Język
Wyświetlenia
384
frondziak 2 1

O. Arturo Sosa Abascal na czele Unii Przełożonych Generalnych

O. Arturo Sosa Abascal, generał Towarzystwa Jezusowego, stanął na czele Unii Przełożonych Generalnych. Wybrało go 91. Zgromadzenie Ogólne tejże Unii. Jego zastępcą wybrany został - już drugi raz na to stanowisko - przełożony generalny Redemptorystów, o. Michael Brehl. Wokół o. Sosy wiele jest tymczasem kontrowersji.

Unia jest stowarzyszeniem papieskim, powołanym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

O. Sosa to duchowny wyjątkowo kontrowersyjny. W ostatnim czasie dwukrotnie publicznie wypowiedział się w sposób mogący podważać katolickie nauczanie. Generał jezuitów stwierdził mianowicie, że w czasach Jezusa Chrystusa nie było dyktafonów, stąd musimy zastanawiać się ,,nad tym, co naprawdę powiedział Jezus''.

Mówił o tym w kontekście sprawy rozwodników w nowych związkach, których Kościół nie dopuszczał jeszcze do niedawna do Komunii świętej (w Polsce nie dopuszcza nadal), powołując się na jednoznaczny zakaz rozwodów wyrażony przez Jezusa.

Innym razem o. Sosa w dość mętny sposób mówił o realności diabła; w mediach jego słowa sprowadzono do stwierdzenia, jakoby diabeł był tylko symboliczną figurą; w istocie ta akurat wypowiedź generała była raczej niefortunna, niż celowo heretycka.

bb/kai, fronda

www.fronda.pl/a/o-arturo-sosa-a…
Weronika....S
Kościół Chrystusowy i instytucjonalny coraz bardziej oddalają się od siebie.
Tymoteusz
Jak widać, heretyk w bergogliańskim Kościele ma się całkiem dobrze.

Panie Boże, Ty widzisz i nie grzmisz...