Clicks3.9K
pl.news
33

Franciszek nie wiedzy w rozmnożenie chleba przez Chrystusa

Przypowieść o rozmnożeniu chleba (Łk 9,16) "nie mówi o rozmnożeniu jako takim", powiedział Franciszek w homilii Bożego Ciała 23 czerwca.

Według Franciszka nacisk położony jest nie na rozmnożenie, ale na "łamanie", "rozdawanie", "dawanie" i cały "akt dzielenia się", mimo że taka idea nigdy wcześniej się nie pojawiła.

Franciszek wyraził opinię, że Chrystus "nie zmienił pięciu bochenków w pięć tysięcy, aby ogłosić »Macie! Podzielcie się nimi«". Raczej te pięć bochenków nigdy się nie skończyło, zasugerował Franciszek.

Jednak fakt, że pozostało jeszcze dwanaście koszy chleba (Łk 9,17), oznacza, że doszło do rozmnożenia. Nie da się tej ilości resztek wyjaśnić niekończącymi się bochenkami.

#newsPlqvynackc
Porażające,że ludzie nie widzą herezji w słowach Bergolio.A szczególnie gdy dotyczy to hierarchów.Widać przed przed Chrystusem kroczy kariera i dobrobyt !!!
Tymoteusz and one more user like this.
Tymoteusz likes this.
slawek 1 likes this.
Tymoteusz likes this.
Tymoteusz
Franciscus, hereticus, andronicus...

Franciszek, heretyk, prawiący androny...

Biedni Wierni, którzy z powodu źle rozumianego posłuszeństwa przyjmują brednie, a właściwie herezje Jorge Bergoglio za naukę Kościoła katolickiego...
Vittorio,Andreas likes this.
Chrystus nakarmił pięcioma bochenkami chleba tysiące ludzi, a ułomki świadczą, że nikt nie odszedł głodny, a w pełni nakarmiony. Ewangelicznie mówimy o rozmnożeniu chleba. Czy Franciszek zaprzecza, że dokonał się cud, tego nie powiedziałabym; inaczej interpretuje, ale cudowi nie zaprzecza.
Betanka and one more user like this.
Betanka likes this.
jozef70 likes this.