Clicks2.8K

Bůh zatřásl zemí 23.6.2019, když František odmítl eucharistického Krista

V neděli 23. června 2019 na [přesunutou] slavnost Těla a Krve Páně papež František ve své promluvě vyřkl to, co se jeví být heretickým (bludným, lživým) výrokem. Když hovořil o Svátosti oltářní, řekl:

V přítomnosti Svátosti oltářní, Ježíše, který se stává chlebem, tímto prostým chlebem, jenž obsahuje celou realitu Církve, se naučme blahořečit vše, co máme, chválit Boha, žehnat a nikoliv proklínat vše, co nás přivedlo do tohoto momentu a pronášet slova povzbuzení k druhým.“

Teologickým faktem není, že se Ježíš „stává chlebem“, ale naopak. Říct, že se Ježíš stává chlebem, s sebou nese to, že Ježíš přestává být a stává se něčím jiným, tj. chlebem, takže v proměněné Hostii je přítomna pouze podstata chleba. Tomu věří protestanti.

Pravdou je, že během mešní Oběti, přestává existovat „prostý chleba“ a stává se Ježíšem, takže je přítomna pouze podstata Ježíše. A jako takový nemůže chléb „obsahovat celou realitu [Kristovy] Církve,“ protože to zde není chléb, který Jej obsahuje. Proto je fyzická povaha proměněné Hostie nazývána posvátnými způsobami, protože během proměňování při mši přestává chléb existovat.

Když František říká, že chléb „obsahuje“ Ježíše, propaguje také konsubstanciaci, spoluexistenci dvou podstat, tj. Ježíše a chleba, což je to, co učil Luther a co Církev zavrhuje.

Říct, že tento chléb obsahuje „celou realitu“ Církve také naznačuje, že všechny věci jsou obsaženy ve Svátosti oltářní, což má sklon činit vše rovnocenným, na což František nepřímo poukazuje, když říká: „naučme se blahořečit vše, co máme“. Budeme žehnat také svému cizoložství? (Amoris Laetitia č. 303) A co takhle naučit se zříkat všeho a blahořečit pouze Boha? Cožpak není tohle to, proč jsme na zemi, a proč jsme byli pokřtěni jako katolíci?

Nebylo překvapením, že pár hodin po Františkově promluvě otřáslo městem Římem zemětřesení. Italský Institut geofyziky a vulkanologie (INGV) předběžně určil stupeň na 3,7. Evropské středomořské seismologické centrum určilo tento stupeň jako mírně vyšší – 3,9.

Bylo to Boží znamení? Vyjádřil Bůh svou nevoli nad Františkovým omylem?

24. června 2019

David Martin
Zdroj: Eponymous Flower

Překlad: D. Grof rexcz.blogspot.com/…/vyjadril-buh-sv…

L: U Bergoglia Františka nejde o nevědomost, ale nejpravděpodobněji o zlovolné odmítání Krista. On ví, že chléb a víno se při mši proměňuje v Pána Ježíše Krista. Dostal dokonce fyzický důkaz, když byl v r.1996 biskupem argentinského Buenos Aires. Tehdy došlo i k materialisticky viditelné změně eucharistického chleba ve svalovinu srdce Krista, což potrvrdila laboratoř z USA. Biskup Bergoglio (dnešní František) byl při tom.
Vytrženo z kontextu, okolnosti jsou neznámé.
Monika G and one more user like this.
Monika G likes this.
Barbarin likes this.
michalm
Nieže by som chcel zastávať bergoglia, ale aj sv. Julian Eymard - zakladatel to eucharistianov pise vo svojej znamenitej knihe nasledovne: Vtělení jest
v úrad'ku božím tak těsně spojeno s Nejsv. Svátostí,
že možno slova sv. Jana: "Slovo tělem učiněno jest" vyložiti takto: Slovo chlebem učiněno
jest -Verbum caro, Verbum panis.... (Eymard: O svatem prijimani, str. 51 --- dostupne na librinostri.…More
Nieže by som chcel zastávať bergoglia, ale aj sv. Julian Eymard - zakladatel to eucharistianov pise vo svojej znamenitej knihe nasledovne: Vtělení jest
v úrad'ku božím tak těsně spojeno s Nejsv. Svátostí,
že možno slova sv. Jana: "Slovo tělem učiněno jest" vyložiti takto: Slovo chlebem učiněno
jest -Verbum caro, Verbum panis.... (Eymard: O svatem prijimani, str. 51 --- dostupne na librinostri.catholica.cz) samozrejme nikoho by v kontexte celeho diela nenapadlo obvinit sv. Eymarda z herezy len pre tento výrok.
To ale neplati u bergoglia. Ten naopak, v kontexte svojich slov a skutkov, i keby sa bergoglio v tomto partikularnom pripade nemylil, z okolnosti jeho (ne)ucty k eucharistii a vzhladom aj na ine jeho zjavne herezy, niet pochyb o tom, ze pokial nebude robit pokanie, bude zavrhnuty, a ti co ho nasleduju, spolu s nim. A ti co tu obhajuju slepu poslusnost, nech si precitaju skutky apostolov, kde to aj zakonnici a farizeji skusili na Petra, a ten im povedal, ze Boha treba viac pocuvat ako ludi. Takze poslusnost ano, ale nie falosnym prorokom a tym, co cirkevne urady uz davno zastavaju pod kliatbou exkomunikacie.
Barbarin likes this.
ekans
to čí je výklad? @michalm
Zedad
Článek 301 ,Amoris Laetitia _ neregulerni situace _ autor stâle nevi, že dva chlapi netvoří manželský pâr
Bohu žel, hrozné je, že autorem Amoris Laetitia je na papeže si hrající Bergoglio (František).
Barbarin likes this.
andrej100
citacia :je na papeze si hrajici Bergogio len potvrdzuje neuctu ludi k Petrovmu nastupcovi..ale taketo vyroky nie su nic neocakavane,kedze podobne veci boli predpovedane..hlavne neposlusnost a vzbura proti Sv.Otcovi..za tym je jednoznacne akcia Zleho
warez
andrej100 máš po popletené. Papolatria nikdy nebola súčasťou katolíckej viery. Keby sme ten výrok chceli brať prísne logicky. Tak tam nie je žiadna neúcta k pápežovi, iba rozhorčenie nad Bergogliom. ALE AJ O TEBE PLATI starobylé, že iniciatívny blbec je horší než triedny nepriateľ.
Zedad
Pod zpúsobou chleba a vína k nám přichâzí Pán Ježíš.
Eucharistie je dar, je to svátost uzdravující naši duši a tělo.
apredsasatoci likes this.