Język
Wyświetlenia
842
ŚW.FILOMENA 2 1

RABIN MICHAEL SCHUDRICH: "Mamy dobre stosunki z biurem prezydenta, z niektórymi parlamentarzystami, i pracujemy nad tą kwestią w bardzo intensywny sposób."

28 stycznia 2018 r. naczelny rabin Polski, rabin Michael Schudrich, powiedział, że już w 2016 r. ostrzegał wysokich izraelskich i polskich urzędników przed proponowanym ustawodawstwem, które próbuje ukryć polskie zaangażowanie w Holokaust.

"Ostrzegałem o tym półtora roku temu, kiedy stanęło to przed rządem, ale nie zrobiłem tego w mediach, raczej zrobiłem w rozmowach z tymi, którzy powinni usłyszeć. Do tej pory to nie pomogło, ale mam nadzieję, że teraz to pomoże. Będziemy kontynuować dialog i jestem optymistycznie nastawiony do rezultatów. Głównym problemem jest to, że język prawa wciąż nie jest wystarczająco jasny, a mówi o tym, że wymienianie terminu: polski obóz zagłady - jest przestępstwem. Nie mówię tego dobrze, ale jest to zrozumiałe, ponieważ Niemcy utworzyli obozy zagłady i są za to odpowiedzialni. Pytanie brzmi, czy kara jest zgodna z przestępstwem. Druga część jest taka, że ktokolwiek kłamie o polskim zaangażowaniu w Holokaust, będzie to uważane za przestępstwo kryminalne pytanie: w jaki sposób określą to, co jest uważane za kłamstwo, a co nie? Po tym wszystkim, jeśli powiem, że Polacy zabijali Żydów w Holokauście, a to prawda. A jeśli powiem, że Polacy zbudowali Auschwitz - to jest kłamstwo. Czyli jest to rozróżnienie i nic nie należy mówić o polskim zaangażowaniu w Holokaust, a każde takie oświadczenie byłoby uznawane za przestępstwo? Popieram propozycję Konferencji Europejskich Rabinów, aby utworzyć grono polskich i żydowskich naukowców, którzy nie będą związani z rządem i ustalą standardy prawne i dokładnie zbadają, co się stało i obiektywnie zdecydują, co zrobili Polacy, a co nie." Rabin wyraził optymizm, że projekt ustawy ulegnie zmianie. "Mamy dobre stosunki z biurem prezydenta, z niektórymi parlamentarzystami, i pracujemy nad tą kwestią w bardzo intensywny sposób."

28 stycznia 2018 r. Światowy Kongres Żydowski zdecydowanie sprzeciwił się proponowanemu nowemu prawu polskiemu, które uznaje za przestępstwo kryminalne sugestie, że Polska była odpowiedzialna za zbrodnie nazistowskie, nazywając to "aktem historycznego zaciemniania i ataku na demokrację". Dyrektor generalny WJC, Robert Singer powiedział: "Polacy są w sposób zrozumiały wyczuleni, gdy nazistowskie obozy zagłady i obozy koncentracyjne określane są jako polskie, po prostu ze względu na ich położenie na polskiej ziemi, i chcą, aby było jasne, że Niemcy, a nie Polacy, byli odpowiedzialni za stworzenie i utrzymanie tych fabryk śmierci, w których miliony Żydów zostały zamordowane podczas Holokaustu. Choć prawdą jest, że Auschwitz-Birkenau, Treblinka, Majdanek, Chełmno, Sobibór i Bełżec powinny być określane jako nazistowskie lub niemieckie obozy w okupowanej Polsce, to poważnym błędem Polski jest ściganie tych, którzy nie stosuj się do tej zasady. Spędziwszy dziesięciolecia w dziedzinie edukacji głęboko wierzę, że należy to zmienić poprzez kampanię edukacyjną, a nie kryminalizację. Polska nowa ustawa jest szczególnie nieprzyjemna, ponieważ tłumi prawdziwą konfrontację z najbardziej mrożącym aspektem wojennej historii kraju - stopień, w jakim lokalni Polacy byli współwinni w niszczeniu swoich żydowskich sąsiadów. Wybitni polscy uczeni bardzo jasno stwierdzili w swoich skrupulatnych badaniach, że nie jest to zjawisko odosobnione. Stwierdzenie, że takie naukowe pisma są zniesławiające, a ci, którzy je wydali, są zaangażowani w działalność przestępczą, są wybiegiem historycznym i muszą zostać całkowicie odrzucone. Przyjęcie tego prawa może być postrzegane jedynie jako akt historycznego zaciemniania i ataku na demokrację. Ustawę skrytykował także dyrektor generalny Europejskiego Stowarzyszenia Żydowskiego, rabin Menachem Margolin, który wezwał prezydenta RP Andrzeja Dudę do skorzystania z jego konstytucyjnych uprawnień i zawetowania rezolucji.

28 stycznia 2018 r. premier Beniamin Netanjahu rozmawiał telefonicznie z polskim premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowa dotyczyła ostatnio przyjętej przez polski parlament ustawy o Holokauście. Obydwaj politycy zgodzili się natychmiast rozpocząć dialog między zespołami obu krajów, aby spróbować osiągnąć porozumienie w sprawie kontrowersyjnego ustawodawstwa wydanego w Polsce.


za: www.izrael.badacz.org

________________________________________________________________________________

PROSZĘ, ZOBACZ:

LIST PANI WANDY STAŃSKIEJ - PRÓSZYŃSKIEJ DO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY

Uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA: " Chciałbym, żeby święto 100-lecia odzyskania niepodległości było świętem wspólnym Żydów i Polaków"

100 lat agresji żydowskiej na Polskę

Czy katolik może świętować Chanukę?

Chanuka na Wiejskiej. Zobacz jak w Sejmie obchodzono Święto Świateł

19 grudnia 2017: Chanuka w Senacie

DOBRA ZMIANA !!!

Polska: Ministrowie z PiS biesiadują w jarmułkach


W Polsce proces rejudaizacji / budowy Judeopolonii dzięki „dobrej zmianie” nabrał tempa

Kto nami rządzi J. Kaczyński czy Jonny Daniels ?

Knesset w Krakowie i sprzedawczyki ... ( PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ⚠ )

Andrzej Duda: Polska jako państwo zawsze sprzyjała Izraelowi i chcę zapewnić, że nadal sprzyja ⚠

Żydowski mistrz pijaru oczarował serca i umysły polityków PiS


Polska: Ministrowie z PiS biesiadują w jarmułkach

Rabin z Izraela i nasza Beata Szydło podczas żydowskiego "błogosławieństwa" na konferencji w Toruniu - 26.11.2017 r.

Kulisy spotkania prezesa PiS z przedstawicielami środowisk żydowskich. Jonny Daniels: „To było spotkanie pełne wzajemnego zrozumienia”

PIS DAŁO O. T. RYDZYKOWI PIENIĄDZE PODATNIKÓW, NA KAPLICĘ POŚWIĘCONĄ POLAKOM RATUJĄCYCH ŻYDÓW

W LOGO "WYJĄTKOWEJ" KAPLICY PAMIĘCI - POŚWIĘCONEJ POLAKOM RATUJĄCYM ŻYDÓW SĄ ... SZÓSTKI !!!

Ojciec Tadeusz Rydzyk po wizycie w Ambasadzie Izraela: „Budujemy mosty. Trzeba realizować przede wszystkim miłość bliźniego”

Międzymorze czy Izrael bis – ?

Prezydent Lech Kaczyński obchodzi święta Chanuka

Kto jest ŻYDEM ? Żydzi w Polskim Sejmie
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w Eduard Hodos: Jesteśmy już nad przepaścią… 666: pięćdziesiąt dni do Apokalipsy !!!.