Język
Wyświetlenia
337
damira80 26 7

Sobór Watykański II i odrzucenie społecznego panowania Naszego Pana, Jezusa Chrystusa Króla

Sobór Watykański II i odrzucenie społecznego panowania Naszego Pana - krótki fragment z kazania arcybiskupa M. Lefebvre w Lille, 29 sierpnia, 1976.

I wreszcie nie pragnie się już Królestwa Naszego Pana Jezusa
Chrystusa, tłumacząc się, że jest to niemożliwe.

Usłyszałem to od nuncjusza w Bernie, usłyszałem to od wysłannika Watykanu, ojca Edouarda Dhanisa, od byłego rektora Uniwersytetu Gregoriańskiego i eksperta w sprawach soborowych, który przybył do mnie, aby w imieniu Ojca Świętego nakazać mi, bym nie udzielał święceń kapłańskich 29 czerwca. Było to 27 czerwca we Flavigny, kiedy prowadziłem rekolekcje dla seminarzystów. Kiedy mnie zapytał: "Dlaczego ksiądz arcybiskup jest przeciwko Soborowi?", powiedziałem: "Czy to możliwe, żeby akceptować Sobór, skoro w imieniu tegoż Soboru mówi mi się, że trzeba zniszczyć wszystkie państwa katolickie, że państwa katolickie, a więc państwa, w których panuje Nasz Pan Jezus Chrystus, nie są już potrzebne? To niemoiliwe!"

Ale to jest jedna sprawa, to, że coś takiego nie powinno być więcej możliwe, ale jest też i inna, mianowicie taka, że podniesiono to do rangi zasady i dlatego też nie szuka się już tego królestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Co mówimy każdego dnia w Ojcze Nasz: "Przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi". Co to jest to królestwo? Dopiero co śpiewaliśmy w Gloria: Tu solus Dominus, Tu solus Altissimus, Jesu Christe. "Tylko Tyś jest Panem, tylko Tyś Najwyższy, Jezu Chryste". Czy powinniśmy to śpiewać, a jak tylko wyjdziemy w kościoła mówić:
"Nie, wcale nie jest konieczne, aby Nasz Pan Jezus Chrystus panował nad nami"? Czy powinniśmy żyć nielogicznie? Jesteśmy katolikami czy też nie? Jesteśmy chrześcijanami czy też nie? I tylko wówczas na tej ziemi będzie pokój, kiedy będzie panował Nasz Pan Jezus Chrystus. Ale państwa żyją w konflikcie. Oglądacie to codziennie w gazetach, na każdej stronie, w telewizji, mówi się o tym w radiu. A teraz, wraz ze zmianą premiera, mówi się: "Co mamy robić, żeby poprawiła się znów sytuacja gospodarcza? Co mamy robić, żeby pieniądze znów popłynęły obficie? Co mamy robić, żeby przemysł znów rozkwitł?" itd. Wszystkie gazety na całym świecie pełne są tego. Ale nawet w odniesieniu do gospodarki konieczne jest, żeby panował Nasz Pan Jezus Chrystus. Panowanie bowiem Naszego Pana Jezusa Chrystusa oznacza właśnie panowanie tych zasad miłości, które przedstawiają dziesięć przykazań Boga. Wnoszą one również do społeczeństwa równowagę i pozwalają zapanować porządkowi, sprawiedliwości i pokojowi. Tylko w porządku, sprawiedliwości i pokoju społecznym może panować gospodarność, gospodarka może znów rozkwitać.

(...)

Chcemy panowania Naszego Pana Jezusa Chrystusa i wyznajemy naszą wiarę, kiedy mówimy, że Nasz Pan Jezus Chrystus jest Bogiem. Dlatego chcemy także Mszy świętej świętego Piusa V! Ponieważ ta Msza święta jest zapowiedzią Królestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nowa Msza jest rodzajem Mszy mieszanej, która nie jest już hierarchiczna, która jest demokratyczna, podczas której zgromadzony lud odgrywa większą rolę niż kapłan, i która wskutek tego nie jest już prawdziwą Mszą, zwiastującą Królestwo Naszego Pana Jezusa Chrystusa. W jaki sposób Nasz Pan Jezus Chrystus stał się królem? Stworzył On swoje królestwo przez Krzyż. Regnavit a ligno Deus. Jezus Chrystus ugruntował swoje panowanie przez drzewo Krzyża, ponieważ przez Swój Krzyż zwyciężył grzech, zwyciężył szatana, zwyciężył śmierć. Są to trzy wspaniałe zwycięstwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa!

(...)

Abp Marcel Lefebvre - Kazania
www.tedeum.pl/tytul/11,Kazania

www.traditia.fora.pl/…/sw-ii-i-odrzuce…

Napisz komentarz …
"Co mamy robić, żeby poprawiła się znów sytuacja gospodarcza?
Co mamy robić, żeby pieniądze znów popłynęły obficie?
Co mamy robić, żeby przemysł znów rozkwitł?" itd.
Wszystkie gazety na całym świecie pełne są tego.

Ale nawet w odniesieniu do gospodarki konieczne jest, żeby panował Nasz Pan Jezus Chrystus.

Panowanie bowiem Naszego Pana Jezusa Chrystusa oznacza właśnie panowanie tych zasad …
Więcej
daniel.k
Chcemy panowania Naszego Pana Jezusa Chrystusa i wyznajemy naszą wiarę, kiedy mówimy, że Nasz Pan Jezus Chrystus jest Bogiem. Dlatego chcemy także Mszy świętej świętego Piusa V! Ponieważ ta Msza święta jest zapowiedzią Królestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nowa Msza jest rodzajem Mszy mieszanej, która nie jest już hierarchiczna, która jest demokratyczna, podczas której zgromadzony lud odgrywa … Więcej
Co mówimy każdego dnia w Ojcze Nasz:

"Przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi". Co to jest to królestwo? Dopiero co śpiewaliśmy w Gloria: Tu solus Dominus, Tu solus Altissimus, Jesu Christe. "Tylko Tyś jest Panem, tylko Tyś Najwyższy, Jezu Chryste". Czy powinniśmy to śpiewać, a jak tylko wyjdziemy w kościoła mówić:

"Nie, wcale nie jest konieczne, aby Nasz Pan … Więcej
danutadubiel
Boże..., pomóż mi!!!! - NIE słuchać manipulatorów..... Spraw, bym słuchała tylko i wyłącznie Ciebie...

Pater noster.....
Domino336
Fr_parvus - Zostaw abp. Lefebvre w spokoju, on był już na Sądzie Bożym, a ty dopiero będziesz - nie szkaluj dobrego imienia wspaniałego kapłana. Przestań pluć, bo zapłacisz przed Bogiem. Blokujesz ludzi i boisz się negatywnych komentarzy pod swoimi wypocinami.
Zakup sobie płyty z kazaniami abp. Lefebvre i posłuchaj o czym mówił, porównaj je z dzisiejszymi kazaniami w Kosciołach!!!


Abp Marcel … Więcej
danutadubiel lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
Piotr2000
damira80
Dziekuje Ci
za przypomnienie tych waznych slow
niezlomnego Kaplana i Biskupa:

(...)nie szuka się już tego królestwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Co mówimy każdego dnia w Ojcze Nasz: "Przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi".
Chcemy panowania Naszego Pana Jezusa Chrystusa i wyznajemy naszą wiarę, kiedy mówimy, że Nasz Pan Jezus Chrystus jest Bogiem.…
Więcej
michasia
Ojciec św. Pius XI – „powinien On królować w umyśle i sercu każdego człowieka”, a tegoż obowiązkiem jest absolutne poddanie się władzy Chrystusa, stałe i niezachwiane uznanie prawd objawionych i nauki Pana. Niechaj króluje w naszych sercach, które powinny Boga kochać i do Niego jedynie należeć, niechaj zawładnie ciałem Kościoła i jego członkami, które są narzędziem woli Bożej, niechaj uświęca … Więcej
Stenia
W encyklice „Ubi Arcano Dei” (1922), inaugurującej siedemnastoletni pontyfikat, papież Pius XI ubolewa: „Ponieważ usunięto Boga i Jezusa Chrystusa z dziedziny praw i spraw państwowych, ponieważ nie od Boga już, ale od ludzi wywodzono początek władzy, dlatego stało się, że zburzono fundamenty pod tą władzą, ponieważ usunięto główną przyczynę, dlaczego jedni mają prawo rozkazywać, a drudzy … Więcej
Klon_Pana 2014-07-03 07:55:28
To jak to w końcu jest z tym Jezusem królem.
Bo nie za bardzo rozumie.
==================================================
....pisząc tak haniebne słowa odniesienia do Boga - w ogóle nic nie rozumiesz , albo jest z tobą gorzej niż myślisz .
Klon_Pana
To jak to w końcu jest z tym Jezusem królem.
Bo nie za bardzo rozumie.
"Dlaczego ksiądz arcybiskup jest przeciwko Soborowi?", powiedziałem: "Czy to możliwe, żeby akceptować Sobór, skoro w imieniu tegoż Soboru mówi mi się, że trzeba zniszczyć wszystkie państwa katolickie, że państwa katolickie, a więc państwa, w których panuje Nasz Pan Jezus Chrystus, nie są już potrzebne? To niemoiliwe!"
Ricardo60
Oto dlaczego nie możemy porozumieć się z nimi – ponieważ my jesteśmy posłuszni Panu Jezusowi, mówiącemu apostołom: „Idźcie nauczać Ewangelię aż po krańce świata”.
Dlatego też nie należy się dziwić, że nie udaje się nam porozumieć z Rzymem. Nie będzie to możliwe tak długo zanim Rzym nie powróci do wiary w panowanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa, tak długo dopóki będzie twierdził, że wszystkie … Więcej
Ricardo60
Święty Paweł; Pan Jezus przyszedł, aby panować. Oni mówią „nie”, a my, wraz ze wszystkimi papieżami, mówimy „tak”! Pan Jezus nie przyszedł po to, aby pozostać ukryty we wnętrzu domów, bez możliwości wyjścia na zewnątrz. Na co więc misjonarze, z których tylu pozwoliło się zmasakrować? Po to, aby głosić, że Nasz Pan Jezus Chrystus jest jedynym prawdziwym Bogiem, po to, aby mówić poganom, żeby się … Więcej
damira80
Robert Tekieli za obrzydliwie nieprawdziwe wypowiadanie się o panowaniu Chrystusa Króla i o ks. Natanku, odpowie przed samym Bogiem, a Ty rex odpowiesz za rozpowszechnianie tych badziewi.

Tekieli o ks. Natanku i intronizacji Chrystusa Króla
jamek lubi to. 
damira80
"Chrystus oskarży tych, którzy wyrzucili Go z życia publicznego, którzy pogardliwie ustawili Go z boku lub Go zignorowali, i będą najbardziej pomszczeni wskutek tej zniewagi. Jego królewska godność wymaga bowiem, aby całe państwo było regulowane przykazaniami Boga i chrześcijańskimi zasadami, przy ustalaniu praw, w zarządzaniu trybunałami, w intelektualnej i moralnej formacji młodych, która musi … Więcej
damira80
Papieże potępili liberałów

Liberalny prąd był propagowany przez takich katolików jak Lamennais, który był księdzem, stąd też bierze się podział w samym wnętrzu Kościoła. Lecz papieże (Pius IX, Leon XIII, święty Pius X, Pius XI i Pius XII) zawsze potępiali liberałów, uważając ich za najgorszych wrogów Kościoła, ponieważ odrywają oni od Naszego Pana Jezusa Chrystusa ludzi, rodziny oraz państwa. … Więcej
damira80
Pan Jezus ma prawo królować wszędzie, a w krajach katolickich jest prawdziwym władcą Musimy więc zrobić wszystko co tylko możliwe, aby On królował, musimy nawrócić tych, którzy Go nie znają i przez to jeszcze nie czczą, aby oni również stall się Jego poddanymi i uznali swego Boskiego Mistrza.

Pan Jezus wyraźnie to powiedział: „Ten kto uwierzy będzie zbawiony, ten kto nie uwierzy będzie potępiony… Więcej
damira80
Liberalizm, najgorszy wróg Kościoła

Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie”. Jeżeli więc jest się za królowaniem Jezusa Chrystusa, automatycznie jest się wrogiem Jego nieprzyjaciół; innej możliwości nie ma. Aby dojść do porozumienia za wszelką cenę, ci pierwsi utrzymywali, iż można by przestać mówić o Panu Jezusie, co wcale nie oznacza, ze przestaje się Go miłować Lecz aż do Soboru … Więcej
damira80
W książce abp Lefebvre pt. "oni Go zdetronizowali" abp Lefebvre doskonale wiedział na czym polegała ta detronizacja, a mianowicie na likwidacji państw katolickich, modyfikacji konkordatów, laicyzacji, poparcia dla islamizacji, rozwój sekt etc. - i niestety wszystko to rękami Stolicy Apostolskiej i hierarchów lokalnych.
damira80
"(...) Wszelki objaw czci, hołdu i miłości względem Bożego Serca odnosi się w rzeczywistości do osoby samego Chrystusa.(...)"

Papież Leon XIII w Endyklice Annum Sacrum
damira80
"Czy to możliwe, żeby akceptować Sobór, skoro w imieniu tegoż Soboru mówi mi się, że trzeba zniszczyć wszystkie państwa katolickie, że państwa katolickie, a więc państwa, w których panuje Nasz Pan Jezus Chrystus, nie są już potrzebne? To niemożliwe!"
damira80
"Przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi". Co to jest to królestwo? Dopiero co śpiewaliśmy w Gloria: Tu solus Dominus, Tu solus Altissimus, Jesu Christe. "Tylko Tyś jest Panem, tylko Tyś Najwyższy, Jezu Chryste". Czy powinniśmy to śpiewać, a jak tylko wyjdziemy w kościoła mówić:
"Nie, wcale nie jest konieczne, aby Nasz Pan Jezus Chrystus panował nad nami"? Czy … Więcej