przeciwnicy projektu argumentowali, że procedowanie tych rozwiązań wymaga przygotowania i zaproszenia do konsultacji środowisk kobiecych przeciwnych projektowi. Posłowie zdecydowali w głosowaniu, że komisja nie zajmie się w środę obywatelskim projektem.

Przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Bożena Borys-Szopa (PiS) przekonywała jednak, że to, iż projekt nie trafił jeszcze pod obrady komisji, nie znaczy, że się nad nim nie pracuje.

Więcej na ten temat w wydaniu Gazety Polskiej Codziennie

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

telewizjarepublika.pl/obroncy-zycia-s…
yaphet
Oni mają obrońców życia w żopie.
bliźniak
Ustawodawcy macie krew niewinnych na rękach! Mówicie o holokauście Żydów a co z holokaustem nienarodzonych! Mówicie o ochronie życia, a co z ochroną życia poczętego!
Rafał_Ovile
Obrońcy życia (jak n.p. Pani Kaja Głodek i inni) stanowiący elektorat PIS i inne antykatolickie partie powinni przemyśleć i zracjonalizować swoje działania. Przede wszystkim wytyczyć granicę pomiędzy wyborem polityków wyznających fałszywą aksjologię chrześcijańską a zmuszaniem ich do działania wbrew sobie, również celem n.p. usprawiedliwienia własnego irracjonalnego zachowania podczas wyborów. … Więcej