Język
Wyświetlenia
1 tys.
pl.news 4

Uniewinnienie Katoliczki, Asi Bibi, zawieszone

Uwolnienie Asi Bibi, matki pięciorga dzieci, opóźnia się, ponieważ pakistański Sąd Najwyższy musi przyjrzeć się odwołaniu oskarżyciela. Asia spędziła osiem lat w celi śmierci.

Członkowie fanatycznej partii muzułmańskiej TLP w ramach protestu przeciwko wyrokowi zablokowali cały kraj. By ich uciszyć, rząd zgodził się na ponowne rozpatrzenie sprawy i uniemożliwienie kobiecie opuszczenia kraju.

Uniewinnienie raczej nie zostanie cofnięte, ale rewizja sprawy może potrwać lata, a ten czas Bibi spędzi w więzieniu.

TLP wezwała do wykonania wyroku śmierci na trzech sędziach Sądu Najwyższego zaangażowanych w odwołanie Bibi. Policja zaaresztowała dwóch innych więźniów, którzy w ubiegłym miesiącu mieli przygotowywać zamach na życie Bibi. Nie ma też sposobu, aby Bibi z rodziną po zakończeniu procesu mogli pozostać w Pakistanie.

Minister ds. mniejszości, Shahbaz Bhatti, Katolik i rządzący prowincją Pendżab Salmaan Taseer zostali zamordowani za wspieranie Bibi w walce z przepisami bluźnierców. W trosce o swoje bezpieczeństwo z kraju uciekł też Saif Mulook, Muzułmanin, prawnik reprezentujący Bibi.

#newsGsqwstcvcg
BeatkaS
A może przyjmiemy tych prześladowców Asi Bibi jako uchodźców i niech w Polsce robią porządki? Przecież biskupi tego chcą!!!!
turysta569
TYCH FANATYKOW TO WYPALIC ATOMEM ZE BY TAKIEGO DZIADOWSTWA WIECEJ JUZ NIE BYLO
turysta569
Członkowie fanatycznej partii muzułmańskiej TLP--------- TO ZNACZY ZE TAM NIE MA RELIGII TEGO MACHOMETA TYLKO FANATYZM CZYLI DZIADOWSTWO