Jazyk
Pozretia
538
csk.news 6

Je pápež František príčinou úbytku povolaných?

Podľa nedávno zverejnenej štatistiky, ktorú vydal Centrálny štatistický úrad Svätej stolice, je zrejmé, že počas pontifikátu pápeža Františka sa vrátila kríza v podobne úbytku tých, čo sa cítia byť povolanými. Pokles záujmu o cirkevnú kariéru je zrejmý hlavne v tých krajinách, ktoré nasledujú sekulárny liberalizmus pápeža Františka, ako Nemecko, Belgicko, Holandsko, Francúzsko či Švajčiarsko.

Naopak v krajinách, ktoré sú ku Františkovej línii kritické, ako je Poľsko alebo africké štáty, je situácia iná. Počet tých, čo sa cítia byť povolanými na dráhu kňaza je tu stabilný, a niekedy dokonca aj veľký. V Nemecku, kde má pápež František silnú podporu, už prakticky neexistuje záujem o službu cirkvi a povolanie kňaza.

Obrázok: © Antoine Mekary, Aleteia , CC BY-NC-ND, #newsGzegnxyrew

Napísať komentár
N0B0DY.SK
Vždy pripravený? Predstavujem si to ako stále vyspovedaný a takých bude málo. Ani sám nebudem v poslednú hodinu čerstvo vyspovedaný, čo narobím. Nateraz nám neostáva iné, len sa modliť a obetovať.
4 Slnko sa zmení na tmu a mesiac na krv, skôr než príde veľký a hrozný Pánov deň. 5 A každý, kto bude vzývať Pánovo meno, bude zachránený, lebo na vrchu Sion a v Jeruzaleme bude záchrana, ako riekol … Viac
Beno sa to páči. 
dyk
Myslím si, že to, že kňaz sa stretne so Zlom zoči voči môže napomôcť tomu, že bude presvedčivejší pri ohlasovaní Evanjelia tak, ako napr. Elias Vella, o. Petričko a o. Marcin z Klokočova, o. Kodet, o. Mariakumar, o. Manjackal, o. ........ a je treba využiť ešte tento čas, kedy kňazi môžu volne pôsobyť, lebo to asi dlho už nebude trvať. Myslím si, že aj ateisti teraz čakajú na to, čo sa stane, až … Viac
Beno sa to páči. 
Filofej sa to páči. 
Peter(skala)
dyk pred 5 minútami........Biskupi to teraz príliš brzdia.

..........si vystihol, problem nie je v papežovi ale v biskupoch, ktorí by sice chceli mať kanzov, ale Zakonikov bez Ducha. Formalných sluhov bez rozlišovania duchov.

Potom to aj tak vyzera, že o taku službu nemaju zaujem a musia sa spravodlivosti dovolavať práve na Toho, koho kritizuju, čiže pápeža
dyk
Stavať na týchto dohadoch je nezmysel.
Myslím si, že keby biskupi umožnili viacerím kňazom byť exorcistami, tak by sa to mohlo zvrátiť. Je tu naozaj veľké pôsobenie Zlého, ktorí vedie tento svet k tomu, aby opovrhoval kňazstvom a exorcisti by mohli účinnejšie bojovať proti nemu.
Nič nebráni tomu, aby bol kňaz, ktorý je napr. 10. rokov kňazom, aby mohol robiť exorcistu. Nemusí robiť exorcizmus, … Viac
Hoki
@csk.news žumpo - tato věta co píseš je nesmysl: Viz. V Nemecku, kde má pápež František silnú podporu, už prakticky neexistuje záujem o službu cirkvi a povolanie kňaza.
Peter(skala)
ach tie štatistiky
najhoršie, ked počujem aká strana by zviťazils alebo neuspela, keby boli volby teraz...

Hlavne, že mna a dalších milionov sa nepýtali, ale štatistika povedala...

...Haw..som povedalllllllllllllllllllll